Teherán - Tehran

Teherán průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Teherán

ÍránÍrán

Co vidět

Palača Golestan v Teheranu, Iran.
 

Golestan Palace

Golestan Palace v Teheránu je jedním z nejvýznamnějších historických paláců v Íránu. Palácový komplex nabízí nádherné expozice, které přibližují historii a kulturu země. Návštěvníci se mohou procházet rozlehlými zahradami, nechat se okouzlit krásou architektury a pozorovat výstavy uměleckých děl. Golestan Palace je skutečným pokladem Teheránu a návštěvu rozhodně stojí za to.

Showing the inside of the viewing floor at the top of the Azadi Tower in Tehran, Iran. In 2016 the lack of maintenance is visible.
 

Azadi Tower

Azadi Tower je jedním z nejvýznamnějších symbolů Teheránu. Tento impozantní 45 metrů vysoký monument byl postaven v roce 1971 k připomenutí 2500 let perské říše. Navštivte Azadi Tower a užijte si panoramatický výhled na město. Vstupné je přístupné a návštěva této památky se určitě vyplatí!

The National Museum of Iran (Tehran, Iran).
 

National Museum of Iran

Navštivte Národní muzeum Íránu a objevte fascinující historii země. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku starověkých artefaktů, včetně keramiky, mincí a soch. Zajímavé jsou také výstavy věnované islámskému umění a kultuře. Muzeum se nachází v centru Teheránu a je ideálním místem pro poznávání historie a kultury Íránu.

Clay Rhyton 4-5 BC Iran side view - Located in Reza Abbasi Museum
 

Reza Abbasi Museum

Muzeum Rezy Abbasiho je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Teheránu. Nachází se v historické části města a hostí největší sbírku íránského umění na světě. V muzeu můžete vidět nádherné miniatury, kaligrafii, keramiku a další umělecké skvosty. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si krásu íránského umění na vlastní oči.

نمونه مشابه قالی پازیریک که در موزه فرش ایران به نمایش گذاشته‌شده‌است.
 

Carpet Museum of Iran

Muzeum koberců v Íránu je jedinečnou institucí, která ukazuje bohatství a krásu tradičního perského kobercového umění. Nachází se v srdci Teheránu a nabízí návštěvníkům vzácnou příležitost vidět koberce, které jsou vystaveny jen zřídka. V muzeu najdete koberce z celého Íránu, od nejstarších až po moderní umělecká díla. Určitě se sem vydejte, pokud máte zájem o historii a kulturu Persie.

The Daria-e Noor (Sea of Light) Diamond from the collection of the national jewels of Iran at Central Bank of Islamic Republic of Iran
 

Treasury of National Jewels

Poklad národních klenotů v Teheránu ukrývá neocenitelné klenoty, které jsou symbolem íránské historie a kultury. Mezi nimi najdete diamantovou korunu, zlatý trůn a další vzácné klenoty. Vstupte do tohoto skvostného muzea a prohlédněte si tyto krásné poklady, které jsou pečlivě chráněny a uchovávány pro budoucí generace.

Teherán - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 3363 km
Nejbližší letiště IKA
37 km od centra
Přímý let
~ 4h 30min
Írán Írán
Časový posun proti ČR
+2h 30min
Obsluhující letiště
IKA
Teherán - Tehran
Teherán - TehranPalača Golestan v Teheranu, Iran.Showing the inside of the viewing floor at the top of the Azadi Tower in Tehran, Iran. In 2016 the lack of maintenance is visible.The National Museum of Iran (Tehran, Iran).Clay Rhyton 4-5 BC Iran side view - Located in Reza Abbasi Museumنمونه مشابه قالی پازیریک که در موزه فرش ایران به نمایش گذاشته‌شده‌است.The Daria-e Noor (Sea of Light) Diamond from the collection of the national jewels of Iran at Central Bank of Islamic Republic of IranTabiat BridgeLaleh Park in summerIntérieur du Park-e ShahrTower and ruins of Rhey Yezid , near TehranRoom of Mirrors — in Niavaran Palace complex, TehranMarble Throne Terrace

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 21 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 33 °C
Min: 19 °C
Červenec
Max: 35 °C
Min: 22 °C
Srpen
Max: 34 °C
Min: 21 °C

Počasí podzim

Září
Max: 29 °C
Min: 16 °C
Říjen
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 14 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: -2 °C

Letiště obsluhující město

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
ras-al-khaimah
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 43 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz