Mauricius

Mauricius průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Mauricius

Mauricius je ostrovní stát ležící v Indickém oceánu, asi 2000 kilometrů od jihovýchodního pobřeží afrického kontinentu. Je to bývalá britská kolonie a nezávislost získala v roce 1968. Je to multikulturní země s více než 1,3 miliony obyvatel. Na Mauriciusu najdeme krásné pláže, přírodní krásy, včetně národního parku Black River Gorges a Le Morne Brabant zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Vyšlápnout byste si měli také horu Le Morne, která nabízí dechberoucí výhledy. Krásné moře a resorty pak najdete ve Flic en flac. Mauricius je také známý svou silnou politickou stabilitou a vysokou životní úrovní. Má stabilní demokracii a dosáhla významného pokroku v oblastech, jako je vzdělávání a zdravotnictví. Země má vysokou míru gramotnosti a dobře vyvinutý vzdělávací systém.

Afrika
MauriciusMauricius

Co vidět

Blue Penny Museum
 

Blue Penny Museum

Blue Penny Museum na Mauriciu je fascinující muzeum, které vás zavede do historie ostrova. Muzeum je pojmenováno po slavné Mauricijské modré známce, která je vystavena v jeho sbírkách. Kromě toho zde najdete i jiné vzácné známky, mince a historické předměty. Pokud hledáte zajímavé místo, které vám přiblíží historii ostrova, Blue Penny Museum je to pravé místo pro vás.

Central Market
 

Central Market

Tržiště Central Market je jedním z největších tržišť na Mauriciu. Nabízí širokou škálu místních potravin, jako jsou čerstvé ryby, ovoce a zelenina. Navštivte toto tržiště a ochutnejte místní speciality, jako je například curry nebo samoussy. Tržiště je otevřeno denně od rána až do pozdního odpoledne. Přijďte a prožijte autentický zážitek z mauricijské kultury.

Aapravasi Ghat
 

Aapravasi Ghat

Aapravasi Ghat je historické místo, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Toto místo bylo důležité pro historii Mauricia, jako první místo, kam byli dovezeni otroci z Indie. Dnes je toto místo památníkem otroctví a přistěhovalectví. Prozkoumejte toto místo a objevte historii Mauricia a jeho lidí.

Jummah Mosque
 

Jummah Mosque

Jummah mešita na Mauriciu je jednou z nejvýznamnějších mešit v zemi. Její architektura je inspirována tradičními mauricijskými prvky a její interiér je zdoben mnoha uměleckými díly. Mešita je místem modliteb a setkávání komunity a nabízí návštěvníkům možnost poznat mauricijskou kulturu a náboženství. Navštivte tuto krásnou mešitu a objevte kouzlo Mauricia.

Fort Adelaide
 

Fort Adelaide

Fort Adelaide, také známý jako La Citadelle, je historická pevnost v Port Louis na Mauriciu. Postavena byla v roce 1835 na ochranu města před případnými útoky. Dnes je to oblíbená turistická atrakce s nádherným výhledem na přístav a okolní krajinu. Navštivte Fort Adelaide a prozkoumejte historii Mauricia.

Le Pouce
 

Le Pouce

Le Pouce je nejvyšší hora ostrova Mauricius. Její vrchol dosahuje výšky 812 metrů a nabízí panoramatický výhled na celý ostrov. Pro horolezce je to oblíbená destinace, protože výstup na vrchol není příliš náročný. Okolní příroda je plná exotických rostlin a živočichů, což z návštěvy Le Pouce dělá nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo touží po dobrodružství v krásné krajině Mauricia.

Mauricius - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 8899 km
Nejbližší letiště MRU
17 km od centra
Přímý let
~ 10h 27min
Mauricius Mauricius
Časový posun proti ČR
+2h
Obsluhující letiště
MRU
Mauricius
MauriciusBlue Penny MuseumCentral MarketAapravasi GhatJummah MosqueFort AdelaideLe PouceCitadel Fort AdelaideNatural History MuseumMauritius Postal MuseumGovernment HouseThe Photographic MuseumMarie Reine de la Paix

Počasí jaro

Březen
Max: 29 °C
Min: 23 °C
Duben
Max: 28 °C
Min: 23 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 21 °C

Počasí léto

Červen
Max: 25 °C
Min: 19 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 19 °C
Srpen
Max: 24 °C
Min: 18 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 19 °C
Říjen
Max: 27 °C
Min: 20 °C
Listopad
Max: 29 °C
Min: 21 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 30 °C
Min: 23 °C
Leden
Max: 30 °C
Min: 24 °C
Únor
Max: 29 °C
Min: 24 °C

Letiště obsluhující město

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
😍 745 Kč

Červnové letenky na Maltu

Malta
Před 33 hodinami
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👍 735 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz