sal

Kapverdy průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kapverdy

Kapverdské ostrovy se nachází v Atlantském oceánu při západním pobřeží Afriky. Souostroví deseti větších a čtyř menších ostrovů je pojménováno podle nejbližšího výběžku kontinentu, mysu Cabo Verde (Cap Vert – Zelený mys) v Senegalu. Kapverdské ostrovy se jeden od druhého velmi liší, jejich příroda je velmi rozmanitá, někde jsou dlouhé bílé písečné pláže, jinde pláže černé, někde skaliska a vyprahlá měsíční krajina. Najdete tu lesy i pouště, úrodná údolí a čajové a kávovníkové plantáže, písečné duny i horské štíty. Kapverdské ostrovy jsou převážně sopečného původu, nejvyšší hora je Pico do Fogo na ostrově Fogo, měří 2 829 m nad hladinu moře.

Afrika
KapverdyKapverdy

Co vidět

Shark Bay
 

Shark Bay

Shark Bay na Kapverdách je ideálním místem pro milovníky podmořského světa. Toto místo je známé pro svoji pestrou faunu a flóru, kde se můžete setkat s různými druhy ryb, korálů a dalších živočichů. Zdejší pláže jsou také skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. Vychutnejte si jedinečnou atmosféru Shark Bay a nechte se unášet krásami Kapverd.

Monte Curral
 

Monte Curral

Monte Curral je nejvyšší horou ostrova Santiago v Kapverdách. Vystoupejte na její vrchol a užijte si krásné výhledy na okolní krajinu a město Praia. Pro milovníky přírody je zde spousta zajímavých druhů rostlin a zvířat. Pokud hledáte klid a odpočinek, Monte Curral je ideálním místem pro relaxaci a obdivování krásné přírody Kapverd.

Salinas de Pedra de Lume
 

Salinas de Pedra de Lume

Salinas de Pedra de Lume jsou nezapomenutelným zážitkem na Kapverdách. Tento unikátní přírodní úkaz sestává z mnoha solných polí, které vytvářejí nádherné barevné kontrasty. Navštivte tento magický krajinný ráj a nechte se unést krásou a klidem tohoto místa. Určitě nezapomeňte vyzkoušet koupání v solných lázních, které jsou proslulé svými léčivými účinky.

Pachamama Eco Park - Viveiro Botanical Garden
 

Pachamama Eco Park - Viveiro Botanical Garden

Pachamama Eco Park - Viveiro Botanical Garden je ideálním místem pro milovníky přírody a botaniky. Nachází se na Kapverdách a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky. Procházka krásnou zahradou, kde se nachází mnoho druhů rostlin, je nezapomenutelným zážitkem. Park je plný přírodních krás, které si návštěvníci mohou užít během celého roku. Přijďte a objevte krásy Kapverdských ostrovů.

Sal
 

Sal

Ostrov Sal patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím Kapverdských ostrovů. Díky svému nekonečnému bílému písku a průzračnému moři je ideálním místem pro plážové dovolené. Kromě toho nabízí i mnoho možností pro aktivní odpočinek, jako je windsurfing nebo potápění. Vychutnejte si tropické počasí, skvělou kuchyni a pohostinnost místních obyvatel na krásném ostrově Sal.

No Limits Adventure Cape Verde
 

No Limits Adventure Cape Verde

Kapverdy jsou ideálním místem pro dobrodružství a No Limits Adventure Cape Verde vám nabízí nejlepší zážitky z této exotické destinace. Od surfování až po potápění, tuto nádhernou zemi můžete objevovat po souši i po moři. Užijte si krásné pláže, pozorujte místní život a ochutnejte místní kuchyni. No Limits Adventure Cape Verde vám pomůže s plánováním vaší cesty a zajištěním všech aktivit, které si přejete. Zažijte nezapomenutelnou dovolenou na Kapverdách!

Kapverdy - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 4984 km
Nejbližší letiště SID
2 km od centra
Přímý let
~ 6h 30min
Kapverdy Kapverdy
Časový posun proti ČR
-3h
Obsluhující letiště
SID
sal
salShark BayMonte CurralSalinas de Pedra de LumePachamama Eco Park - Viveiro Botanical GardenSalNo Limits Adventure Cape VerdeDune of SalCabo VerdePort of Palmeira

Počasí jaro

Březen
Max: 21 °C
Min: 19 °C
Duben
Max: 21 °C
Min: 19 °C
Květen
Max: 21 °C
Min: 20 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 20 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 21 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 23 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 24 °C
Říjen
Max: 25 °C
Min: 24 °C
Listopad
Max: 24 °C
Min: 23 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 23 °C
Min: 22 °C
Leden
Max: 21 °C
Min: 20 °C
Únor
Max: 21 °C
Min: 19 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 6 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz