aljaska pohled

Anchorage průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Anchorage

Aljaška je území na severu Ameriky, které patří Spojeným státům. Aljaška je známá svou nedotčenou přírodou s ledovci a hojnou vegetací a divokou zvěří. Jednou z nejikoničtějších krajin Aljašky je národní park Denali, kde se nachází nejvyšší vrchol Severní Ameriky Mount Denali. Park je oblíbenou destinací pro outdoorové nadšence a nabízí příležitosti pro pěší turistiku, kempování a pozorování divoké zvěře, včetně medvědů grizzly a losů. Aljaška je také známá svými ledovci a fjordy, včetně národního parku Glacier Bay, který je domovem některých z největších světových ledovců.

Severní Amerika
Spojené státySpojené státy

Co vidět

I took this photo on the grounds of the Alaska Native Heritage Center in Anchorage, Alaska in October, 2008.
 

Alaska Native Heritage Center

Aljašské centrum původních obyvatel nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost poznat a porozumět kulturám a tradicím domorodých kmenů Aljašky. Prohlédněte si tradiční domy, sledujte tance a zpěvy a naučte se vyrábět tradiční řemesla. Vstupné zahrnuje i ukázky tradičních jídel a vstup do muzea. Navštivte toto místo a objevte bohatou historii a kulturu Aljašky.

The facade of the Anchorage Museum in Anchorage, Alaska, seen here in late March 2011, includes approximately 5900 m² of custom insulated fritted…
 

Anchorage Museum

Anchorage Museum je největší muzeum v Aljašce. Je zde k vidění mnoho exponátů, které vás zavedou do historie a kultury tohoto fascinujícího místa. Muzeum se nachází v centru města Anchorage a nabízí krásné výhledy na okolní hory. Navštivte Anchorage Museum a nechte se unést do světa Aljašky!

Alaska Zoo
 

Alaska Zoo

Navštivte Aljašskou zoo a poznejte místní druhy zvířat, jako jsou medvědi, losi a vlci. Zoo se nachází v srdci Anchorage a nabízí nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Podpořte ochranu místních druhů a uvidíte je v přirozeném prostředí. Nezapomeňte si zakoupit vstupenky online a ušetřete čas na frontách.

Kincaid Park
 

Kincaid Park

Kincaid Park je ideálním místem pro milovníky přírody a sportovce. Rozkládá se na 1400 hektarech a nabízí nádherné výhledy na Aljašské pobřeží a Chugach Mountains. Park je ideální pro turistiku, cyklistiku, běh a lyžování. Můžete také navštívit zdejší zoologickou zahradu nebo se projít po pláži. Kincaid Park je skvělou volbou pro aktivní odpočinek v krásné přírodě Aljašky.

Earthquake Park
 

Earthquake Park

Tento 134-akrový park se nachází v lese na místě, kde v roce 1964, silné zemětřesení způsobilo velké změny v krajině. Tuto tragickou událost dnes připomíná Earthquake Park v Anchorage, kde naleznete tabule vysvětlující okolnosti zemětřesení a jeho dopad na oblast.

Flat Top peak. Anchorage, Alaska.
 

Flattop Mountain

Flattop Mountain je nejpopulárnější horou v Anchorage. Tato hora nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a město Anchorage. Turisté se sem rádi vydávají na pěší túry a horolezectví. V zimě se zde dá lyžovat a snowboardovat. Pokud hledáte adrenalinový zážitek a krásné výhledy, Flattop Mountain je pro vás tou správnou volbou.

Anchorage - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 7561 km
Nejbližší letiště ANC
7 km od centra
Přímý let
~ 8h 55min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-10h
Obsluhující letiště
ANC
aljaska pohled
aljaska pohledI took this photo on the grounds of the Alaska Native Heritage Center in Anchorage, Alaska in October, 2008.The facade of the Anchorage Museum in Anchorage, Alaska, seen here in late March 2011, includes approximately 5900 m² of custom insulated fritted…Alaska ZooKincaid ParkEarthquake ParkFlat Top peak. Anchorage, Alaska.Alaska Botanical GardenOscar Anderson House MuseumFar North Bicentennial ParkBrewpub and restaurant, Anchorage.Tony Knowles Coastal TrailH2Oasis Indoor Waterpark

Počasí jaro

Březen
Max: 0 °C
Min: -9 °C
Duben
Max: 6 °C
Min: -2 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 4 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 18 °C
Min: 9 °C

Počasí podzim

Září
Max: 13 °C
Min: 5 °C
Říjen
Max: 6 °C
Min: -1 °C
Listopad
Max: -2 °C
Min: -8 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -4 °C
Min: -10 °C
Leden
Max: -5 °C
Min: -12 °C
Únor
Max: -2 °C
Min: -11 °C

Letiště obsluhující město

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
😍 745 Kč

Červnové letenky na Maltu

Malta
Před 32 hodinami
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👍 735 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz