Praia - Portuguese cannon barrel, with coat of arms, at Praia, Cape Verde

Praia průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Praia

Praia, hlavní město Kapverd, okouzlí návštěvníky svým příjemným klimatem a přístavní atmosférou. Tento exotický ráj nabízí krásné pláže, historické památky a bohatou gastronomii. Navštivte starobylé čtvrti, jako je čtvrť Plateau, kde najdete i památky z doby portugalské koloniální nadvlády. Obdivujte impozantní kostel Nuestra Señora de Gracia a vydejte se na trh Sukupira, kde zažijete autentický život místních obyvatel. Nezapomeňte ochutnat místní speciality a vychutnat si dovolenou v tomto nezapomenutelném městě.

Afrika
KapverdyKapverdy

Co vidět

Presidential Palace
 

Presidential Palace

Prezidentský palác v Praie je sídlem prezidenta Kapverdských ostrovů. Budova je otevřena veřejnosti a nabízí prohlídky s průvodcem. Navštivte palác a podívejte se na krásnou architekturu a historické artefakty. Nezapomeňte si zarezervovat prohlídku dopředu. Prezidentský palác je jednou z nejvýznamnějších památek v Praie.

Parque 5 de Julho
 

Parque 5 de Julho

Parque 5 de Julho je ideálním místem pro odpočinek v centru města Praia. Tento park nabízí klidné prostředí pro pikniky, procházky a sportovní aktivity. Můžete se zde projít kolem krásného jezírka nebo si sednout na lavičku a sledovat místní život. Vstup do parku je zdarma a je otevřen po celý den. Navštivte Parque 5 de Julho a užijte si chvíle odpočinku v srdci města.

Discover santiago island
 

Discover santiago island

Ostrov Santiago je jedním z nejkrásnějších míst na Kapverdách. Pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou jsou ideální pro odpočinek a koupání. Díky svému exotickému klimatu, přírodním krásám a bohaté historii se ostrov Santiago stává oblíbenou turistickou destinací. Navštivte město Praia a objevte místní kulturu, tradice a gastronomii. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu - Cachupa.

São Filipe Royal Fortress
 

São Filipe Royal Fortress

Králův hrad São Filipe je historická pevnost nacházející se v hlavním městě Kapverdských ostrovů - Praia. Postavena byla v 16. století portugalskými kolonizátory a sloužila k obraně před pirátskými útoky. Dnes je to oblíbená turistická atrakce s krásným výhledem na pobřeží a okolní ostrovy. Navštivte tuto historickou památku a okusíte atmosféru minulých dob.

Pelourinho
 

Pelourinho

Pelourinho je historická čtvrť v hlavním městě Kapverdských ostrovů, Praii. Tato barokní čtvrť je plná úzkých uliček a nádherných koloniálních budov. V Pelourinho se nachází mnoho muzeí, galerií a kostelů. Navštivte kostel São Francisco, který je zdobený zlatem a je považován za jednu z nejkrásnějších památek na Kapverdách. V noci se tato čtvrť promění v centrum nočního života s množstvím barů a klubů.

Lighthouse Dona Maria Pia
 

Lighthouse Dona Maria Pia

Maják Dona Maria Pia je jednou z nejvýznamnějších památek města Praia. Tento maják byl postaven v roce 1881 a sloužil jako navigační bod pro lodě plující po Atlantiku. Dnes je maják otevřen pro veřejnost a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Navštivte tento historický symbol města a užijte si nezapomenutelný zážitek.

Praia - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 5185 km
Nejbližší letiště RAI
2 km od centra
Přímý let
~ 6h 45min
Kapverdy Kapverdy
Časový posun proti ČR
-3h
Obsluhující letiště
RAI
Praia - Portuguese cannon barrel, with coat of arms, at Praia, Cape Verde
Praia - Portuguese cannon barrel, with coat of arms, at Praia, Cape VerdePresidential PalaceParque 5 de JulhoDiscover santiago islandSão Filipe Royal FortressPelourinhoLighthouse Dona Maria PiaMuseu Etnográfico da PraiaQuebra CanelaNúcleo Museológico da Praia

Počasí jaro

Březen
Max: 21 °C
Min: 20 °C
Duben
Max: 22 °C
Min: 20 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 21 °C

Počasí léto

Červen
Max: 23 °C
Min: 21 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 22 °C
Srpen
Max: 26 °C
Min: 24 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 25 °C
Říjen
Max: 26 °C
Min: 25 °C
Listopad
Max: 25 °C
Min: 24 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 24 °C
Min: 22 °C
Leden
Max: 22 °C
Min: 21 °C
Únor
Max: 22 °C
Min: 20 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Pisa
Malta - zátoka
Katánie
🤘 Multi-city
😎 1 895 Kč
Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz