dublin - ulice v centru města

Počasí Dublin - všechny informace

Zajímá vás, jaké počasí vás v Dublinu čeká během vaší návštěvy? Podívejte se na přehledné informace o typickém počasí během celého roku. Informace vám pomohou naplánovat nezapomenutelný pobyt v tomto irském městě.

Počasí v Dublinu

Pokud plánujete cestu do Dublinu, měli byste vědět, co očekávat v souvislosti s místním počasím. Irská metropole nabízí svým návštěvníkům charakteristické klima, které se může značně lišit od toho, na které jste zvyklí. Podívejme se společně na průměrné teploty, srážky a rychlost větru v různých měsících, aby vám bylo při plánování pobytu co nejvíce ulehčeno.

Kdy vyrazit do Dublinu

Pokud plánujete cestovat do Dublinu, mějte na paměti, že průměrné teploty v lednu se pohybují okolo 8 °C přes den a 3 °C přes noc. Srážky se v tomto měsíci pohybují okolo 64 mm. Duben je obvykle teplejší s průměrnou denní teplotou 12 °C, průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 18 °C a průměrnou rychlostí větru 21 km/h. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen s průměrnými teplotami kolem 19 °C přes den a 11 °C v noci. Směrem k září se temperature začínají snižovat a průměrné teploty v tomto měsíci dosahují 17 °C přes den. Méně srážek lze očekávat v červenci, srpnu a září s průměrnými srážkami 67 mm, 69 mm a 52 mm.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Dublinu? Máme pro vás přehledně informace o počasí v Dublinu.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do Dublinu v lednu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den dosahuje 8 °C a běžná teplota přes noc klesá na 3 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci je 29 km/h a srážky dosahují 64 mm. Oproti zimě v ČR je tedy příjemně, nicméně může foukat studený vítr. 

Počasí únor

Pokud cestujete do Dublinu v únoru, budete potřebovat teplejší oblečení, jelikož běžná teplota přes den se pohybuje kolem 9 °C a v noci klesá na 3 °C. Průměrná rychlost větru činí 28 km/h, takže se připravte na chladný vítr. Srážky jsou v této době nižší, přesto může pršet. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 13 °C.

Počasí březen

Pokud plánujete návštěvu Dublinu v březnu (průměrná teplota přes den je kolem 10 °C a průměrná rychlost větru 25 km/h), mějte na paměti, že během tohoto měsíce může být více srážek než v únoru. Průměrně se očekává 56 mm srážek. Nicméně, březen nabízí také několik slunečných dnů (průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 16 °C), takže si připravte i lehčí oblečení.

Počasí duben

Pokud se chystáte navštívit Dublin v dubnu, můžete očekávat běžné denní teploty kolem 12 °C a teploty v nejteplejších dnech až 18 °C. Noční teploty bývají v průměru kolem 4 °C. Průměrná rychlost větru se snižuje oproti předchozím měsícům a činí 21 km/h. Srážky jsou běžné a dosahují 62 mm. Doporučujeme tedy si s sebou přinést teplejší oblečení a nezapomenout na deštník.

Počasí květen

Pokud plánujete cestovat do Dublinu v měsíci květnu, můžete očekávat mírné počasí. Průměrná teplota přes den je kolem 15 °C, ale v nejteplejší dny může dosáhnout až 21 °C. Noční teploty jsou kolem 7 °C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h a srážky dosahují průměru 57 mm. Při balení nezapomeňte na  teplejší oblečení  a na deštník, protože srážky mohou být časté.

Počasí červen

Pokud plánujete cestovat do Dublinu v červnu, očekávejte běžné denní teploty kolem 17°C a noční teploty asi 9°C. V nejteplejší dny mohou dosáhnout průměrné teploty až 23°C. Průměrná rychlost větru v červnu je 17 km/h. Očekávejte také srážky kolem 67 mm během měsíce. Pamatujte si si proto přibalit deštník nebo pláštěnku, abyste zůstali v suchu, když bude pršet.

Počasí červenec

Pokud se chystáte do Dublinu v červenci, můžete očekávat průměrnou denní teplotu 19 °C a noční teploty okolo 11 °C. V nejteplejších dnech se pak teploty mohou vyšplhat až na 24 °C. Průměrná rychlost větru v červenci je kolem 17 km/h. Pokud jde o srážky, červenec je v Dublinu obvykle stejně vlhký jako červen, se srážkami kolem 67 mm.

Počasí srpen

Pokud se chystáte navštívit Dublin v srpnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den činí 19 °C, zatímco v nejteplejších dnech se průměrná teplota pohybuje kolem 24 °C. Teplota přes noc bývá 11 °C. Průměrná rychlost větru se v srpnu pohybuje kolem 17 km/h. Srážky se obvykle pohybují kolem 69 mm. Můžete se tedy těšit na pohodové počasí, ale přesto si nezapomeňte s sebou vzít vhodné oblečení pro případné dny s deštěm.

Počasí září

Pokud cestujete do Dublinu v září, očekávejte průměrnou teplotu přes den 17 °C a průměrnou rychlost větru 20 km/h. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 9 °C. Celkové srážky činí 52 mm. Nejteplejší dny nabídnou teplotu kolem 22 °C. Nezapomeňte si tedy vzít deštník pro případné deštivé dny.

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit Dublin v říjnu, mějte na paměti, že bude chladněji. Běžná teplota přes den bude kolem 14 °C a běžná teplota přes noc se sníží na 8 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci je 24 km/h, což může být poměrně nepříjemné. Strávit můžete stále dostatek času venku, ale nezapomeňte si vzít teplejší oblečení. Srážky v říjnu dosahují průměru 67 mm.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestu do Dublinu v listopadu, berte v úvahu, že běžná teplota přes den se pohybuje kolem 10°C, zatímco běžná teplota přes noc klesá na 5°C. Průměrná rychlost větru v listopadu je 26 km/h, takže se připravte na vítr. Ohledně srážek, listopad patří k nejdeštivějším měsícům v Dublinu s průměrnými srážkami 67mm. Proto se rozhodně vybavte vhodným oblečením a nezapomeňte na deštník!

Počasí prosinec

Pokud plánujete návštěvu Dublinu v prosinci, měli byste být připraveni na chladnější počasí s průměrnou teplotou přes dne pouze 8 °C a průměrnými teplotami v nejteplejších dnech 13°C. Mírné rychlosti větru v průměru 27 km/h však mohou způsobit pocit většího chladu. Průměrné srážky v prosinci v Dublinu dosahují 66 mm. Nezapomeňte si vzít teplé oblečení a deštník s sebou, abyste se dokázali ochránit před nepříznivým počasím během vaší cesty.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Dublinu, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a následující dny. Pokud potřebujete více detailů týkajících se východu a západu slunce, vlhkosti, rychlosti větru, tlaku, oblačnosti nebo pravděpodobnosti srážek, kliněte na obrázek pro více informací.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.

Plánujete navštívit Dublin, hlavní město Irska? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
8 °C 3 °C
Únor
9 °C 3 °C
Březen
10 °C 3 °C
Duben
12 °C 4 °C
Květen
15 °C 7 °C
Červen
17 °C 9 °C
Červenec
19 °C 11 °C
Srpen
19 °C 11 °C
Září
17 °C 9 °C
Říjen
14 °C 8 °C
Listopad
10 °C 5 °C
Prosinec
8 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Dublinu

Pokud plánujete návštěvu Dublinu, doporučuje se nejlepší období na cestování být od května do září, kdy jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech alespoň 20°C. V červenci a srpnu v průměru spadne 67 mm srážek, což by mohlo být mokro, ale všechny významné turistické atrakce budou otevřeny a vy se můžete těšit na slunné dny. Pokud preferujete mírné počasí a méně turistů, doporučuje se navštívit Dublin na jaře, kdy jsou průměrné teploty kolem 12-16°C a srážky se pohybují okolo 50-60 mm měsíčně.

Jaké je počasí v Dublinu během léta?

Během léta má Dublin příjemné a mírné teploty. Průměrná teplota v červnu je okolo 17 °C a v červenci a srpnu se zvyšuje na 19 °C. V nejteplejších dnech se teploty mohou dostat až na 24 °C. Rychlost větru je během léta poměrně stabilní, s průměrnou rychlostí okolo 17 km/h. Srážky se během léta v Dublinu vyskytují průměrněji než v jiných měsících, s množstvím kolem 67 mm za měsíc. Nezapomeňte však na to, že počasí se může v průběhu léta rychle měnit a je vždy dobré mít při cestování s sebou vhodné oblečení.

Jaké je počasí v Dublinu během zimy?

Pokud se chystáte navštívit Dublin v zimě, můžete čekat chladné a vlhké počasí. V lednu a únoru jsou teploty běžně kolem 8-9 °C přes den a 3 °C v noci. Průměrná rychlost větru dosahuje 28-29 km/h, což může pocitově zvýšit chlad. V lednu spadne v průměru 64 mm srážek a v únoru 51 mm. Je tedy dobré si přibalit teplé oblečení a deštník.

Jaké jsou průměrné teploty v Dublinu během ledna a únoru?

Běžná teplota přes den v lednu je 8 °C a v únoru 9 °C, průměrné teploty v nejteplejších dnech jsou v lednu 12 °C a v únoru 13 °C. Běžná teplota přes noc v lednu a únoru je 3 °C.

Kolik srážek můžeme očekávat v Dublinu v průběhu června a srpna?

V červnu a srpnu průměrně spadne 67 a 69 mm srážek, s běžnou teplotou přes den kolem 19 °C a přes noc kolem 11 °C.

Jaký je průměrný vítr v Dublinu v průběhu listopadu?

Průměrná rychlost větru v listopadu je 26 km/h, s běžnou teplotou přes den kolem 10 °C a přes noc kolem 5 °C. S dešťovými srážkami dosahujícími průměrně 67 mm.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz