Džidda - Jeddah

Džidda průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Džidda

Džidda je druhé největší město Saúdské Arábie a hlavní vstupní brána do svatého města Mekka. Toto přístavní město leží na pobřeží Rudého moře a je známé svou fascinující architekturou, tradičními trhy a moderním nákupním centrem. Město se může pochlubit nádhernými plážemi a korálovými útesy, které lákají milovníky potápění. Prozkoumejte historickou čtvrť Al-Balad s úzkými uličkami, překrásnými starobylými domy a rozmanitými tradičními trhy. Navštivte také impozantní King Fahd's Fountain nebo Nasseef House, které vám přiblíží kulturní dědictví města.

Asie
Saúdská ArábieSaúdská Arábie

Co vidět

tripadvisor.com
 

Al Balad

Al Balad je historická část města Džidda a je zapsána na seznamu UNESCO. Toto místo nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat starobylé domy a trhy, kde se prodávají místní speciality. Vychutnejte si pohled na moře a věže mešit, které se tyčí nad městem. Al Balad je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se zajímá o historii a kulturu Saudské Arábie.

googleusercontent.com
 

Fakieh Aquarium

Fakieh Aquarium je největší akvárium v Džiddě a nabízí úžasný pohled na podmořský svět. Prozkoumejte různé druhy ryb a korálů, včetně žraloků a mantových rejnoků. Vstupné je velmi přijatelné a peníze jsou investovány do ochrany místního mořského ekosystému. Pro milovníky přírody je to skvělá zastávka při návštěvě Džiddy.

tripadvisor.com
 

Bicycle Square (Midan Addarajah)

Náměstí na kolech (Midan Addarajah) je skvělým místem pro milovníky cyklistiky. Nachází se v srdci Džiddy a nabízí mnoho cyklistických tras. Toto místo je ideální pro aktivní odpočinek a prozkoumání města na kole. Navštivte toto náměstí a užijte si krásné výhledy na město z nové perspektivy.

tripadvisor.com
 

Biet Nassif

Biet Nassif v Džiddě je skvělým místem, které se určitě vyplatí navštívit. Tento historický dům s tradicí sahající až do 19. století nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na tradiční saúdskoarabskou architekturu. Vstupte dovnitř a nechte se unést atmosférou minulosti, kterou vám připomenou mnohé artefakty a exponáty. Biet Nassif rozhodně stojí za návštěvu!

tripadvisor.com
 

Gabel Street Souq

Gabel Street Souq je největší tržiště v Džiddě. Zde můžete najít vše od koření až po módní doplňky. Prozkoumejte úzké uličky a užijte si orientální atmosféru. Vyzkoušejte tradiční arabskou kávu a nechte se okouzlit místními vůněmi a chutěmi. Gabel Street Souq je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka Džiddy.

googleusercontent.com
 

Darat Safeya Bizagr

Darat Safeya Bizagr je jednou z nejvýznamnějších kulturních památek v Džiddě. Tento historický dům byl postaven v 19. století a dnes slouží jako muzeum a umělecká galerie. Návštěvníci mohou obdivovat tradiční architekturu a krásné umělecké díla. Darat Safeya Bizagr je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat bohatou historii a kulturu tohoto města na pobřeží Rudého moře.

Džidda - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 3869 km
Nejbližší letiště JED
44 km od centra
Přímý let
~ 5h 7min
Saúdská Arábie Saúdská Arábie
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
JED
Džidda - Jeddah
Džidda - Jeddahtripadvisor.comgoogleusercontent.comtripadvisor.comtripadvisor.comtripadvisor.comgoogleusercontent.comgoogleusercontent.comgoogleusercontent.comgoogleusercontent.comtripadvisor.comtouristlink.com

Počasí jaro

Březen
Max: 33 °C
Min: 17 °C
Duben
Max: 36 °C
Min: 21 °C
Květen
Max: 39 °C
Min: 23 °C

Počasí léto

Červen
Max: 40 °C
Min: 23 °C
Červenec
Max: 40 °C
Min: 25 °C
Srpen
Max: 39 °C
Min: 25 °C

Počasí podzim

Září
Max: 39 °C
Min: 24 °C
Říjen
Max: 36 °C
Min: 22 °C
Listopad
Max: 33 °C
Min: 20 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 30 °C
Min: 17 °C
Leden
Max: 29 °C
Min: 16 °C
Únor
Max: 30 °C
Min: 16 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 10 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Ibiza
⏰ Last minute
👌 860 Kč

LM letenky na Ibizu

Španělsko
Před 37 hodinami
korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz