Christchurch - Sand bar at the end of Hengistbury Head which forms the end of Christchurch Harbour.

Christchurch průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Christchurch

Christchurch je fascinující město na Novém Zélandu, obklopené překrásnou přírodou. Jako největší město Jižního ostrova nabízí mnoho kulturních a historických památek. Procházka po Botanické zahradě vám poskytne klid a pohodu, zatímco katedrála na náměstí Cathedral Square představuje historický skvost. Neopomeňte navštívit přístaviště Lyttelton Harbour se svou malebnou atmosférou. Výlet vláčkem TranzAlpine z Christchurch do Greymouth vás zavede přes nezapomenutelné scenérie jižního Nového Zélandu.

Oceánie
Nový ZélandNový Zéland

Co vidět

Willowbank Wildlife Reserve
 

Willowbank Wildlife Reserve

Willowbank Wildlife Reserve je ideálním místem pro milovníky zvířat v Christchurch. Tento rezervát nabízí možnost vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou kiwi, klokani, emu a mnoho dalších. Kromě toho zde najdete také mnoho druhů ptáků a rostlin. Prozkoumejte krásy tohoto úžasného místa a užijte si krásný den v přírodě.

wikimedia.org
 

Christchurch Botanic Gardens

Botanické zahrady v Christchurchi jsou krásným místem pro odpočinek a procházku. Zahrady jsou domovem pro mnoho druhů rostlin a květin, včetně exotických druhů. Prozkoumejte různé zahrady, jako například zahradu růží, nebo si užijte klidnou procházku po jezírku. Toto místo nabízí nádhernou přírodu a klidnou atmosféru, která vás okouzlí.

Christchurch Transitional Cathedral
 

Christchurch Transitional Cathedral

Christchurch Transitional Cathedral, také známá jako Katedrála z kartonu, je unikátní stavba, která vznikla jako dočasná náhrada za katedrálu zničenou zemětřesením v roce 2011. Její konstrukce z kartonových tubusů a plátna ji činí nejen ekologickou, ale také velmi zajímavou. Navštivte tuto neobvyklou katedrálu a prohlédněte si její moderní interiér.

Quake City
 

Quake City

Quake City je muzeum věnované zemětřesení, které zasáhlo Christchurch v roce 2011. Muzeum nabízí interaktivní výstavu, která umožňuje návštěvníkům prožít pocity zemětřesení. Quake City také ukazuje, jak se město zotavilo po této katastrofě a jaké kroky byly podniknuty pro zvýšení bezpečnosti obyvatel. Navštivte Quake City a dozvíte se více o této tragické události a jejích důsledcích.

Christchurch Gondola
 

Christchurch Gondola

Christchurch Gondola je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Christchurch. Vystoupáte na vrchol a užijete si nádherný výhled na celé město a okolní hory. Pro milovníky adrenalinu je tu také možnost sjezdu na horských kolech. Vstupné je velmi přijatelné a vstupenky je možné zakoupit online. Navštivte Christchurch Gondola a užijte si jedinečný zážitek v srdci Nového Zélandu.

Orana Wildlife Park
 

Orana Wildlife Park

Orana Wildlife Park je jedním z největších parků v Novém Zélandu s více než 80 druhy zvířat. Park se nachází poblíž Christchurch a nabízí návštěvníkům možnost vidět vzácná zvířata, jako jsou tygři, levharti a sloni. Orana Wildlife Park se také zaměřuje na ochranu zvířat a jejich přirozených stanovišť. Navštivte tento park a prožijte jedinečnou zážitkovou cestu do světa zvířat.

Christchurch - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 18213 km
Nejbližší letiště CHC
9 km od centra
Přímý let
~ 21h 2min
Nový Zéland Nový Zéland
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
CHC
Christchurch - Sand bar at the end of Hengistbury Head which forms the end of Christchurch Harbour.
Christchurch - Sand bar at the end of Hengistbury Head which forms the end of Christchurch Harbour.Willowbank Wildlife Reservewikimedia.orgChristchurch Transitional CathedralQuake CityChristchurch GondolaOrana Wildlife ParkInternational Antarctic CentreChristchurch Art Gallery Te Puna o WaiwhetūBridge of RemembranceRiccarton House and BushHagley ParkAir Force Museum of New Zealand

Počasí jaro

Březen
Max: 21 °C
Min: 9 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 7 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 4 °C

Počasí léto

Červen
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Červenec
Max: 11 °C
Min: 2 °C
Srpen
Max: 12 °C
Min: 3 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 3 °C
Říjen
Max: 17 °C
Min: 4 °C
Listopad
Max: 19 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 21 °C
Min: 9 °C
Leden
Max: 23 °C
Min: 10 °C
Únor
Max: 23 °C
Min: 11 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👍 735 Kč
Bologna
Sardinie
Bergamo
🤘 Multi-city
🚀 1 631 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
😎 788 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
👌 764 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz