Caen

Caen průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Caen

Caen je francouzské město ležící v regionu Normandie, proslulé svou bohatou historií a malebným okolím. Centrum města naleznete plné středověkých památek, jako jsou Hrad Caen a kostel svatého Jiří. Dejte si procházku po přístavní promenádě s pohledem na jachty a lodě. Pro milovníky historie je třeba navštívit muzeum Mémorial de Caen, věnované druhé světové válce. K ochutnání místních specialit nezapomeňte zajít do některé z tradičních francouzských restaurací či kaváren.

Evropa
FrancieFrancie

Co vidět

Château de Caen
 

Château de Caen

Château de Caen je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Normandii. Tento hrad byl postaven v 11. století a sloužil jako sídlo anglických králů. Dnes je zde muzeum a galerie, které ukazují historii regionu. Návštěvníci si mohou prohlédnout věže, brány a hradby, které poskytují krásný výhled na město Caen. Určitě navštivte toto místo, které je plné historie a krásné architektury.

Musée de Normandie
 

Musée de Normandie

Muzeum Normandie v Caen nabízí fascinující pohled na historii této oblasti. Zahrnuje sbírky archeologických nálezů, umění a řemesel, stejně jako mnoho exponátů z druhé světové války. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí lépe pochopit historii Normandie. Vstupné stojí 6,50 € pro dospělé a 4 € pro děti.

Abbey of Saint-Étienne, Caen
 

Abbey of Saint-Étienne, Caen

Opatský klášter Saint-Étienne v Caen je jednou z nejvýznamnějších památek Normandie. Klášter byl založen v 11. století a je známý svými románskými a gotickými prvky. Navštivte klášterní kostel a obdivujte jeho architekturu a umělecké dílo. Tento klášter je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturu Normandie.

Musée des Beaux-Arts de Caen
 

Musée des Beaux-Arts de Caen

Musée des Beaux-Arts de Caen je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v historické budově, která sama o sobě stojí za vidění. V muzeu najdete sbírku uměleckých děl od středověku až po současnost, včetně děl francouzských mistrů jako Monet, Courbet a Delacroix. Navštivte toto krásné muzeum a prohlédněte si umělecká díla, která vás okouzlí svou krásou a jedinečností.

Women's Abbey
 

Women's Abbey

Ženská opatství jsou starobylé opatství v Caen, postavené v 11. století. Toto místo je důležitým historickým místem, které připomíná dávnou dobu. Návštěvníci se mohou projít po klášterních zahradách a navštívit kostel, kde si mohou prohlédnout krásné fresky a sochy. Pro milovníky historie a architektury je toto místo určitě skvělou volbou.

Mémorial de Caen
 

Mémorial de Caen

Mémorial de Caen je muzeum a památník druhé světové války. Nabízí interaktivní expozice a výstavy, které přibližují historii války a následného usmíření. Můžete zde navštívit také zahrady pro meditaci a odpočinek. Toto místo je skvělým zdrojem poznání a inspirace pro všechny, kteří chtějí porozumět historii a usilovat o mír.

Caen - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1068 km
Nejbližší letiště CFR
5 km od centra
Přímý let
~ 1h 36min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
CFR
Caen
CaenChâteau de CaenMusée de NormandieAbbey of Saint-Étienne, CaenMusée des Beaux-Arts de CaenWomen's AbbeyMémorial de CaenMen’s AbbeyCaen MemorialMemorial PegasusLa Colline aux OiseauxAbbey of Sainte-Trinité, CaenÉglise Saint-Jean de Caen

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 4 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Listopad
Max: 12 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 9 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 9 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 9 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz