Dunedin - The Knox facade and Botanic Gardens on the South, with the Otago Peninsula and a sliver of harbour on the far side of the hill.

Dunedin průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Dunedin

Dunedin, malebné město na Novém Zélandu, je ideální destinace pro milovníky přírody a historie. Procházka po Dunedinu odhalí jeho skotské kořeny, viditelné na každém rohu, například v katedrále St. Paul's nebo na náměstí The Octagon. Navštivte Otago Peninsula a pozorujte zdejší bohatý život divokých zvířat, jako jsou albatrosi a tučňáky. Udělejte si výlet na největší novozélandskou pláž Ocean Beach či zažijte úchvatné horské scenérie na polookolních pohoří Hyo- a Maungatua.

Oceánie
Nový ZélandNový Zéland

Co vidět

Dunedin Botanic Garden in november 2017, Dunedin, New Zealand
 

Dunedin Botanic Garden

Dunedin Botanic Garden je krásné místo pro relaxaci s rodinou nebo pro romantickou procházku. Tento botanický zahradní ráj nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou rozmanitost rostlin a květin z celého světa. Užijte si pohled na krásné jezírko nebo se projděte po kopcích a užijte si nádherný výhled na město Dunedin. Nezapomeňte si zahrát kriket na trávníku a ochutnat místní speciality v kavárně v zahradě.

The Smith Portrait Gallery at Dunedin, New Zealand's Toitū Otago Settlers Museum.
 

Toitu Otago Settlers Museum

Toitu Otago Settlers Museum je fascinujícím pohledem do historie osídlení Nového Zélandu. Muzeum ukazuje, jak se život v této oblasti vyvíjel od příchodu prvních Maorů až po současnost. Návštěvníci zde najdou mnoho zajímavých exponátů, včetně tradičních maorských artefaktů a předmětů ze života prvních evropských osadníků. Vstup do muzea je zdarma, ale návštěvníci si mohou nechat dobrovolně odvézt.

tripadvisor.com
 

Tūhura Otago Museum

Tento fascinující muzeum nabízí návštěvníkům možnost objevovat historii, kulturu a přírodu Nového Zélandu. Vstupte do rozmanitého světa Tūhura, kde se dozvíte o místních živočiších, geologických útvarech a mnoho dalšího. Muzeum je interaktivní a vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií. Vstupné je zdarma, ale příspěvky jsou vítány.

Sign at Baldwin Street
 

Baldwin Street

Baldwinova ulice v Dunedinu je nejstrmější ulicí na světě. Turisté se sem sjíždějí, aby se pokusili zdolat tuto strmou ulici. Pokud toužíte po adrenalinovém zážitku, vydávejte se na Baldwinovu ulici a vyzkoušejte si, jaké to je stoupat po nejstrmější ulici na světě. Po zdolání vám nabídne nádherný výhled na město Dunedin.

The front entrance and garden of Olveston House, Dunedin, New Zealand
 

Olveston Historic Home

Olveston Historic Home se nachází v krásném Dunedinu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný pohled do minulosti. Tento historický dům, postavený v roce 1906, je plný uměleckých děl a luxusního nábytku. Prohlédněte si bohatou sbírku obrazů, soch a porcelánu a podívejte se do zahrady s mnoha exotickými rostlinami. Olveston Historic Home je skvělým místem pro všechny, kteří se zajímají o historii a umění.

Edwardian railway station, Dunedin, Otago, South Island, New Zealand, Pacific
 

Dunedin Railways

Dunedin Railways je ideální způsob, jak objevit krásu Nového Zélandu. Vydejte se na nezapomenutelnou jízdu vlakem a užijte si nádherné výhledy na okolní krajinu. Cesta vás zavede přes mosty, tunele a horské průsmyky. Během jízdy se dozvíte mnoho zajímavostí o historii této oblasti. Procestujte tuto krásnou zemi vlakem a získejte nezapomenutelné zážitky.

Dunedin - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 18183 km
Nejbližší letiště DUD
24 km od centra
Přímý let
~ 21h 0min
Nový Zéland Nový Zéland
Časový posun proti ČR
+10h
Obsluhující letiště
DUD
Dunedin - The Knox facade and Botanic Gardens on the South, with the Otago Peninsula and a sliver of harbour on the far side of the hill.
Dunedin - The Knox facade and Botanic Gardens on the South, with the Otago Peninsula and a sliver of harbour on the far side of the hill.Dunedin Botanic Garden in november 2017, Dunedin, New ZealandThe Smith Portrait Gallery at Dunedin, New Zealand's Toitū Otago Settlers Museum.tripadvisor.comSign at Baldwin StreetThe front entrance and garden of Olveston House, Dunedin, New ZealandEdwardian railway station, Dunedin, Otago, South Island, New Zealand, Pacific1886 Mk V six-inch Armstrong Disappearing Gun at Taiaroa Head, Dunedin, New ZealandTunnel Beach, close to Dunedin, New Zealand. The tunnel down to the beach is approximately at the base of the 'T' of the cliff peninsula, and goes…A view of Blueskin Bay from Buttar's Peak, near Mount Cargilltripadvisor.comSpeight's Brewerytripadvisor.com

Počasí jaro

Březen
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Duben
Max: 16 °C
Min: 6 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 4 °C

Počasí léto

Červen
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Červenec
Max: 10 °C
Min: 2 °C
Srpen
Max: 11 °C
Min: 2 °C

Počasí podzim

Září
Max: 14 °C
Min: 3 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 4 °C
Listopad
Max: 17 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Leden
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Únor
Max: 20 °C
Min: 9 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
👍 2 460 Kč
Santa Cruz de la Palma, Kanáry, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Rijeka - Kapucinska Crkva in Rijeka, view from the autobus station. Rijeka, Croatia. 2008 year.
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
výhled na hlavní město Rumunska
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 089 Kč
hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz