antverpy
Průvodce městem

Antverpy

Antverpy jsou kulturním a historickým městem. Vzhledem k tomu, že je to, co do rozlohy, největší Belgické město, najdete zde spoustu věcí, které můžete dělat nebo navštívit. Město je známé svým historickým přístavem, který je druhým přístavem v Belgii. Antverpy jsou také významným kulturním centrem s řadou muzeí, včetně Královského muzea výtvarných umění a Muzea Rubense. Architekturu města tvoří mnoho historických staveb, jako například katedrála Nanebevzetí Panny Marie a nádherný gotický radniční palác. Antverpy jsou také domovem mnoha trhů a obchodů s módou. Zdejší trhy a restaurace nabízejí nejen kulinářské speciality, ale také regionální produkty a místní pivo.

Brusel
Průvodce městem

Brusel

Brusel nemá zrovna mnoho památek, ale svoje kouzlo rozhodně má a na prodloužený víkend je jeho návštěva tak akorát. Brusel je přezdívaný hlavním městem Evropy, sídlí tu NATO a řada institucí Evropské unie. Především jsou to Evropská komise a Rada Evropské unie. Nezapomeňte navštívit ikonu Bruselu - Atomium a slavnou budovu Grand Palace na bruselském náměstí a sochu čůrajícího chlapečka.

Lutych
Průvodce městem

Lutych

Liège, zvané Ville de Culture (Město kultury), přitahuje milovníky umění svou rozmanitou muzejní scénou a bohatým kulturním dědictvím. Gastronomie Liège, známá pro své liégeské wafle, kávu liégeois či koule liégeoises, odráží velkorysost a přátelskou atmosféru města. Liège nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek spojující kulturu a chutě.

Ostende
Průvodce městem

Ostende

Ostende je malé lázeňské a přístavní město v belgické provincii Západní Flandry ve Vlámském regionu s přibližně 70tis obyvateli. Město se proslavilo jako oblíbené letovisko belgických králů v 19. století, dodnes se zde nachází letní rezidence belgické královské rodiny.

Bruggy
Průvodce městem

Bruggy

Bruggy, známé jako Benátky severu, jsou kouzelné a malebné belgické město s bohatou historií. Procházka po jeho úzkých uličkách, nábřežích kanálů a přes kamenné mosty vás přenese do jiného času. Nezapomeňte navštívit nejznámější památky jako je zvonice Belfort, kostel Panny Marie a náměstí Grote Markt, kde se každoročně koná populární Vánoční trh. Bruggy nabízí také bohatou gastronomickou scénu, zejména pro milovníky čokolády a belgických piva.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz