Počasí Dusseldorf - všechny informace

Plánujete cestu do Dusseldorfu? Přečtěte si náš průvodce po místním počasí a připravte se na příjemný pobyt! Informace o typických klimatických podmínkách na jednom místě.

Počasí Dusseldorf

Vítáme vás v našem článku o aktuálním počasí v německém městě Dusseldorf. Pokud plánujete cestu do tohoto města, rádi vám přinášíme podrobné informace o počasí v průběhu celého roku. Od března do října se v Dusseldorfu užívá převážně slunečné a teplé počasí, avšak v zimních měsících můžete očekávat chladnější a vlhké počasí. Přečtěte si dále a zjistěte, jaké jsou pohodlné zimní vrstvy a jaké slunečné letní outfity byste měli do Vašeho zavazadla.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáš cestovat do Dusseldorfu, můžeš se těšit na rozmanité počasí v průběhu roku. V lednu a únoru bývají teploty na denní úrovni kolem 6 a 7 °C, s průměrnou rychlostí větru 25 km/h a srážkami okolo 45 až 56 mm. V březnu a dubnu stoupají teploty na 11 a 15 °C a srážky klesají na 39 a 45 mm. V květnu se očekávají teploty na denní úrovni 19 °C a minimální teploty nocí na 8 °C. V červnu a červenci bude teplé s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech kolem 30 a 32 °C. V srpnu se teplota téměř neliší a srážky se v průměru pohybují kolem 48 mm. V září a říjnu dochází k mírnému ochlazení a srážková aktivita se drží okolo 45 až 49 mm. V listopadu klesají teploty na 10 °C a srážky zůstávají konstantní na 49 mm. V prosinci se teploty pohybují kolem 6 °C s průměrnými rychlostmi větru 24 km/h a srážky se zvyšují na 61 mm. Pokud se chystáš cestovat do Dusseldorfu, nezapomeň mít na paměti rozmanité a často nestabilní počasí.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Dusseldorf? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu je v Düsseldorfu běžná teplota přes den 6 °C a přes noc se ochladí na 0 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 25 km/h a srážkové úhrny dosahují 56 mm. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu 12 °C. Je tedy důležité si přibalit dostatečné oblečení na zimu, ale zároveň nezapomenout ani na nepromokavý deštník.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Düsseldorfu v únoru, berte v úvahu, že teploty se zpravidla pohybují kolem běžných 7 °C přes den a 0 °C přes noc. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu kolem 13 °C. Průměrná rychlost větru je 25 km/h, takže byste měli být připraveni na mírně větrnější počasí. Srážky jsou zhruba 45 mm, takže si přibalte deštník nebo pláštěnku pro případ deště.

Počasí březen

Březen je skvělým měsícem na návštěvu Düsseldorfu, především díky mírnému počasí. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 11 °C, ale v nejteplejších dnech se může vyšplhat na 18 °C. Teploty v noci zůstávají stále chladné, průměrně 2 °C. Rychlost větru je v tomto měsíci 22 km/h. Srážky jsou stejně jako v únoru 45 mm, ale Düsseldorf má v březnu více slunečných dní.

Počasí duben

Duben v Düsseldorfu je považován za poměrně příjemný měsíc s běžnou teplotou přes den kolem 15 °C. Nicméně v nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 23 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 4 °C, takže je stále třeba počítat s chladnějšími nocemi. Srážková aktivita v dubnu je 39 mm, což je méně než v předchozích měsících. Průměrná rychlost větru se sníží na 17 km/h, což činí procházky městem ještě příjemnějšími.

Počasí květen

Květen je v Dusseldorfu poměrně teplý měsíc s běžnou teplotou přes den kolem 19 °C. Průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují až 27 °C, což je ideální počasí pro pobyt venku. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 8 °C. Rychlost větru se v průměru dostává na 15 km/h. V květnu se očekává 47 mm srážek, takže nezapomeňte si vzít s sebou deštník.

Počasí červen

Červen je v Düsseldorfu obdobím letních teplot, kdy bývá běžná teplota přes noc 21 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dokonce dosahuje 30 °C (vysoké letní teploty). Průměrná rychlost větru je v červnu 15 km/h (mírný vánek), což svědčí o příjemném počasí. Srážky v tomto měsíci dosahují průměrné hodnoty 48 mm (mírné srážky). Pokud plánuješ cestu do Düsseldorfu v červnu, můžeš se těšit na příjemné letní počasí.

Počasí červenec

Pokud si plánujete návštěvu Düsseldorfu v červenci, můžete se těšit na příjemné počasí. Běžná teplota přes den je 24 °C, což je ideální pro procházky po městě a výlety na okolní památky. V nejteplejších dnech se teplota může vyšplhat až na 32 °C, takže si nezapomeňte přibalit dostatek tekutin a ochranný krém na pleť. Běžná teplota přes noc je 12 °C, takže si přibalte i něco teplejšího na noční procházky. Rychlost větru je průměrná a srážky se pohybují kolem 54 mm. Celkově je červenec vhodným měsícem k návštěvě Düsseldorfu, tak neváhejte a vydejte se objevovat krásy tohoto města.

Počasí srpen

Srpen je ideálním měsícem na návštěvu Düsseldorfu, kdyžže běžná teplota přes den dosahuje 24 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech může být až 33 °C. V noci to také není špatné s běžnou teplotou přes noc 12 °C. Rychlost větru je 14 km/h a srážky v srpnu jsou 48 mm, což je o něco menší množství než v předcházejícím měsíci. Pokud tedy plánujete návštěvu Düsseldorfu v srpnu, počítejte s teplým počasím a připravte si lehčí oblečení a deštník na případné deštivé dny.

Počasí září

Pokud plánujete návštěvu Düsseldorfu v září, můžete očekávat příjemné počasí. Průměrná teplota během dne dosahuje 20 °C, což by mělo být ideální pro procházky po městě. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 28 °C, což může být vhodné pro strávení dne v parku nebo na pláži Rýna. Běžná teplota přes noc je kolem 10 °C, takže si určitě vezměte s sebou teplejší oblečení na večer. Měli byste se také připravit na rychlost větru, která dosahuje průměru 15 km/h. Ačkoli srážky jsou v září nižší než v ostatních měsících, kolem 45 mm, stále si vemte s sebou deštník pro jakýkoli případ. Celkově vzato, září by mělo být dobrým měsícem pro návštěvu Düsseldorfu, ale nezapomeňte na teplejší i s deštníkem!

Počasí říjen

Pokud se chystáš navštívit Düsseldorf v říjnu, měj na paměti, že průměrná teplota přes den je 16 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech činí 24 °C. Běžná teplota přes noc je 7 °C, což znamená, že si musíš přibalit dostatečné vrstvy oblečení pro chladné noci. Průměrná rychlost větru je 18 km/h, takže může být chladněji. Srážky v říjnu činí 49 mm, takže nezapomeň vzít deštník nebo pláštěnku. Nezapomeň si přibalit dostatek teplých vrstev a deštník pro případ deště.

Počasí listopad

Listopad je v Dusseldorfu chladnější měsíc s průměrnou teplotou přes dne kolem 10 °C a běžnou teplotou přes noc okolo 3 °C. Průměrná rychlost větru je asi 20 km/h, což může zvyšovat pocit chladu. Srážky se pohybují kolem 49 mm, což je stále vysoké množství, takže se připravte na deštivé dny. Pokud plánujete návštěvu města v listopadu, nezapomeňte si přibalit vhodné oblečení pro chladné a deštivé počasí.

Počasí prosinec

Prosrastení se na vánočních trzích expedují každoročně návštěvníci do Düsseldorfu v prosinci. S běžnou teplotou přes den pouze 6 °C a přes noc 1 °C se ale správné obléknutí stává důležitým faktorem pro vytrvání venku. Průměrná rychlost větru se drží na 24 km/h, což znamená, že bys měl na sebe vzít pevné vrstvy, abys se chránil před chladem. Nenech se však odradit počasím, prosinec je nejdále do sezóny září a Düsseldorf nabízí v tuto dobu magickou vánoční atmosféru, kterou rozhodně stojí za to zažít. Vytrvalost a vhodné oblečení jsou klíčové pro přežití v chladném prosinci v Düsseldorfu.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Düsseldorfu, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud vás zajímají další detaily, jako jsou východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí si obrázek rozkliknout.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do moderního a progresivního Düsseldorfu v Německu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 0 °C
Únor
7 °C 0 °C
Březen
11 °C 2 °C
Duben
15 °C 4 °C
Květen
19 °C 8 °C
Červen
21 °C 10 °C
Červenec
24 °C 12 °C
Srpen
24 °C 12 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 7 °C
Listopad
10 °C 3 °C
Prosinec
6 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Dusseldorf

Pokud chceš návštěvu Dusseldorfu spojit s příjemným počasím, nejlepší období k cestování je od dubna do září. V těchto měsících se teploty pohybují kolem 15-24 °C a srážky jsou mírné. V létě se můžeš těšit na teploty až okolo 30 °C. Pokud ale raději vyhledáváš méně turistická období, bude pro tebe ideální březen nebo říjen, kdy je počasí stále příjemné, ale méně lidí se na místě vyskytuje. V zimě (prosinec až únor) se počítej s chladnějšími teplotami kolem 6 °C přes den a 0 °C v noci. Při pobytu v této sezóně nezapomeň na dostatečné vrstvy oblečení a připrav se na vyšší rychlosti větru a vyšší srážky, které mohou dosáhnout až 60 mm měsíčně.

Jaké je počasí v destinaci Dusseldorf během léta?

Pokud plánujete výlet do Dusseldorfu během léta, můžete se těšit na slunečné a teplé dny s průměrnou denní teplotou kolem 24 °C v červenci a srpnu. Průměrné teploty v nejteplejších dnech se pohybují kolem 32-33 °C, což znamená, že byste měli nezapomenout na opalovací krém a pitný režim. Běžná teplota přes noc se drží kolem 12 °C, takže byste měli s sebou vzít i lehčí oblečení na večer. Průměrná rychlost větru je kolem 14-15 km/h a srážky se během července a srpna pohybují kolem 50 mm, takže se nezapomeňte připravit na občasný déšť. Celkově je léto v Dusseldorfu příjemné a ideální pro prozkoumání města a okolních oblastí.

Jaké je počasí v destinaci Dusseldorf během zimy?

Pokud se chystáš navštívit Dusseldorf v zimě, můžeš očekávat chladné a vlhké počasí. V lednu průměrné teploty dosahují pouze 6 °C přes den a 0 °C v noci, s průměrnými rychlostmi větru kolem 25 km/h a srážkami kolem 56 mm. V prosinci se teploty ještě více sníží, s průměrnými teplotami přes den pouze 6 °C a nocí 1 °C. Ačkoliv jsou tyto podmínky pro někoho příliš studené, Dusseldorf je v zimě stále krásné město s mnoha kulturními a historickými památkami k prozkoumání.

Jaké jsou průměrné srážky v Dusseldorfu v průběhu roku?

V lednu je průměrné množství srážek 56 mm, zatímco v prosinci a srpnu může spadnout až 61 mm srážek. Květen a červen mají obvykle srážky kolem 47-48 mm a září, říjen a listopad mají průměrně 45-49 mm srážek.

Jaké jsou teploty v Dusseldorfu v létě?

V červenci a srpnu jsou nejvyšší denní teploty průměrně 24-33 °C a běžné noční teploty jsou kolem 12 °C. V červnu jsou běžné denní teploty kolem 21 °C a běžné noční teploty kolem 10 °C.

Jaké jsou většinou rychlosti větru v Dusseldorfu?

Průměrná rychlost větru se v celoročním průměru pohybuje kolem 17-25 km/h. Nejnižší rychlosti větru jsou v dubnu (17 km/h), nejvyšší v listopadu (20 km/h).
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz