Katánie

Průvodce Katánie

Co vidět v Katánii. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Katánie

Katánie se nachází na východním pobřeží Sicílie. Jde o živé a pulzující město s bohatou historií a o druhé největší město na ostrově. Město je domovem mnoha historických a kulturních zajímavostí, stejně jako řady restaurací a kaváren. Projděte se ulicemi starého města, navštivte impozantní katedrálu Sant’Agata a nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Katánie byla založená Řeky v 8. století před n.l. Město bylo vypleněno Kartaginci, dobyto Římany a poté zničeno mohutným zemětřesením v roce 1693.

ItálieItálie

Co vidět v Katánii

Villa Bellini/Chiosco Bellini
 

Villa Bellini/Chiosco Bellini

Villa Bellini, také známá jako Giardino Bellini, je nádherný park v centru Katánie. Tento park nabízí klidné místo pro procházky a relaxaci. Uvnitř parku se nachází Chiosco Bellini, kde si můžete dát kávu a vychutnat si krásný výhled na park. Doporučujeme navštívit během návštěvy Katánie a užít si klidné okamžiky v přírodě.

Castello Ursino
 

Castello Ursino

Katánie je domovem pro mnoho historických památek, a Castello Ursino je jednou z nich. Tento středověký hrad byl postaven v 13. století a sloužil jako pevnost. Dnes je zde muzeum, které vám umožní prozkoumat historii města a okolní oblasti. Užijte si výhled na město a moře z věže hradu a prožijte si atmosféru středověku v samém srdci Katánie.

Orto Botanico dell'Università di Catania
 

Orto Botanico dell'Università di Catania

Navštivte krásnou botanickou zahradu Orto Botanico dell'Università di Catania v italské Katánii. Projděte se mezi exotickými rostlinami a květinami z celého světa. Zahrada je ideálním místem pro klidnou procházku nebo piknik s rodinou či přáteli. Užijte si odpočinkovou atmosféru a krásné výhledy na město.

Facciata del Duomo (Cattedrale di Sant'Agata) di Catania ad alta risoluzione - Zoomabile per vedere dettagli
 

Katedrála svaté Agáty

Katedrála svaté Agáty v italské Katánii je skvostem barokní architektury. Její fasáda zdobená sochami a reliéfy je nádherným pohledem. Uvnitř se nachází významné umělecké dílo, jako například socha svaté Agáty, patronky města. Navštivte tuto katedrálu a prohlédněte si její krásu a historii.

Basilica della Collegiata
 

Basilica della Collegiata

Basilica della Collegiata je nádherná kostel v srdci města Katánie. Tento krásný barokní kostel byl postaven v 18. století a je jedním z nejvýznamnějších historických památek na Sicílii. Navštivte tuto krásnou baziliku a obdivujte její nádhernou architekturu, sochy a obrazy. Užijte si také úžasný výhled na město z jejích věží.

Roman Amphitheater
 

Roman Amphitheater

Navštivte římské amfiteátr v centru Katánie a prožijte atmosféru starověkého Říma. Tento impozantní amfiteátr byl postaven v 2. století a mohl pojmout až 15 000 diváků. Dnes zde můžete obdivovat působivou architekturu a vychutnat si nádherný výhled na město. Určitě nevynechejte tuto historickou památku během své návštěvy Katánie.

Katánie - stručný přehled

Letiště obsluhující Katánii

Letiště poblíž Katánie

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Nosy Be
🌴 Dovolená
😎 20 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👌 1 517 Kč
milan
Palma de Mallorca
🤘 Multi-city
🤩 2 552 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
🚀 2 015 Kč

Letní letenky do Kampánie

Itálie
Před 45 hodinami
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz