Dakar

Dakar průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Dakar

Dakar je hlavní město Senegalu, dynamický a malebný přístavní cíl na západním pobřeží Afriky. Město je bohaté na kulturní a historické památky, jako je ostrov Gorée, symbol transatlantického obchodu s otroky. Navštivte tradiční trhy, kde seženete tradiční umění, oblečení a řemesla. Popovídáte si o kultuře, hazardních hrách a rybolovu. Zatímco procházíte úzkými uličkami, objevte zdejší kulinářskou scénu a vychutnejte si senegalské speciality, jako je thieboudienne či yassa.

Afrika
SenegalSenegal

Co vidět

African Renaissance Monument
 

African Renaissance Monument

Africký památník obrození se nachází v Senegalu, v hlavním městě Dakaru. Tento monumentální komplex, který zahrnuje sochu o výšce 49 metrů, symbolizuje novou éru Afriky a její vzkříšení z koloniální minulosti. Navštivte tento monument a užijte si krásné výhledy na město a okolní krajinu.

House of Slaves
 

House of Slaves

Dům otroků je děsivé místo, které připomíná temné období otroctví. Tento dům sloužil k transportu otroků z Afriky do Ameriky a Karibiku. Návštěva tohoto místa Vám umožní vidět, jak byli otroci drženi v podzemních kobkách a jak byli prodáváni na trhu otroků. Toto místo je pro každého, kdo má zájem o historii, nutností návštěvy.

Bored stone from Guinée (west Africa) - Scale in centimetres. Photographed January 16, 1982 in the IFAN Museum, Dakar, Sénégal. From ethnographic…
 

IFAN Museum of African Arts

Muzeum afrického umění IFAN v Dakaru je největší muzeum afrického umění v západní Africe. Expozice obsahuje více než 9000 exponátů z celého kontinentu, včetně soch, keramiky, šperků a textilu. Muzeum je pojmenováno po Institut fondamental d'Afrique noire (IFAN), který byl založen v roce 1936. Navštivte toto fascinující muzeum a objevte krásu africké kultury.

Village Des Arts
 

Village Des Arts

Village Des Arts v Dakaru je největší uměleckou kolonií v západní Africe. Toto místo je plné uměleckých děl, galerií a dílen, kde se můžete setkat s místními umělci a vidět jejich práci na vlastní oči. Najdete zde různé druhy umění, včetně sochařství, malby a řemesel. Navštivte toto místo a objevte africkou kulturu a umění na vlastní kůži.

Zelený mys
 

Zelený mys

Zelený mys, nebo také Cap-Vert, je významným místem v historii Dakaru. Tento mys je symbolem propojení Atlantiku a Středozemního moře, což z něj dělá významné místo pro rybáře a námořníky. Navštivte toto krásné místo a užijte si nádherné výhledy na oceán a okolní krajinu. Zelený mys je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Dakaru a rozhodně stojí za návštěvu!

Our Lady of Victories Cathedral, Dakar
 

Our Lady of Victories Cathedral, Dakar

Katedrála Panny Marie Vítězné je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Dakaru. Stavba byla dokončena v roce 1936 a nabízí nádherný pohled na město. Interiér katedrály je vyzdoben vitrážemi a sochami, které připomínají africkou historii. Navštivte tuto nádhernou památku a prožijte jedinečný zážitek z cestování do Senegalu.

Dakar - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 4859 km
Nejbližší letiště DSS
33 km od centra
Přímý let
~ 6h 20min
Senegal Senegal
Časový posun proti ČR
-2h
Obsluhující letiště
DSS
Dakar
DakarAfrican Renaissance MonumentHouse of SlavesBored stone from Guinée (west Africa) - Scale in centimetres. Photographed January 16, 1982 in the IFAN Museum, Dakar, Sénégal. From ethnographic…Village Des ArtsZelený mysOur Lady of Victories Cathedral, DakarHistorical Museum of Senegal in GoréeMusée de la MerHenriette-Bathily Women's MuseumMarché SandagaMosque of the DivinityGrand Mosque of Dakar

Počasí jaro

Březen
Max: 37 °C
Min: 16 °C
Duben
Max: 37 °C
Min: 17 °C
Květen
Max: 36 °C
Min: 19 °C

Počasí léto

Červen
Max: 35 °C
Min: 21 °C
Červenec
Max: 33 °C
Min: 24 °C
Srpen
Max: 32 °C
Min: 25 °C

Počasí podzim

Září
Max: 33 °C
Min: 25 °C
Říjen
Max: 36 °C
Min: 24 °C
Listopad
Max: 37 °C
Min: 20 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 36 °C
Min: 16 °C
Leden
Max: 35 °C
Min: 14 °C
Únor
Max: 36 °C
Min: 15 °C

Letiště obsluhující město

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Legolend v Dánsku
✈️ Zpátečka
🎉 755 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
👍 899 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
🤩 730 Kč
Ohrid
✈️ Zpátečka
🎉 810 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz