Teherán - Tehran

Letenky do Teherán

Hledáte levné letenky do destinace Teherán? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Teherán

Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Teherán navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
ÍránÍrán

Stručně a jasně

Stát

Írán

Letiště

1 letiště (IKA)

Časový posun

+2h 30min

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Teherán.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 4h 29min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Imam Khomeini International Airport se nachází 37 km od centra města Teherán.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Teherán od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Teherán je letiště Imam Khomeini International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Imam Khomeini International Airport (IKA)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Teherán je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Teherán

K cestě do destinace Teherán lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Teherán - 24 míst co vidět .

 • Palača Golestan v Teheranu, Iran.
   

  Golestan Palace

  Golestan Palace v Teheránu je jedním z nejvýznamnějších historických paláců v Íránu. Palácový komplex nabízí nádherné expozice, které přibližují historii a kulturu země. Návštěvníci se mohou procházet rozlehlými zahradami, nechat se okouzlit krásou architektury a pozorovat výstavy uměleckých děl. Golestan Palace je skutečným pokladem Teheránu a návštěvu rozhodně stojí za to.

 • Showing the inside of the viewing floor at the top of the Azadi Tower in Tehran, Iran. In 2016 the lack of maintenance is visible.
   

  Azadi Tower

  Azadi Tower je jedním z nejvýznamnějších symbolů Teheránu. Tento impozantní 45 metrů vysoký monument byl postaven v roce 1971 k připomenutí 2500 let perské říše. Navštivte Azadi Tower a užijte si panoramatický výhled na město. Vstupné je přístupné a návštěva této památky se určitě vyplatí!

 • The National Museum of Iran (Tehran, Iran).
   

  National Museum of Iran

  Navštivte Národní muzeum Íránu a objevte fascinující historii země. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku starověkých artefaktů, včetně keramiky, mincí a soch. Zajímavé jsou také výstavy věnované islámskému umění a kultuře. Muzeum se nachází v centru Teheránu a je ideálním místem pro poznávání historie a kultury Íránu.

 • Clay Rhyton 4-5 BC Iran side view - Located in Reza Abbasi Museum
   

  Reza Abbasi Museum

  Muzeum Rezy Abbasiho je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Teheránu. Nachází se v historické části města a hostí největší sbírku íránského umění na světě. V muzeu můžete vidět nádherné miniatury, kaligrafii, keramiku a další umělecké skvosty. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si krásu íránského umění na vlastní oči.

 • نمونه مشابه قالی پازیریک که در موزه فرش ایران به نمایش گذاشته‌شده‌است.
   

  Carpet Museum of Iran

  Muzeum koberců v Íránu je jedinečnou institucí, která ukazuje bohatství a krásu tradičního perského kobercového umění. Nachází se v srdci Teheránu a nabízí návštěvníkům vzácnou příležitost vidět koberce, které jsou vystaveny jen zřídka. V muzeu najdete koberce z celého Íránu, od nejstarších až po moderní umělecká díla. Určitě se sem vydejte, pokud máte zájem o historii a kulturu Persie.

Počasí Teherán

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Výhled na Edinburgh

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Teherán

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Nosy Be
🌴 Dovolená
😎 20 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👌 1 517 Kč
milan
Palma de Mallorca
🤘 Multi-city
🤩 2 552 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
🚀 2 015 Kč

Letní letenky do Kampánie

Itálie
Před 45 hodinami
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz