Tulsa - The skyline of downtown Tulsa, Oklahoma, in May 2008.

Tulsa průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Tulsa

Tulsa je rozmanité americké město, které leží ve státě Oklahoma. Proslulé svou bohatou historií, která zahrnuje období známé jako ropný boom, Tulsa dnes nabízí pestrý výběr kulturních a přírodních atrakcí. Vydejte se na prohlídku historických budov jako je Philbrook Museum of Art nebo Gilcrease Museum, a navštivte divadelní a hudební produkce v Brady Theater či Tulsa Performing Arts Center. Pro milovníky přírody je zde také národní park River Parks s řadou zelených ploch a krásných výhledů na Arkansas River.

Severní Amerika
Spojené státySpojené státy

Co vidět

Gunda, who arrived at the Tulsa Zoo in 1954 has surpassed all staff and animals at the age of 64.
 

Tulsa Zoo

Tulsa Zoo je ideálním místem pro rodinnou zábavu. Nachází se v krásném přírodním prostředí a nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 400 druhů zvířat. Zvířata z celého světa jsou vystavena v přirozeném prostředí, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat a objevovat svět zvířat. Tulsa Zoo je ideální pro všechny věkové kategorie a nabízí celodenní zábavu pro všechny návštěvníky.

Photograph of the Philbrook Museum of Art and formal gardens as taken from the steps of the tempietto at the east end of the gardens on 16 September 2004 by Dustin M. Ramsey.
 

Philbrook Museum of Art

Philbrook Museum of Art je skvělým místem pro milovníky umění v Tulse. Nachází se v půvabné vile, která kdysi patřila ropnému magnátovi. Muzeum nabízí rozmanité sbírky amerického, evropského a afrického umění. Navštivte Philbrook a prozkoumejte jeho krásné zahrady, které jsou plné soch a fontán. Vstupné je přijatelné a stojí to za to!

One-third-size version of Appeal to the Great Spirit, Indian statue in Woodward Park.
 

Woodward Park and Gardens

Woodward Park and Gardens v Tulse je krásné místo pro odpočinek a relaxaci. Park nabízí velké množství zeleně, květinových záhonů a jezer, které vytvářejí nádhernou atmosféru. V parku se nachází také mnoho uměleckých děl a soch. Pro milovníky přírody a klidu je toto místo ideální volbou.

Tulsa, Oklahoma
 

Tulsa Air and Space Museum & Planetarium

Tulsa Air and Space Museum & Planetarium je ideálním místem pro všechny milovníky letadel a vesmíru. Muzeum nabízí širokou škálu exponátů, včetně historických letadel a kosmických lodí. Planetárium umožňuje návštěvníkům prozkoumat vesmír a vidět hvězdnou oblohu jako nikdy předtím. Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu, Tulsa Air and Space Museum & Planetarium je tou správnou volbou pro vás.

Museumphoto wiki
 

Gilcrease Museum

Gilcrease Museum v Tulse je skvělým místem pro milovníky umění a historie. Toto muzeum je známé pro své sbírky indiánského umění, amerického západu a evropských mistrů. Navštivte tuto kulturní instituci a objevte skvosty, které zde jsou vystaveny. Gilcrease Museum je ideálním místem pro dovolenou plnou kultury a historie v Tulse.

This picture was taken by Greg McKinney of Tulsa, OK, on Saturday, April 21, 2006.
 

Golden Driller

Zlatý Driller je obří socha na počest ropného průmyslu v Tulse. Tato významná památka je největší svého druhu na světě a vysoká 23 metrů. Navštivte tuto dominantu města a užijte si nádherný výhled na okolí. Pokud máte rádi historii a techniku, Zlatý Driller je pro vás skvělým místem k návštěvě.

Tulsa - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 8255 km
Nejbližší letiště TUL
10 km od centra
Přímý let
~ 9h 42min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-7h
Obsluhující letiště
TUL
Tulsa - The skyline of downtown Tulsa, Oklahoma, in May 2008.
Tulsa - The skyline of downtown Tulsa, Oklahoma, in May 2008.Gunda, who arrived at the Tulsa Zoo in 1954 has surpassed all staff and animals at the age of 64.Photograph of the Philbrook Museum of Art and formal gardens as taken from the steps of the tempietto at the east end of the gardens on 16 September 2004 by Dustin M. Ramsey.One-third-size version of Appeal to the Great Spirit, Indian statue in Woodward Park.Tulsa, OklahomaMuseumphoto wikiThis picture was taken by Greg McKinney of Tulsa, OK, on Saturday, April 21, 2006.Gathering PlaceTaken in the Greenwood District of Tulsa, Oklahoma.First Presbyterian Church, 709 S Boston, Tulsa, Ok. Built in 1925.Tulsa Botanic GardenWoody Guthrie CenterCenter of the Universe

Počasí jaro

Březen
Max: 17 °C
Min: 6 °C
Duben
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 16 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 21 °C
Červenec
Max: 35 °C
Min: 23 °C
Srpen
Max: 35 °C
Min: 23 °C

Počasí podzim

Září
Max: 30 °C
Min: 18 °C
Říjen
Max: 23 °C
Min: 12 °C
Listopad
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 10 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 12 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Legolend v Dánsku
✈️ Zpátečka
🎉 755 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
👍 899 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
🤩 730 Kč
Ohrid
✈️ Zpátečka
🎉 810 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz