Počasí Frankfurt - všechny informace

Připravte se na návštěvu Frankfurtu s našimi tipy na typické počasí v tomto městě. Informujte se o podmínkách před cestou! Zajímá vás, jaké nástrahy může mít počasí ve Frankfurtu? Najdete u nás vše, co potřebujete vědět.

Počasí Frankfurt

Pokud se chystáte navštívit německé město Frankfurt, měli byste být připraveni na různorodé počasí během vašeho pobytu. Frankfurt se nachází v mírném podnebném pásu, což znamená čtyři roční období s různými teplotami a srážkami. Nicméně, město si udržuje svou kouzelnou atmosféru, bez ohledu na to, jaké počasí panuje. Zde je podrobný náhled na počasí v průběhu roku, abyste mohli plánovat svou cestu podle toho.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte navštívit Frankfurt, mějte na paměti, že počasí záleží na ročním období. V lednu, únoru a prosinci jsou běžné teploty poměrně nízké, kolem 3 až 4 °C přes den, s průměrnou rychlostí větru okolo 22 km/h. V dubnu a květnu jsou teploty mírnější, kolem 14 až 18 °C přes den, s menší rychlostí větru okolo 15 km/h. Největší změny jsou patrné v červnu, kdy mohou být běžné teploty přes den pouze kolem 10 °C, ale teploty v nejteplejších dnech se mohou vyšplhat až na 29 °C. V červenci a srpnu jsou teploty v průměru nejvyšší, kolem 23 až 24 °C přes den s průměrnou rychlostí větru okolo 13 km/h. V září a říjnu se teploty mírně ochlazují, ale stále zůstávají příjemné kolem 15 až 19 °C. Během celého roku je pravděpodobné očekávat srážky, jejichž průměrné množství se pohybuje kolem 40 až 66 mm měsíčně.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Frankfurt? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Leden je v Frankfurtu chladný a s průměrnou teplotou přes dne pouze kolem 3 °C a běžnou teplotou přes noc -2 °C. V nejteplejší dny může teplota dosáhnout až 10 °C. Rychlost větru se pohybuje okolo 23 km/h a srážky dosahují 52 mm. Doporučuje se přibalit si teplé oblečení a deštník.

Počasí únor

Pokud se chystáš cestovat do Frankfurtu v únoru, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den kolem 4 °C a průměrnou rychlost větru asi 23 km/h. Nejteplejší dny by mohly být kolem 12 °C, ale běžná noc potkáš s teplotou okolo -2 °C. Srážky by měly být kolem 49 mm. Nedoporučujeme zapomenout teplé oblečení, protože březen a jaro jsou stále daleko.

Počasí březen

Pokud plánuješ cestu do Frankfurtu v březnu, můžeš se těšit na mírně teplejší počasí. Běžná teplota přes den se pohybuje okolo 9 °C, ale v nejteplejších dnech se může dostat až na 17 °C. Teplota přes noc zvykne být kolem jednoho stupně nad nulou. Vzhledem k průměrné rychlosti větru, která činí 21 km/h, ale může být i větší, můžeš očekávat mírné ochlazení. Počítej s 53 mm srážek během tohoto měsíce.

Počasí duben

Pokud plánujete cestu do Frankfurtu v dubnu, můžete očekávat příjemné počasí. Běžné denní teploty se pohybují kolem 14 °C, ale v nejteplejších dnech můžete zažít až 21 °C. Noci jsou trochu chladnější s běžnou teplotou okolo 3 °C. Rychlost větru je v dubnu poměrně mírná s průměrnou rychlostí 16 km/h a srážky dosahují řádově 39 mm. Nezapomeňte si s sebou vzít oblečení odpovídající těmto teplotám a vybavit se deštníkem, aby vás případný déšť nezaskočil.

Počasí květen

V květnu, běžná teplota přes den dosahuje 18 °C, což je relativně příjemné počasí pro procházky a turistiku. Nicméně, průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují 25 °C, takže se může stát, že bude "trošku" horko. Běžná teplota přes noc je 7 °C, takže je dobré se připravit na chladnější večery. Průměrná rychlost větru je 14 km/h, což není příliš rychlé, ale mohou být zde i silnější větry. Celkově se očekávají srážky okolo 59 mm, takže je dobré mít s sebou deštník nebo pláštěnku.

Počasí červen

V červnu je v Frankfurtu běžná teplota přes den 21 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 29 °C. Avšak běžná teplota přes noc se snižuje na 10 °C. Průměrná rychlost větru klesá na 13 km/h, což znamená mírný vánek. Srážky se drží na podobné úrovni jako v předchozích měsících a dosahují 49 mm. Pokud se chystáš navštívit Frankfurt v červnu, nezapomeň si přibalit jak teplé, tak stíny poskytující oblečení. Teploty v nejteplejších dnech se mohou dostat až na 29 °C, buď připraven na horké počasí.

Počasí červenec

V červenci se v městě Frankfurt očekává běžná teplota přes den 23 °C a běžná teplota přes noc 12 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 31 °C. Rychlost větru je průměrná s hodnotou 13 km/h. Srážky dosahují 52 mm. Pokud se chystáte do Frankfurtu v červenci, budete potřebovat lehčí oblečení a nepromokavý deštník v případě deště. Mějte na paměti, že během teplých dnů byste měli pít více vody a vyvarovat se nadměrné fyzické aktivity.

Počasí srpen

Pokud plánuješ cestu do Frankfurtu v srpnu, můžeš se těšit na příjemné teploty a mírné větry. Běžná teplota přes den dosahuje 24 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dokonce až 31 °C. Noce jsou mírné s běžnou teplotou kolem 12 °C. Průměrná rychlost větru je 12 km/h, takže se nemusíš obávat silných nárazů. Během srpna se očekávají srážky kolem 47 mm. Celkově je srpen v Frankfurtu příjemným měsícem pro návštěvu tohoto německého města.

Počasí září

Pokud se chystáte cestovat do Frankfurtu v září, můžete očekávat příjemné počasí. Běžná teplota přes den je kolem 19 °C, což je ideální na prohlídku města a vycházky. S průměrnou rychlostí větru 13 km/h a srážkami 44 mm můžete být připraveni na občasný déšť. V noci se teploty snižují na 9 °C, takže nezapomeňte vzít si s sebou i teplejší oblečení. Celkově je září v Frankfurtu skvělou dobou na cestování.

Počasí říjen

Počátek podzimu v Frankfurtu se projevuje mírným ochlazením po letních měsících. V říjnu běžné teploty dosahují maximálního denního průměru 15 °C a v nejteplejší dny až 23 °C. Noční teploty se pohybují okolo 5 °C a průměrná rychlost větru je 15 km/h. Srážky činí zhruba 44 mm. Pokud se chystáš do Frankfurtu v říjnu, budeš potřebovat teplejší oblečení na ochranu před chladnějšími rány v noci a dešťovou obuv na případné srážky.

Počasí listopad

Listopad je v Frankfurtu spíše chladný měsíc s běžnou denní teplotou 8 °C a noční teplotou 1 °C. Průměrná rychlost větru je 17 km/h a srážky dosahují 51 mm. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty 16 °C. Při pobytu v listopadu je tedy nutné se připravit na chladnější počasí a zahrnout pláštěnku do svého zavazadla na případné srážky.

Počasí prosinec

Pokud se chystáš navštívit Frankfurt v prosinci, měj na paměti, že průměrná teplota přes den dosahuje pouze 4 °C a běžná teplota přes noc klesá na -1 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 22 km/h a srážky činí 66 mm. Dej si tedy pozor na případné zimní povětrnostní podmínky a nezapomeň se oblékat v teple. Prosinec je v Frankfurtu nejchladnějším měsícem s nejnižšími teplotami a nejvyššími srážkovými úhrny.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí ve Frankfurtu, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete získat přehled o denních a nočních teplotách pro dnešek a několik dalších dní. Pokud byste však chtěli získat podrobnější informace, jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek a zobrazte si jej v plné velikosti.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
"Plánujete cestu do finančního centra Evropy - Frankfurtu v Německu?" Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
3 °C -2 °C
Únor
4 °C -2 °C
Březen
9 °C 1 °C
Duben
14 °C 3 °C
Květen
18 °C 7 °C
Červen
21 °C 10 °C
Červenec
23 °C 12 °C
Srpen
24 °C 12 °C
Září
19 °C 9 °C
Říjen
15 °C 5 °C
Listopad
8 °C 1 °C
Prosinec
4 °C -1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Frankfurt

Pokud plánuješ cestu do Frankfurtu, měj na paměti, že počasí je významným faktorem, který ovlivňuje tvůj pobyt. Nejlepší období pro návštěvu města jsou léto a podzim, kdy průměrné teploty dosahují 24 °C a srážky jsou nejnižší. V květnu a září jsou teploty mírně nižší, ale stále příjemné, okolo 18-19 °C. Zimní měsíce, jako jsou leden a prosinec, jsou studené s teplotami kolem 3 °C během dne a srážky jsou vysoké, což může ovlivnit tvůj pobyt. Proto v případě cesty do Frankfurtu v zimě by sis měl být vědom těchto podmínek a připravit se na tyto podmínky.

Jaké je počasí v destinaci Frankfurt během léta?

Pokud se chystáš na dovolenou do Frankfurtu v letních měsících, je dobré vědět, jaké počasí tě tam čeká. V červnu můžeš očekávat běžnou teplotu přes den okolo 21 °C, s nejteplejšími dny dosahujícími až 29 °C. Průměrná rychlost větru v červnu je 13 km/h a srážky dosahují 49 mm. V červenci a srpnu jsou teploty ještě o něco vyšší, běžná teplota přes den se pohybuje okolo 23-24 °C, s nejteplejšími dny dosahujícími až 31 °C. Průměrná rychlost větru je stejná jako v červnu, tj. 13 km/h. Srážky jsou v obou měsících více méně stejné, červenec má průměrně o jeden milimetr srážek více než srpen. Připrav se na slunečné a horké léto v Frankfurtu, nezapomeň se chránit před sluncem a hydratovat!

Jaké je počasí v destinaci Frankfurt během zimy?

Během zimy je v Frankfurtu průměrná teplota přes den v lednu 3 °C a v prosinci 4 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech v lednu a prosinci dosahuje 10 °C. Běžná teplota přes noc v lednu klesá na -2 °C a v prosinci na -1 °C. V obou měsících se vyskytuje vyšší průměrná rychlost větru 22 - 23 km/h a srážky dosahují v prosinci nejvyšších hodnot 66 mm. Během zimy se v Frankfurtu můžeme setkat s chladným a větrným počasím s občasnými srážkami. Je vhodné být připraven na nižší teploty a obléknout se v teplejších vrstvách oblečení.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz