Katowice

Počasí Katowice - všechny informace

Plánujete cestu do Katowic? Zjistěte, jaké počasí můžete očekávat. Naše stránka poskytuje veškeré informace o typickém počasí v této oblasti.

Počasí v Katowicích

Jaké očekávat počasí v polském městě Katowice? Pokud se chystáte do této oblasti cestovat, může být informace o aktuálním počasí a klimatických podmínkách klíčová. V této přehledné analýze se zaměříme na průměrné teploty, srážky a rychlost větru v různých měsících v roce, abychom vám pomohli připravit se na jakékoli povětrnostní podmínky v Katowicích. Čtěte dál a zjistěte, co od počasí v tomto městě můžete očekávat.

Kdy vyrazit do Katowic

Pokud se chystáte do polského města Katowice, můžete očekávat různorodé počasí. Teploty se v průběhu roku pohybují od -4 °C v lednu až po 30°C v červnu a červenci. Na jaře a na podzim může být chladno a větrno s průměrnou rychlostí větru až 24 km/h, zatímco léto bývá teplé a slunečné s průměrnou rychlostí větru 13 km/h. Z hlediska srážek činí průměr kolem 50 mm za měsíc v zimních měsících a kolem 75 mm v letních měsících. Pokud plánujete cestu do Katowic, měli byste se připravit na různé teploty a podmínky v závislosti na ročním období.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Katowic? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu může být v Katowicích poměrně chladno. Běžná teplota přes den je kolem 1 °C, zatímco v nejteplejších dnech dosahuje průměrná teplota 8 °C. Běžná teplota přes noc klesá na kolem -4 °C, takže je důležité mít teplé oblečení, zejména večer. Průměrná rychlost větru v lednu činí 26 km/h, což zajisté umocňuje pocit chladu. Srážky jsou v lednu v průměru 55 mm, takže je třeba připravit se na deštivé dny.

Počasí únor

Pokud plánujete svoji cestu do Katovic v únoru, měli byste se připravit na chladnější počasí. Průměrná teplota přes den bývá 3 °C a běžná teplota přes noc klesá na -3 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 25 km/h, takže se připravte na studený vítr. Ohledně srážek, očekávejte kolem 45 mm srážek po celý měsíc. Pro pobyt venku si tedy vezměte teplejší oblečení a nezapomeňte na deštník.

Počasí březen

Pokud plánujete cestu do Katowic v březnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je kolem 8 °C, avšak průměrná teplota v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 17 °C. Běžná teplota přes noc bývá kolem 0 °C a průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 24 km/h. Srážky dosahují průměrných 53 mm, takže si nezapomeňte sbalit pláštěnku.

Počasí duben

Pokud plánuješ cestovat do Katowic v dubnu, můžeš se těšit na teploty kolem 15 °C běžně přes den a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech kolem 23 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 4 °C. Rychlost větru je nižší než v předchozích měsících, průměrně okolo 17 km/h a srážky mohou dosáhnout přibližně 41 mm. Duben se tak jeví jako příjemnější měsíc pro pobyt venku v této polské metropoli.

Počasí květen

Květen je v Katowicích poměrně teplý měsíc s běžnou teplotou přes den kolem 20 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 27 °C, což je ideální počasí pro procházky a turistické výlety. Nicméně, běžná teplota přes noc je kolem 9 °C, takže je dobré si vzít s sebou vrstevnaté oblečení. Dávej si pozor i na srážky, které v květnu dosahují až 75 mm. Většinou jde o krátkodobé deště a bouřky, takže nezapomeňte na deštník. Rychlost větru bývá kolem 15 km/h.

Počasí červen

Červen v Katowicích je charakterizován vysokými teplotami, především v nejteplejších dnech, kdy mohou dosáhnout až 30 °C. Běžná teplota přes den se však pohybuje kolem 12 °C, což je stále příjemné. Běžná teplota přes noc v červnu dosahuje 22 °C, čímž se červen řadí mezi nejteplejší měsíce roku. Průměrná rychlost větru v červnu je poměrně nízká, pouze 14 km/h. Pokud se chystáte do Katowic v červnu, počítejte s tím, že srážky mohou být vysoké, s průměrem kolem 73 mm.

Počasí červenec

Pokud se chystáte cestovat do Katovic v červenci, můžete očekávat teploty kolem 25 °C přes den a 14 °C v noci. Nejteplejší dny dosahují průměrně až 33 °C, ale patří k měsícům s vyššími srážkami - kolem 83 mm. Průměrná rychlost větru je 13 km/h. Doporučujeme s sebou vzít vhodné oblečení pro teplé letní dny.

Počasí srpen

Srpen je v Katovicích měsícem s běžnou teplotou přes den a přes noc kolem 25°C a 14°C. V nejteplejších dnech se však může teplota vyšplhat až na 33°C. Průměrná rychlost větru v srpnu se pohybuje okolo 13 km/h a srážky dosahují 64 mm. Pokud tedy plánujete návštěvu Katovic v srpnu, nezapomeňte si s sebou vzít lehčí oblečení a přibalte si klobouk a opalovací krém.

Počasí září

V září je v Katovicích průměrná teplota přes den 20 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 28 °C. Běžná teplota přes noc je 10 °C a průměrná rychlost větru dosahuje 15 km/h. Srážky se v září zvyšují a činí 54 mm. Pokud plánujete cestu do Katovic v září, připravte se na teploty kolem 20 °C a nezapomeňte si přibalit i deštník.

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit Katowice v říjnu, měj na paměti, že běžná teplota přes den dosahuje pouze 15 °C a průměrná rychlost větru činí 16 km/h. Průměrná teplota v nejteplejších dnech sice dosahuje 24 °C, ale běžná teplota přes noc je již jen 5 °C. Nezapomeňte také na srážky, které v říjnu dosahují průměrně 41 mm. Buďte připraveni a přibalte si deštník!

Počasí listopad

Pokud se v listopadu chystáte do Katovic, běžná teplota přes den je pouze 8 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 16 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 1 °C, takže se rozhodně vyplatí si zabalit i teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru je asi 19 km/h. Srážky v listopadu dosahují 49 mm, což může znamenat možnost deště nebo sněhu. Pokud se tedy chystáte do Katovic v listopadu, nezapomeňte si přibalit deštník či nepromokavou bundu. Buďte připraveni na nízké teploty, vítr a srážky v průběhu vašeho pobytu.

Počasí prosinec

Pokud se plánujete vydat do města Katowice v prosinci, budete potřebovat teplé oblečení, protože běžná teplota přes den je pouze 2 °C a běžná teplota přes noc se snižuje na -2 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech je 9 °C, což znamená, že se můžete těšit na trochu teplejší dny. Průměrná rychlost větru v prosinci je 24 km/h, takže budete potřebovat i teplou bundu. Celkově během prosince očekávete 56 mm srážek. Připravte se na chladné a větrné počasí s několika dešťovými dny v měsíci.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Katovicích v Polsku, jste na správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud vás zajímají podrobnější informace jako je vlhkost, vítr, tlak, oblačnost a pravděpodobnost srážek, stiskněte obrázek a zobrazí se vám kompletní informace o počasí.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete navštívit průmyslové město Katowice v Polsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
1 °C -4 °C
Únor
3 °C -3 °C
Březen
8 °C 0 °C
Duben
15 °C 4 °C
Květen
20 °C 9 °C
Červen
22 °C 12 °C
Červenec
25 °C 14 °C
Srpen
25 °C 14 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
15 °C 5 °C
Listopad
8 °C 1 °C
Prosinec
2 °C -2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Katowic

Nejlepším obdobím pro návštěvu Katowic je bezesporu období od dubna do září, kdy průměrné teploty dosahují přes den až k 20-25 °C a srážky jsou mírné. V červenci a srpnu se dokonce teploty mohou vyšplhat k 30 °C. Pokud však plánujete návštěvu v zimních měsících, připravte se na extrémně nízké teploty a vysokou pravděpodobnost sněhových srážek. V lednu činí běžná teplota přes den pouhých 1 °C a průměrná rychlost větru je 26 km/h.

Jaké je počasí v Katowicích během léta?

Pokud plánujete cestu do Katowic během letních měsíců, bude zde pro vás příjemné a teplé počasí. Během června až srpna se teploty pohybují kolem 25 °C a průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují až 33 °C. V noci se zde ochladí na příjemných 14 °C. Rychlost větru je v létě nižší, průměrně 13 km/h a srážky se pohybují kolem 73 - 83 mm za měsíc. Pokud tedy chcete využít letního období k návštěvě Katowic, nezapomeňte si s sebou vzít lehčí oblečení a připravte se na slunečné dny.

Jaké je počasí v Katowicích během zimy?

Pokud se chystáte navštívit Katowice v zimě, berte v úvahu, že průměrné teploty se pohybují kolem 1 °C přes den a -4 °C v noci. Průměrná rychlost větru v lednu je 26 km/h a srážky dosahují 55 mm. V prosinci běžná teplota přes den klesá na 2 °C a v noci je -2 °C. Průměrná rychlost větru v prosinci je 24 km/h a srážky dosahují 56 mm. Pokud se rozhodnete navštívit Katowice během zimy, budete potřebovat teplé oblečení.

Jaké jsou teploty v Katowicích během letních měsíců?

V červnu běžná teplota přes den dosahuje 12 °C, zatímco v červenci a srpnu se pohybuje kolem 25 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech v červenci a srpnu dosahuje kolem 33 °C.

Jaké jsou srážky v Katowicích během jara?

Během března a dubna průměrné srážky činí kolem 50 mm, zatímco v květnu jsou o něco vyšší a dosahují kolem 75 mm.

Jaké jsou teploty v Katowicích během zimních měsíců?

V lednu průměrná teplota přes den činí pouze 1 °C, zatímco v únoru se zvedá na 3 °C. Běžné teploty přes noc jsou v těchto měsícých -4 °C a -3 °C. V prosinci běžná teplota přes den dosahuje pouze 2 °C.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz