lipsko

23 míst, co musíš vidět v Lipsku

Tipy na nejlepších 23 míst, které musíš určitě navštívit v Lipsku.

23 míst, co musíš vidět v Lipsku

Monument to the Battle of the Nations
 

Monument to the Battle of the Nations

Památník Bitvy národů v Lipsku připomíná jednu z největších bitev v evropských dějinách. Stojí na místě, kde se v roce 1813 odehrála rozhodující bitva napoleonských válek. Památník je vysoký 91 metrů a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštivte expozice a dozvíte se více o historii této významné události.

Thomaskirche
 

Thomaskirche

Kostel svatého Tomáše v Lipsku je jedním z nejvýznamnějších historických kostelů v Německu. Tento kostel je známý především díky Johannu Sebastianu Bachovi, který zde působil jako varhaník. Každý týden se zde konají koncerty jeho hudby. Kostel svatého Tomáše je také významným místem pro náboženské obřady a slavnosti. Navštivte tento kostel a prožijte nezapomenutelný zážitek.

Kostel svatého Mikuláše
 

Kostel svatého Mikuláše

Kostel svatého Mikuláše v Lipsku je jednou z nejvýznamnějších památek města. Tento gotický kostel byl postaven v 16. století a nabízí návštěvníkům krásné výhledy na okolní krajinu. Interiér kostela je zdoben bohatými freskami a sochami. Pokud hledáte klidné místo pro zamyšlení, kostel svatého Mikuláše je tou správnou volbou.

Leipzig Panometer
 

Leipzig Panometer

Leipzický Panometer je fascinující kulturní zážitek, který nabízí jedinečný pohled na historické a moderní aspekty Lipska. Obrovské panoramatické malby vytvářejí iluzi reality a přenáší návštěvníky do minulosti. Výstavy se pravidelně mění, takže se vždy najde něco nového k prozkoumání. Navštivte Panometer a nechte se unést do jiného světa!

Clara-Zetkin-Park
 

Clara-Zetkin-Park

Clara-Zetkin-Park v Lipsku je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Tento rozlehlý park nabízí krásné zelené plochy, květinové záhony a jezírka. Pro ty, kteří hledají aktivnější zábavu, jsou k dispozici sportovní hřiště, cyklostezky a dětská hřiště. Vychutnejte si klidný den v tomto nádherném parku v srdci Lipska.

Marktplatz Leipzig
 

Marktplatz Leipzig

Marktplatz v Lipsku je největším náměstím v Sasku a jedním z největších v Německu. Toto nádherné náměstí je obklopeno nádhernými historickými budovami, jako je Stará radnice, Alte Handelsbörse a Městské muzeum. Navštivte tradiční trhy, které se zde konají každý rok, nebo se projděte po náměstí a užijte si atmosféru Lipska.

Bach-Museum Leipzig
 

Bach-Museum Leipzig

Vstupte do světa Johanna Sebastiana Bacha v Bach-Museum v Lipsku. Toto muzeum nabízí jedinečný pohled na život a dílo jednoho z nejvýznamnějších hudebních skladatelů v historii. Prozkoumejte expozice, které vám ukážou, jak Bachova hudba ovlivnila nejen jeho současníky, ale také moderní hudbu. Pro milovníky klasické hudby je návštěva Bach-Museum v Lipsku nezapomenutelným zážitkem.

Botanical Garden Leipzig
 

Botanical Garden Leipzig

Botanická zahrada v Lipsku je ideálním místem pro milovníky přírody. Nachází se v centru města a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat rozmanitost rostlinného světa. Zahrada je rozdělena do několika sekcí, včetně skleníků, exotických rostlin a vodních prvků. Procházka zahradou je nejen relaxační, ale také vzdělávací zážitek pro celou rodinu.

Fórum současné historie
 

Fórum současné historie

Fórum současné historie Lipsko je fascinující muzeum, které vás zavede do nedávné minulosti Německa. Tento moderní komplex nabízí návštěvníkům interaktivní expozice, které přibližují události 20. století, včetně života v bývalé NDR. Muzeum se nachází v centru Lipska a je ideálním místem pro všechny, kteří se zajímají o historii a politiku.

Zoologická zahrada
 

Zoologická zahrada

Zoologická zahrada v Lipsku je jednou z největších a nejstarších zoo v Německu. Nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 850 druhů zvířat v prostředí, které se snaží co nejvíce přiblížit přirozenému prostředí. Kromě toho zahrada nabízí i řadu akcí a programů pro děti i dospělé. Určitě nevynechejte expozici slonů, která patří k největším v Evropě.

Augustusplatz
 

Augustusplatz

Augustusplatz je největší náměstí Lipska. Jeho dominantou je univerzitní budova a památník bojovníků za svobodu, který připomíná události z roku 1830. Náměstí je obklopeno historickými budovami a je oblíbeným místem pro setkávání místních i turistů. V okolí náměstí se nachází mnoho kaváren, restaurací a obchodů se suvenýry.

Wildpark Leipzig
 

Wildpark Leipzig

Navštivte Wildpark Leipzig a užijte si den plný zábavy a dobrodružství. Tento nádherný park nabízí návštěvníkům možnost vidět mnoho druhů zvířat v přirozeném prostředí. Projděte se parkem a pozorujte různé druhy medvědů, vlků, rysů a mnoho dalších. Pro děti je zde také mnoho aktivit, jako například hřiště a stromová stezka. Wildpark Leipzig je skvělým místem pro rodinný výlet nebo romantický den venku.

Museum der bildenden Künste
 

Museum der bildenden Künste

Museum der bildenden Künste v Lipsku patří k nejvýznamnějším muzeím umění v Německu. Nabízí neuvěřitelnou sbírku uměleckých děl od renesance až po současnost. V muzeu můžete vidět díla od slavných umělců, jako jsou Rembrandt, Monet a Degas. Pro milovníky umění je to nejlepší místo k návštěvě v Lipsku.

Südfriedhof
 

Südfriedhof

Südfriedhof je největší hřbitov v Lipsku a nabízí klidné místo pro procházky. Tento historický hřbitov byl otevřen v roce 1886 a je domovem mnoha pohřbených celebrit, včetně skladatele Johanna Sebastiana Bacha. Prohlédněte si nádherné hrobky a památníky, které jsou obklopeny krásnou zelení a květinami.

Belantis
 

Belantis

Belantis je zábavní park v Lipsku, který nabízí zábavu pro celou rodinu. S více než 60 atrakcemi, včetně horských drah, vodních atrakcí a zábavných parků, je to ideální místo pro strávení celého dne. Navštivte park a užijte si nezapomenutelný zážitek s vašimi blízkými.

Grassi Museum
 

Grassi Museum

Grassi Museum je jedním z nejvýznamnějších muzeí aplikovaného umění v Lipsku. Nachází se v historické budově a nabízí návštěvníkům velkolepou sbírku uměleckých předmětů od středověku až po současnost. Výstavy jsou tematické a přinášejí zábavný a poučný zážitek pro všechny generace.

Altes Rathaus
 

Altes Rathaus

Altes Rathaus je skvělým místem pro všechny, kteří chtějí poznat historii Lipska. V této historické budově najdete mnoho výstav, které vám přiblíží minulost města. Zajímavé artefakty a interaktivní expozice zaujmou dospělé i děti. Navštivte toto muzeum a prozkoumejte bohatou historii Lipska!

Socha Goethe
 

Socha Goethe

Socha slavného německého spisovatele Johannese Wolfganga von Goetheho stojí na náměstí Naschmarkt v Lipsku. Toto místo je oblíbené mezi turisty i místními obyvateli, kteří zde rádi tráví čas. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a užít si atmosféru města, tak je toto místo ideální volbou.

Leipziger Baumwollspinnerei
 

Leipziger Baumwollspinnerei

Leipziger Baumwollspinnerei je historická továrna na bavlnu, která se nachází v Lipsku. Dnes je to kulturní centrum, kde najdete moderní umělecké galerie, butiky a kavárny. Návštěva této továrny nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky umění a architektury. Navštivte tento nezapomenutelný kus historie a užijte si atmosféru tohoto fascinujícího místa.

Mendebrunnen
 

Mendebrunnen

Mendebrunnen je krásná kašna v Lipsku, která se nachází na náměstí Richard-Wagner-Platz. Tato kašna je jednou z nejvýznamnějších památek města a je pojmenována po německém sochaři Johannu Joachuimovi Winckelmannovi. Její vodotrysk a sochy jsou velmi působivé a stojí za to je vidět na vlastní oči.

Gedenkstätte Museum in der „Runden Ecke“
 

Gedenkstätte Museum in der „Runden Ecke“

Gedenkstätte Museum in der „Runden Ecke“ je muzeum a památník nacházející se v Lipsku. Tento památník je věnován dokumentaci historie a činnosti Stasi, bývalé východoněmecké tajné policie. "Runde Ecke", což v překladu znamená "Kulatý roh", odkazuje na charakteristický tvar budovy, ve které se muzeum nachází. Jeho zachování a přeměna na muzeum slouží jako fyzická připomínka represivních praktik státní bezpečnosti ve východním Německu. Muzeum nabízí rozsáhlé expozice, které dokumentují činnost Stasi, včetně špionážních zařízení, archivních dokumentů a osobních svědectví obětí.

Mendelssohn-Haus
 

Mendelssohn-Haus

Mendelssohn-Haus v Lipsku je sídlem slavného hudebního skladatele Felixe Mendelssohna. Tento historický dům nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do života a tvorby tohoto významného umělce. Prohlédněte si jeho osobní předměty a dokumenty, zhlédněte koncerty a workshopy, nebo se nechte unést atmosférou romantického Lipska. Mendelssohn-Haus je nezapomenutelnou zastávkou pro všechny milovníky klasické hudby a historie.

Museum der Bildenden Künste Leipzig
 

Museum der Bildenden Künste Leipzig

Museum der Bildenden Künste Leipzig je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Lipsku, které nabízí návštěvníkům bohatou sbírku uměleckých děl od středověku až po současnost. V muzeu si můžete prohlédnout díla mnoha významných umělců, jako jsou například Albrecht Dürer, Rembrandt van Rijn nebo Vincent van Gogh. Pokud máte rádi umění, rozhodně navštivte toto muzeum a nechte se unést krásou uměleckých děl.

Mapa

⭐ Vše (23)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Lipsko s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz