Počasí Lipsko - všechny informace

Poznejte Lipsko v dešti i za slunečného počasí. Nechte se inspirovat aktuálními předpověďmi, tipy na oblečení a poznatky o klimatu v této fascinující německé metropoli.

Počasí v Lipsku

Pokud se chystáte navštívit německé město Lipsko, určitě vás zajímá, jaké bude počasí. V tomto článku vám přinášíme důležité informace o klimatu a předpověď počasí pro různé měsíce v roce. Díky tomu budete mít lepší představu o tom, co si na cestu balit a jak se připravit na různé klimatické podmínky. Přečtěte si náš průvodce počasím v Lipsku a užijte si svou cestu naplno!

Kdy vyrazit do Lipska

Pokud se chystáte na cestu do Lipska, můžete očekávat různorodé počasí v závislosti na ročním období. V lednu se běžná teplota přes den pohybuje kolem 4°C, avšak v nejteplejší dny může teplota stoupat až na 10°C. V únoru bude o něco tepleji, s průměrnou teplotou přes den kolem 5°C. Běžná teplota v květnu se již vyšplhá na 19°C přes den a průměrná teplota v nejteplejší dny zde dosahuje 27°C. V červenci a srpnu patří mezi nejteplejší měsíce, s běžnou teplotou přes den 25°C a průměrnou rychlostí větru kolem 14 km/h. Naproti tomu, v listopadu a prosinci si připravte teplejší oblečení, neboť běžná teplota přes den se zde pohybuje kolem 9°C a 5°C. Pokud jde o srážky, ty se zvyšují od dubna a kulminují v červenci se 54 mm srážek. Celkově lze říci, že Lipsko nabízí různé počasí během roku, z čehož si lze vybrat podle preference. Před cestou si však zkontrolujte aktuální předpověď počasí.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Lipska? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánuješ cestu do Lipska v lednu, měj na paměti, že průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 10 °C, zatímco běžná denní teplota se pohybuje okolo 4 °C. Běžná noční teplota je kolem -2 °C, takže si přibal dostatečné vrstvy oblečení. Průměrná rychlost větru je 26 km/h a srážky dosahují 32 mm, což znamená, že bys měl být připraven na chladné a větrné dny s možností deště.

Počasí únor

V únoru je v Lipsku běžná teplota přes den 5 °C a přes noc -1 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 13 °C. Průměrná rychlost větru je 26 km/h a srážky dosahují 31 mm. Návštěvníci by měli vzít s sebou dostatečné vrstvení oblečení a deštník nebo pláštěnku na případné deštivé dny.

Počasí březen

Pokud plánujete cestu do Lipska v březnu, můžete očekávat teploty mezi 1 a 18 °C během dne a 1 a 9 °C v noci. Průměrná rychlost větru je kolem 23 km/h a srážky dosahují 37 mm. Nejteplejší dny v březnu jsou v průměru o 9 stupňů teplejší než běžné dny. Připravte si tedy dostatečné vrstvy oblečení s ohledem na velký rozdíl v teplotách mezi dnem a nocí, ale zároveň nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku kvůli srážkám. Při vycházkách buďte opatrní na silný vítr.

Počasí duben

Pokud se chystáš navštívit Lipsko v dubnu, můžeš se těšit na příjemné teploty a nízké srážky. Průměrná teplota přes den činí 15 °C, ale v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 23 °C. Teplota přes noc bývá příjemných 4 °C, takže se nemusíš obávat chladných nocí. Rychlost větru je poměrně mírná s průměrem 17 km/h a srážky jsou nízké s 30 mm. Pamatuj, že bys se měl i v teplejším počasí oblékat vrstvami, aby sis mohl lehce upravit teplotu podle potřeby.

Počasí květen

V květnu se v Lipsku očekávají mírné teploty s průměrnou denní teplotou 19 °C, přičemž teploty v nejteplejších dnech se mohou vyšplhat až na 27 °C (ideální pro procházky a turistiku). Běžná teplota přes noc činí 8 °C. Zároveň se však očekávají srážky s průměrnou hodnotou 51 mm, takže je vhodné s sebou mít deštník nebo pláštěnku (nezapomeňte na vhodné oblečení). Průměrná rychlost větru je 15 km/h, takže se bude jednat o mírně větrné počasí (nezapomeňte na lehkou bundu nebo šátek).

Počasí červen

V červnu panovalo v Lipsku průměrně běžná denní teplota 11 °C a nejvyšší teploty dosahovaly až 31 °C. Použití opalovacího krému by vám v tuto dobu jistě neublížilo. Rychlost větru se naštěstí držela na úrovni 14 km/h, což znamená, že dýchání by nemuselo být nijak obtížné. Srážky se pohybovaly kolem 46 mm, takže byste měli počítat s občasnými deštěmi.

Počasí červenec

Pokud plánuješ cestu do Lipska v červenci, můžeš se těšit na teploty až 33 °C během nejteplejších dnů. Průměrná teplota přes den bývá kolem 25 °C, což je ideální počasí na prohlídku města. Nicméně, běžná teplota přes noc je 13 °C, takže nezapomeň s sebou vzít i něco teplejšího na večer. Průměrná rychlost větru je kolem 14 km/h, takže se nemusíš obávat větrných podmínek. Srážky v červenci činí zhruba 54 mm, takže alespoň jednoho dešťového dne bys mohl/a zažít. Celkově ale červenec patří k nejteplejším a nejvíce vyhledávaným měsícům pro návštěvu Lipska.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu Lipska v srpnu, očekávejte teploty kolem 25 °C přes den a 13°C přes noc. Průměrná rychlost větru se sníží na 13 km/h a srážky klesnou na 46 mm. Srpen je ideální měsíc pro prohlídku města se slunečnými a teplými dny. Nezapomeňte si přibalit lehké oblečení a opalovací krém!

Počasí září

Pokud plánujete návštěvu Lipska v září, očekávejte běžnou teplotu přes den kolem 20 °C a běžnou teplotu přes noc okolo 10 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 15 km/h a srážky během měsíce dosahují 44 mm. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu až 28 °C. Podívejte se na aktuální předpověď počasí a nezapomeňte si vzít s sebou oblečení a obuv vhodné na střídání teplot.

Počasí říjen

Pokud se chystáš na návštěvu Lipska v říjnu, měj na paměti, že průměrná teplota přes den se pohybuje kolem 16 °C, avšak v nejteplejších dnech může dosáhnout až 24 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 6°C, takže bys měl být připraven na chladnější noční teploty. Průměrná rychlost větru v říjnu činí 17 km/h. Pokud se chystáš na pobyt v Lipsku v říjnu, budeš muset počítat se srážkami, kterých průměrně spadne 28 mm.

Počasí listopad

Listopad je v Lipsku spíše chladný měsíc s běžnou denní teplotou kolem 9 °C a průměrnou rychlostí větru 20 km/h. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty kolem 16 °C. Běžnou noční teplotou jsou 2 °C. Srážky v listopadu činí průměrně 37 mm. Při cestě do Lipska v listopadu je tedy nutné se připravit na chladnější počasí a zahrnout větší množství teplejších vrstev do svého zavazadla.

Počasí prosinec

Pokud se chystáš cestovat do Lipska v prosinci, měj na paměti, že běžná teplota přes den je pouze 5 °C a v nejteplejších dnech stoupne na 11 °C. Avšak během noci se teplota může dostat až pod bod mrazu, konkrétně na -1 °C. Průměrná rychlost větru v prosinci dosahuje hodnoty 24 km/h a srážky o velikosti 39 mm jsou také možné. Připrav si tedy teplé oblečení a nepromokavou obuv, abys se mohl/a plně soustředit na objevování tohoto krásného města.

Aktuální počasí

Pokud máte zájem o aktuální počasí v Lipsku, jste na správném místě. Níže je graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a několik dalších dnů. Pokud máte zájem o podrobnější informace, jako je například východ a západ slunce, vlhkost vzduchu, rychlost větru, tlak, pokrytí oblohy nebo pravděpodobnost srážek, stačí kliknout na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete návštěvu tajemného Lipska v Německu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
4 °C -2 °C
Únor
5 °C -1 °C
Březen
9 °C 1 °C
Duben
15 °C 4 °C
Květen
19 °C 8 °C
Červen
22 °C 11 °C
Červenec
25 °C 13 °C
Srpen
25 °C 13 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 6 °C
Listopad
9 °C 2 °C
Prosinec
5 °C -1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Lipska

Pokud plánuješ navštívit Lipsko, nejlepší období je od dubna až do září. V těchto měsících budeš mít šanci zažít příjemné počasí s běžnou teplotou přes den kolem 15-25 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy běžná teplota přes den dosahuje až 25 °C. Pokud se naopak více přikláníš k chladnějšímu počasí, na jaře budou teploty kolem 9-15 °C a na podzim 9-16 °C. Nicméně, v zimě musíš být připraven na množství srážek kolem 30-40 mm a průměrnou rychlost větru až 26 km/h.

Jaké je počasí v Lipsku během léta?

Léto v Lipsku bývá teplé s průměrnou teplotou přes den kolem 25 °C a v noci kolem 13 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy mohou teploty dosáhnout až 33 °C. Rychlost větru se v průměru pohybuje okolo 14 km/h a srážky jsou nejvyšší v červenci s průměrnými 54 mm, ale i v červnu se drží na vysoké úrovni s průměrem 46 mm. Pokud se chystáte do Lipska v létě, je dobré si přibalit ochranné opalovací krémy a přizpůsobit si oblečení vyšším teplotám.

Jaké je počasí v Lipsku během zimy?

Pokud se chystáš navštívit Lipsko během zimy, můžeš očekávat chladnější teploty. V lednu běžně dosahuje teplota přes den 4 °C a přes noc se snižuje až na -2 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech je 10 °C. Rychlost větru dosahuje průměru 26 km/h a srážky se pohybují kolem 32 mm. Pokud se chystáš do Lipska během zimy, nezapomeň si s sebou přinést teplé oblečení, abys přežil/a i chladnější dny.

Jaké jsou průměrné teploty v Lipsku v letních měsících?

V červnu se běžná teplota pohybuje kolem 11 °C, v červenci je průměrná teplota přes den 25 °C a v srpnu se teplota stále drží okolo 25 °C. Noční teploty jsou mírně chladnější.

Jaké jsou srážkové úhrny v Lipsku?

Nejvíce srážek spadne v červenci (54 mm) a nejméně srážek v říjnu (28 mm). Celkové srážky se pohybují kolem 30-50 mm za měsíc.

Jaké jsou průměrné teploty v Lipsku v zimních měsících?

Během ledna a února jsou běžné teploty kolem 4-5 °C přes den a -1-(-2) °C v noci. Počet srážkových dnů se zvyšuje a průměrná rychlost větru se zvyšuje na přibližně 26 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz