Praha

Letenky do Prahy

Hledáte levné letenky do Prahy? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Praha

Praha leží ve státě Česká republika. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Praha navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do Prahy přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
Česká republikaČeská republika

Stručně a jasně

Stát
Česká republika
Letiště
1 letiště (PRG)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Praha.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 0h 0min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Ruzyně International Airport se nachází 13 km od centra města Praha.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Praha od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Praha je letiště Ruzyně International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Ruzyně International Airport (PRG)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Praha je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Praha

K cestě do destinace Praha lze využít 1 letiště.

Co vidět v Praze

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 23 míst, co vidět v Praze .

 • Pražský hrad
   

  Pražský hrad

  Pražský hrad je nejvýznamnější památkou Prahy a celé České republiky. Nachází se na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou a je to největší starobylý hrad na světě. Hrad býval sídlem českých knížat a králů, a od roku 1918 slouží jako sídlo prezidenta republiky. Jeho architektura zahrnuje různé styly, od románského po gotický a 20. století.

 • Karlův most
   

  Karlův most

  Karlův most je středověký kamenný obloukový most přes řeku Vltavu. Jeho výstavba začala v roce 1357 za podpory krále Karla IV. a byla dokončena na počátku 15. století. Most nahradil starý Juditin most, postavený v letech 1158–1172, který byl vážně poškozen povodní v roce 1342. Tento nový most se původně nazýval Kamenný most nebo Pražský most, ale od roku 1870 je známý jako Karlův most. Až do roku 1841 byl Karlův most nejdůležitějším spojením mezi Pražským hradem a Starým Městem a okolními oblastmi.

 • Black-tailed prairie dog in Prague Zoo
   

  Pražská zoo

  Zoologická zahrada hlavního města Prahy se nachází v pražské čtvrti Troja na severu města. Byla otevřena v roce 1931. Zoo využívá přes 50 hektarů pro expozice. V zoo se chová přibližně 5 000 zvířat z 676 druhů, včetně 132 druhů ohrožených. Pražská zoo se neustále objevuje v žebříčkách jako jedna z nejlepších zoo na světě. Zoo výrazně přispěla k záchraně koně převalského.

 • Staroměstské náměstí
   

  Staroměstské náměstí

  Staroměstské náměstí je nejvýznamnějším náměstím v Praze, které nabízí historickou atmosféru a mnoho zajímavých památek. Náměstí se nachází v srdci Starého Města a je obklopeno mnoha historickými budovami, jako je Staroměstská radnice s orlojem, Týnský chrám a husitský kostel svatého Mikuláše. Na náměstí můžete také vidět pomník mistra Jana Husa a Mariánský sloup. Staroměstské náměstí je ideálním místem pro procházku a poznávání historie Prahy.

 • Strahovský klášter
   

  Strahovský klášter

  Strahovský klášter je nejstarším premonstrátským klášterem v Čechách V jeho prostorách se nachází slavná Strahovská knihovna a obrazárna, které stojí za návštěvu. Knihovna má krásný interiér s barevnými freskami a obrazárna představuje více než 1500 uměleckých děl, včetně sbírek rudolfinského, vlámského a italského malířství. Po roce 1989 začaly nákladné rekonstrukce, které stále pokračují.

Počasí v Praze

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Praha

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Bilbao centrum
porto
🤘 Multi-city
🤩 2 199 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz