maskat

Maskat průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Maskat

Maskat je hlavní a největší město Ománu, ležící na pobřeží Arabského moře. Toto průmyslové centrum oplývá bohatou historií a tradičním půvabem. Navštivte palác Al-Alam, prošlápněte si serpentinami v uličkách města a ochutnejte místní kuchyni na tradičních trzích. Nenechte si ujít exotické pláže a okouzlující zálivy, které obklopují tento pobřežní ráj. Maskat je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít luxusu, dobrodružství a pohostinství Orientu.

OmánOmán

Co vidět

Interior of the Mutrah souk in Muscat, the capital of the sultanate of Oman.
 

Mutrah Souq

Navštivte Mutrah Souq v Maskatu a prožijte orientální atmosféru plnou vůní a barev. Tento trh je ideálním místem pro nákup suvenýrů, koření, drahokamů a mnoho dalšího. Kromě toho zde najdete také místní speciality a můžete ochutnat tradiční ománské jídlo. Nezapomeňte na umění smlouvání a užijte si zážitek z nákupu na tomto historickém trhu.

Qurum Natural Park
 

Qurum Natural Park

Qurum Natural Park v Maskatu je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě. Park nabízí krásné výhledy na okolní hory a zelené lesy. Můžete se projít po stezkách, které vedou kolem jezírka a pozorovat zdejší zvířata a rostliny. V parku je také k dispozici pikniková oblast, kde si můžete s rodinou a přáteli užít piknik v příjemném prostředí. Navštivte Qurum Natural Park a užijte si klid a krásu přírody v Maskatu.

Sultan Qaboos Grand Mosque
 

Sultan Qaboos Grand Mosque

Sultan Qaboosova velká mešita je jedním z nejvýznamnějších islámských svatostánků v Maskatu. Její nádherná architektura, zdobená množstvím mramoru a mozaik, vás okouzlí. Vstup je zdarma a je otevřena pro návštěvníky všech náboženství. Pokud hledáte klidné místo pro meditaci nebo jen krásné místo pro fotografování, je toto místo tou správnou volbou pro vás.

National Museum of Oman
 

National Museum of Oman

Národní muzeum Ománu je skvělým místem pro návštěvu, pokud chcete poznat historii a kulturu této země. Muzeum nabízí velké množství artefaktů, včetně nádherných koberců a tradičních oděvů. Vstup do muzea je zdarma a průvodci jsou velmi ochotní a přátelští.

Mutrah Fort
 

Mutrah Fort

Mutrah Fort je historická pevnost v Maskatu. Tato krásná stavba nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Pevnost byla postavena v 16. století Portugalskem a sloužila jako obranný bod proti útokům nepřátel. Dnes je Mutrah Fort oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí seznámit s historií tohoto fascinujícího města.

Sunset in Muscat
 

Mutrah Corniche

Mutrah Corniche je nádherná promenáda podél zálivu v Maskatu. Procházejte se po pobřeží, obdivujte tradiční lodě a vychutnávejte si krásné výhledy na okolní hory. V blízkosti najdete místní tržnici, kde můžete ochutnat tradiční jídla a nakoupit suvenýry. Mutrah Corniche je ideálním místem pro procházku či relaxaci při západu slunce.

Maskat - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 4794 km
Nejbližší letiště MCT
12 km od centra
Přímý let
~ 6h 17min
Omán Omán
Časový posun proti ČR
+3h
Obsluhující letiště
MCT
maskat
maskatInterior of the Mutrah souk in Muscat, the capital of the sultanate of Oman.Qurum Natural ParkSultan Qaboos Grand MosqueNational Museum of OmanMutrah FortSunset in MuscatBait Al Zubair MuseumQurum BeachAl Sahwa Public GardenMešita sultána KábúseRoyal Opera House Muscat

Počasí jaro

Březen
Max: 34 °C
Min: 19 °C
Duben
Max: 38 °C
Min: 24 °C
Květen
Max: 42 °C
Min: 27 °C

Počasí léto

Červen
Max: 44 °C
Min: 29 °C
Červenec
Max: 44 °C
Min: 30 °C
Srpen
Max: 43 °C
Min: 29 °C

Počasí podzim

Září
Max: 41 °C
Min: 26 °C
Říjen
Max: 37 °C
Min: 23 °C
Listopad
Max: 32 °C
Min: 20 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 28 °C
Min: 17 °C
Leden
Max: 27 °C
Min: 15 °C
Únor
Max: 30 °C
Min: 16 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz