Dublin

9 míst, co vidět v Dublinu

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Dublinu.

9 míst, co musíš vidět v Dublinu

 

St Patrick's Cathedral

St Patrick's Cathedral je největší katedrálou v Irsku. Katedrála svatého Patrika byla postavena před více než 800 lety. Je to místo posledního odpočinku jednoho z nejslavnějších irských mužů, Jonathana Swifta, autora Gulliverových cest.

 

Temple Bar

Temple Bar je jednou z nejznámějších hospod v Dublinu. Je známý svou polohou, ale také proto, že nabízí více než 450 různých druhů vzácných whisky (největší sbírka Irska). Tuto červenou budovu nemůžete minout, vypadá typicky irsky a každý pátek a sobotu zde hraje živá irská hudba.

 

Trinity College

Nejvýznamnější irská univerzita byla založena v roce 1592. Nachází se v centru Dublinu a její ohromující kampus stojí za návštěvu. Trinity College je také uznávána jako špičkové mezinárodní centrum pro výzkum v oblasti nanotechnologií, imunologie a inženýrství.

 

Dublin Castle

Dublinský hrad, byl postaven na počátku třináctého století na místě vikingské osady. Po staletí sloužil jako sídlo anglické a později britské správy v Irsku. V roce 1922, po nezávislosti Irska, byl Dublinský hrad předán irské vládě. Nyní je hlavním vládním komplexem a klíčovou turistickou atrakcí.

 

Jameson Destillery

Jameson Distillery Bow St. je původní místo, kde byla destilována irská whisky Jameson až do roku 1971. Palírna byla založen v roce 1780 Johnem Jamesonem. Vydejte se na prohlídku palírny a ochutnejte pravou irskou whisky.

 

Ha'penny Bridge

Ha'penny Bridge je jeden z oficiálních symbolů Dublinu. Původně byl pojmenován jako Liffey Bridge, protože se ale až do roku 1919 na mostu platil poplatek půl penny za přechod, zlidověl název Ha'penny Bridge. Most spojuje čtvrt Temple Bar s protilehlým břehem řeky.

 

Guinness Storehouse

V pivovaru St. James' Gate se začal vyrábět Guinness v roce 1759. Prohlídka po pivovaru Vám přiblíží historii, výrobu černého piva s nasládlou pěnou a na konci prohlídky si můžete vychutnat Guinesse na střeše pivovaru s výhledem na Dublin.

 

Trinity College Library

Jedná se o nejstarší irskou univerzitu, která je součástí nejprestižnější školy v Irsku. Návštěvníky nejvíce láká Stará knihovna (Old Library) a Book of Kells. Ve staré knihovně se nachází 200 tisíc historických knih a nejstarší harfa v Irsku. V klenotnici si lze prohlédnout slavnou Book of Kells - latinský překlad Nového zákona, který ručně sepsali a ilustrovali mniši v průběhu 9. století.

 

St Stephen's Green Park

Městský park se nachází v srdci Dublinu a rozkládá na ploše přibližně 22 akrů. Poblíž najdeme některé z nejznámějších dublinských ulic, včetně Grafton Street a Merrion Street. Park je pojmenován podle St. Stephen's Green, kostelu, který se na místě nacházel až do jeho zbourání v roce 1660. Park byl otevřen pro veřejnost v roce 1880 a od té doby je oblíbeným cílem jak místních obyvatel, tak turistů. St. Stephen's Green Park je krásný a klidný prostor s jezerem, četnými pěšími stezkami a mnoha stromy a keři. Park je domovem široké škály rostlinného a živočišného života, včetně několika druhů ptáků a kachen.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz