Počasí Bergen - všechny informace

Bergen počasí - připravte se na svou cestu s informacemi o typickém počasí v tomto norském městě. Nechte se inspirovat a připravte si vhodné oblečení s naším průvodcem po počasí v Bergenu.

Počasí v Bergenu

Pokud se chystáte navštívit norské město Bergen, je dobré být připraveni na proměnlivé počasí. Toto přístavní město obklopené horami nabízí unikátní atmosféru, kterou můžete zažít v jakémkoliv ročním období. V následujícím článku se podíváme na průměrné teploty, srážky a rychlost větru v průběhu celého roku a poradíme, jak se na cestu do Bergenu nejlépe připravit.

Kdy vyrazit do Bergenu

Pokud plánujete cestu do města Bergen, mějte na paměti, že počasí se značně liší v závislosti na ročním období. Během ledna a února je běžná denní teplota pouze 2°C s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech kolem 6°C. Rychlost větru se pohybuje kolem 16-15 km/h a srážky dosahují přibližně 251 až 291 mm. V březnu až květnu se teploty postupně zvyšují, přičemž v květnu můžete očekávat běžnou denní teplotu kolem 14°C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 24°C. Srážky se snižují a dosahují přibližně 130 až 237 mm v těchto měsících. V červnu až srpnu jsou průměrné teploty ještě vyšší, s běžnou teplotou přes den okolo 18°C v srpnu. V těchto měsících jsou srážky také vyšší, a to kolem 128 až 167 mm. V září a říjnu se teploty postupně snižují a srážky se zvyšují, s nejvyššími srážkami v říjnu dosahujícími až 269 mm. V listopadu a prosinci se teploty pohybují kolem 6-3 °C s rychlostí větru až 14 km/h a srážkami dosahujícími kolem 245 až 288 mm. Pokud cestujete do Bergenu, nezapomeňte si připravit vhodné oblečení a spoléhat se na počasí každého měsíce!

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Bergenu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se plánuješ v lednu vydat do norského města Bergen, měj na paměti, že teploty zde bývají poměrně nízké. Průměrná denní teplota dosahuje pouze 2 °C, což znamená, že se na venkovní aktivity bude muset vhodně obléct. Na druhou stranu, nejteplejší dny v lednu se mohou dostat až na 6 °C. Běžně se počítá s nočními teplotami kolem -2 °C a srážkovou činností dosahující až 291 mm. Rychlost větru nevykazuje výrazné odchylky a průměrně se pohybuje kolem 16 km/h. Vhodné oblečení na chladné a deštivé počasí by nemělo chybět v zavazadle.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do norského města Bergen v únoru, měli byste se připravit na velmi chladné a deštivé počasí. Běžná teplota přes den a přes noc je pouze 2 °C a -2 °C a průměrná rychlost větru dosahuje 15 km/h. Průměrné srážky v únoru jsou 251 mm, což znamená mnoho deštivých dnů během měsíce. Doporučujeme se připravit oblečením na chladné a deštivé počasí a nezbytně si vzít s sebou deštník.

Počasí březen

Pokud se chystáte cestovat do Bergenu v březnu, počítejte s běžnou teplotou přes den 4°C a běžnou teplotou přes noc -1°C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 10°C, takže oblečte si teplejší oblečení. Pokud chcete být připraveni na srážky, počítejte s 237 mm srážek v průměru. Rychlost větru v březnu dosahuje průměru 14 km/h.

Počasí duben

Pokud plánuješ návštěvu Bergenu v dubnu, můžeš se těšit na mírné teploty. Běžná denní teplota v dubnu činí 9 °C, avšak v nejteplejších dnech může teplota dosáhnout až 18 °C. V noci se pak očekává běžná teplota 3 °C. Je dobré být připraven na srážky, které bývají v dubnu kolem 161 mm. Průměrná rychlost větru je 11 km/h. Celkově vzato je duben v Bergenu příjemným měsícem, kdy můžeš vychutnat teplé dny a procházky městem. Nezapomeň si ale vzít s sebou i deštník.

Počasí květen

Pokud plánujete cestovat do města Bergen v květnu, připravte se na mírné teploty. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 14 °C, avšak v nejteplejších dnech může dosáhnout až 24 °C. Běžná teplota přes noc se drží okolo 6 °C. Rychlost větru je v průměru 10 km/h. Srážky jsou v květnu na úhrnu 130 mm, což znamená, že se pravděpodobně budete muset připravit na dešťové přeháňky. Doporučujeme si s sebou vzít vhodné oblečení a obutí, abyste byli připraveni na různé typy počasí.

Počasí červen

Pokud cestuješ do Bergenu v červnu, můžeš očekávat průměrnou teplotu přes den 9°C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 25°C. Pamatuj, že v noci se teplota snižuje na 17°C a průměrná rychlost větru je 9 km/h. Srážky v tomto měsíci činí 128 mm. Doporučujeme si s sebou vzít lehké oblečení a deštník nebo pláštěnku pro případné deště. Bergen je v létě velmi turisticky atraktivní, ale počítej s tím, že počasí se může rychle změnit a být proměnlivé.

Počasí červenec

V červenci se v Bergenu očekává běžná teplota přes den 19 °C a běžná teplota přes noc 12 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech je 27 °C. Průměrná rychlost větru činí 8 km/h. Město Bergen bude mít v červenci srážky kolem 145 mm. Pokud se chystáte cestovat do Bergenu v červenci, můžete očekávat příjemné letní počasí s teplými dny a mírnými nocemi, ale nezapomeňte si s sebou vzít i deštník na případné přeháňky.

Počasí srpen

Pokud plánujete cestu do Bergenu v srpnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 18 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech kolem 26 °C. Běžná teplota přes noc bude kolem 12 °C. Průměrná rychlost větru bude kolem 8 km/h a srážky by měly být okolo 167 mm. Nezapomeňte tedy na vhodné oblečení a deštník v případě přepadení deštěm.

Počasí září

Pokud se chystáte na cestu do Bergenu v září, mějte na paměti, že průměrná teplota přes den bývá kolem 15 °C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 22 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 9 °C. Průměrná rychlost větru je v září asi 10 km/h a srážky dosahují 225 mm. Doporučujeme tedy s sebou mít oděvy na vrstvení, aby byl váš pobyt pohodlný i v případě změn počasí.

Počasí říjen

Pokud se chystáš navštívit norské město Bergen v říjnu, měj na paměti, že toto město může být velmi deštivé. Průměrné srážky v říjnu totiž dosahují až 269 mm. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 10 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 17 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 6 °C. Chladnější počasí v kombinaci s průměrnou rychlostí větru 12 km/h může být pro některé návštěvníky nepříjemné. Pokud se však na deštivé a chladnější počasí připravíš, může být návštěva Bergenu v říjnu velmi příjemná. Nezapomeň si tedy vzít s sebou nepromokavý oblečení a vhodné boty.

Počasí listopad

Pokud se chystáš navštívit Bergen v listopadu, budeš se muset připravit na chladno. Běžná teplota přes den je pouze 6 °C a v noci může klesnout až na 2 °C. Nezapomeň si tedy sbalit dostatečně teplé oblečení. Průměrná rychlost větru v listopadu činí 13 km/h. Jedná se o druhý nejdeštivější měsíc v roce s průměrnými srážkami dosahujícími 245 mm, takže si rovněž zabal pláštěnku nebo deštník. Připrav se na chladné a deštivé dny, ale užij si i atmosféru podzimního Bergen.

Počasí prosinec

V prosinci v Bergenu bývá velmi chladno. Běžná teplota přes den se pohybuje pouze kolem 3 stupňů Celsia a teploty v nejteplejších dnech se obvykle nedostanou přes 7 stupňů Celsia. Nejvyšší rychlost větru je v průměru 14 km/h a srážky dosahují 288 mm. Připravte se na velmi chladné počasí a nezapomeňte si obléct teplé oblečení a vhodnou obuv.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Bergenu v Norsku, jste na správném místě. Na následujícím grafu najdete denní a noční teploty pro dnešek a několik dalších dnů. Pokud se chcete dozvědět více o podrobnostech jako je východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí kliknout na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do horského města Bergen v Norsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
2 °C -2 °C
Únor
2 °C -2 °C
Březen
4 °C -1 °C
Duben
9 °C 3 °C
Květen
14 °C 6 °C
Červen
17 °C 9 °C
Červenec
19 °C 12 °C
Srpen
18 °C 12 °C
Září
15 °C 9 °C
Říjen
10 °C 6 °C
Listopad
6 °C 2 °C
Prosinec
3 °C 0 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Bergenu

Bergen je fascinujícím městem, které stojí za návštěvu po celý rok. Pokud ale preferuješ teplejší a slunečnější počasí, nejlepší období pro návštěvu Bergenu jsou pravděpodobně letní měsíce červen až srpen, kdy se teploty pohybují kolem 18 - 19 °C a srážky jsou nižší než v ostatních měsících. Nicméně, i v letních měsících se může stát, že na vás přijde náhlý déšť, tak mějte na paměti, že je dobré mít s sebou i nepromokavé oblečení. Na druhou stranu, pokud máš rád(a) chladnější počasí, mohou být pro tebe zajímavé měsíce leden až duben, kdy se teploty pohybují kolem 2 - 9 °C a srážek je o něco méně než v létě. Pro milovníky sněhu pak mohou být ideální vánoční svátky, kdy je město pokryto bílým kobercem sněhu. Ať už se rozhodneš pro kterékoliv období, Bergen je vždy krásné a působivé město, které stojí za návštěvu.

Jaké je počasí v Bergenu během léta?

Bergen může být během léta velmi příjemným místem k návštěvě. Průměrná teplota v červnu se pohybuje kolem 14 °C a v červenci a srpnu vystoupá až na 19 °C. Teploty v nejteplejších dnech června dosahují okolo 24 °C, s množstvím slunečního svitu a báječnou atmosférou v oblastních parcích jako například Fantoft Stave Church nebo Fløyen Mountain. V červenci a srpnu mohou být srážky vyšší, ale většinou jsou krátkodobé a nebrání v zážitcích. Nenechte se překvapit chladnějšími nocemi, kdy teploty klesají na 12-13 °C, ale vždy můžete svůj pobyt v Bergenu zahřát v jedné z množství kaváren a restaurací.

Jaké je počasí v Bergenu během zimy?

Bergen v zimě bývá chladné a vlhké. Průměrná teplota v lednu a únoru se pohybuje kolem 2 °C přes den a -2 °C v noci. Nejteplejší dny v těchto měsících se mohou vyšplhat až na 6 °C. Rychlost větru bývá v lednu průměrně 16 km/h a v únoru 15 km/h. Právě vlhkost způsobuje, že množství srážek v obou těchto měsících patří mezi nejvyšší v roce - v lednu průměrně 291 mm a v únoru průměrně 251 mm. Doporučujeme tedy s sebou vzít dostatečné množství oblečení, aby byl pobyt v Bergenu co nejpříjemnější.

Jaké jsou běžné teploty v Bergenu v průběhu roku?

Během ledna se dny v Bergenu pohybují kolem 2 °C a noci kolem -2 °C. V dubnu stoupají teploty a přes den se pohybují kolem 9 °C, přes noc kolem 3 °C. V létě se teploty dostanou až k 25 °C v červnu, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 24 °C v květnu. V listopadu se dny ochlazují na průměrných 6 °C a noci na průměrných 2 °C. V prosinci je průměrná denní teplota 3 °C a průměrná noční teplota 0 °C.

Jaké jsou srážky v Bergenu během roku?

Srážky jsou v Bergenu dlouhodobě vysoké. Leden je nejvlhčí měsíc s průměrnými srážkami 291 mm. Na podobné úrovni je srážková aktivita i v březnu (237 mm) a říjnu (269 mm). V létě klesají srážky, nejvíce v květnu s průměrnými 130 mm. Červenec a srpen pak mají průměrné srážky 145 a 167 mm.

Jaká je průměrná rychlost větru v Bergenu?

Průměrná rychlost větru v Bergenu je celoročně poměrně vysoká, s lednovou průměrnou rychlostí 16 km/h a únorovou průměrnou rychlostí 15 km/h. Nejméně větru je v létě, s červnovou průměrnou rychlostí 9 km/h a červencovou a srpnovou průměrnou rychlostí 8 km/h. V září se potom rychlost větru opět trochu zvyšuje na průměrných 10 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz