Samsun - Samsun'dan çeşitli görüntüler

Samsun průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Samsun

Samsun je přístavní město ležící na severním pobřeží Turecka. Toto malebné město nabízí ikonickou pevnost 'Bandirma Vapuru Müzesi' a 'Gazi Müzesi', které představují jeho bohatou historii. Navštívit můžete také moderní muzeum 'Samsun Kent Muzesi' nebo se projít po pobřežní promenádě 'Bati Park', odkud budete mít úžasný výhled na Černé moře. Nakonec nevynechejte tradiční turecké trhy a lahodnou místní kuchyni.

Asie
TureckoTurecko

Co vidět

Onur Anıtı
 

Onur Anıtı

Onur Anıtı je impozantní bronzová socha, která uctívá Mustafu Kemala Atatürka, otce turecké války za nezávislost. Nachází se v Samsunu a je oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat historii Turecka. Socha je velmi detailní a působivá, a také nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Pro návštěvníky, kteří jsou zvědaví na tureckou historii, je Onur Anıtı nevynechatelným bodem na mapě.

Samsun Kent Müzesi
 

Samsun Kent Müzesi

Samsun Kent Museum je jednou z nejvýznamnějších památek v Samsunu. V muzeu se nachází mnoho historických artefaktů a exponátů, které přibližují historii města a celé oblasti. Kromě toho se zde nachází také muzeum věnované zakladateli moderního Turecka, Mustafě Kemalovi Atatürkovi, který zde pobýval v roce 1919. Návštěva tohoto muzea je skvělým způsobem, jak se dozvědět více o historii Turecka a Samsunu.

Bandırma ferry
 

Bandırma ferry

Loď Bandırma Ferry je replikou parního nákladního lodě z 19. století, která přepravila Atatürka z Konstantinopole do Samsunu. Tento historický symbol je k vidění v Samsunu a nabízí návštěvníkům příležitost podívat se na významné místo turecké historie. Pro milovníky historie a námořních lodí je toto místo určitě zajímavou zastávkou při cestě po Turecku.

Amisos Hill
 

Amisos Hill

Amisos Hill v Samsunu je malý kopec, který lze dosáhnout lanovkou. Na kopci se nacházejí starověké hrobky, promenáda a kavárna. Tento výlet nabízí krásný výhled na město a okolní krajinu. Je to skvělé místo pro odpočinek a relaxaci.

Veterans Museum
 

Veterans Museum

Muzeum veteránů v Samsunu je umístěno v budově z 20. století, která hostila Atatürka po dobu jednoho týdne v pozdních 20. letech a ukazuje jeho vlivy. Toto muzeum je ideálním místem pro milovníky historie a vojenských veteránů. Návštěvníci zde najdou mnoho exponátů a artefaktů spojených s Atatürkem a jeho érou. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si bohatou historii Turecka.

Atakum Beach
 

Atakum Beach

Atakum Beach v Samsunu je krásná písečná pláž obklopená promenádou a cyklostezkou. Dřevěný molo se táhne do Černého moře, nabízející návštěvníkům nádherný výhled na okolní krajinu. Tato pláž je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci, stejně jako pro různé vodní aktivity. Atakum Beach je oblíbenou destinací pro místní i turisty a nabízí mnoho možností pro zábavu a odpočinek.

Samsun - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1953 km
Nejbližší letiště SZF
19 km od centra
Přímý let
~ 2h 44min
Turecko Turecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
SZF
Samsun - Samsun'dan çeşitli görüntüler
Samsun - Samsun'dan çeşitli görüntülerOnur AnıtıSamsun Kent MüzesiBandırma ferryAmisos HillVeterans MuseumAtakum BeachThe ÇakırlarLove LakeBayrak Tepe Tabiat ParkıBandirma Vapuru MuzesiAmisos MezarlariGazi Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 13 °C
Min: 4 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 21 °C
Min: 11 °C

Počasí léto

Červen
Max: 24 °C
Min: 14 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 27 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 24 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 16 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 12 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 11 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz