Rabat - 22 míst co vidět

Tipy na nejlepších 22 míst, které musíš určitě navštívit v Rabat.

Rabat - co musíš vidět

Hassan Tower in Rabat (Morocco).
 

Hassan Tower

Hassanova věž je nejvýznamnější památkou Rabatu a celého Maroka. Tato působivá stavba z 12. století byla původně určena jako největší mešita na světě, ale nikdy nebyla dokončena. Dnes slouží jako hrobka sultána Muhammada V. a jeho syna Hassana II. Vychutnejte si nádherný výhled na město a okolní krajinu z této historické věže, která je také symbolem marockého národa.

 

Chellah

Chellah je starověké město v Rabatu, které je známé svou historií a archeologickými nálezy. Toto místo nabízí nezapomenutelný zážitek a ponoření se do minulosti. Uvidíte zde ruiny starých budov, hrobky a další artefakty. Chellah je ideální pro ty, kteří si chtějí prohlédnout něco jiného a poznat kus marocké historie.

 

Kasbah of the Udayas

Kasbah of the Udayas je starobylá pevnost v Rabatu, která je známá svými úzkými uličkami a bílými domy s modrými dveřmi. Tato historická čtvrť nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán a přístav. Prozkoumejte místní trhy a ochutnejte tradiční marocké pokrmy. Vstup je zdarma, ale nezapomeňte si vzít kameru a uchovat si vzpomínky na nezapomenutelný zážitek.

 

The Currency Museum of the Bank Al-Maghrib

 

Rabat Archaeological Museum

Archeologické muzeum v Rabatu je skvělým místem pro ty, kteří se zajímají o historii a civilizaci. Nachází se v centru města a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat bohatou minulost Maroka. Expozice zahrnují archeologické nálezy, keramiku, sochy a další artefakty. Prohlédněte si tuto fascinující sbírku a objevte tajemství minulosti Maroka.

 

Grand Theatre of Rabat

Velkolepé divadlo v Rabatu je kulturním centrem města. Jeho moderní architektura a vynikající zvukový systém vás uchvátí. Kromě divadelních představení se zde konají také koncerty a festivaly. Navštivte toto místo a užijte si kouzlo umění v jednom z nejkrásnějších divadel na světě.

 

Andalusian Gardens

Andaluské zahrady v Rabatu nabízejí klidný únik z městského ruchu. Tento kousek ráje vám nabídne krásné výhledy na město a okolní krajinu, stejně jako příjemné procházky po zelených alejích a mezi květinovými záhony. Zahrady jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci po návštěvě památek v Rabatu.

 

Royal Palace Dar Al Makhzen

Královský palác Dar Al Makhzen v Rabatu je krásnou ukázkou marocké architektury a kultury. Tento majestátní palác byl postaven v 18. století a stále slouží jako oficiální sídlo marockého krále. Navštivte tento impozantní palác a prohlédněte si jeho bohatou historii a architekturu. Vstup není povolen, ale můžete si prohlédnout jeho nádhernou fasádu a zahrady.

 

Rabat Zoo

Rabatská zoo je skvělým místem pro rodinný výlet. Najdete zde širokou škálu zvířat z celého světa, včetně vzácných druhů. Prozkoumejte rozlehlý park a sledujte, jak zvířata žijí v přirozeném prostředí. Navštivte také dětské hřiště a občerstvovací stánky, kde si můžete odpočinout a načerpat energii pro další objevování zvířecí říše.

 

Mohammed VI Museum of Modern and Contemporary Art

Muzeum moderního a současného umění Mohammeda VI. se nachází v Rabatu, hlavním městě Maroka. Toto moderní muzeum hostí rozmanité sbírky uměleckých děl, od klasického umění po současné instalace. Navštivte toto muzeum a objevte krásu a bohatou historii marockého umění.

Woman in Kasbah des Oudaias, Rabat, Morocco
 

Kasbah des Oudaias

Kasbah des Oudaias je historická pevnost v Rabatu, která se nachází na útesu nad Atlantským oceánem. Procházka úzkými uličkami vás zavede k bílým domům, modrým dveřím a květinovým náměstím. Z terasy se nabízí nádherný výhled na oceán a město. Užijte si autentickou marockou atmosféru a ochutnejte místní speciality v kavárnách a restauracích.

Placeholder image.
 

Rabat Grand Mosque

Velká mešita v Rabatu je největší mešitou v Maroku a jednou z nejvýznamnějších památek města. Její stavba začala v roce 2012 a dokončena byla až v roce 2019. Mešita pojme až 25 000 věřících a je otevřena i nevěřícím návštěvníkům. Uvnitř se nachází nádherná výzdoba a mramorové sloupy. Doporučujeme navštívit během modliteb, kdy je mešita nejvíce atmosférická.

 

Royal Palace of Rabat

Králův palác v Rabatu je sídlo marockého krále a oficiální rezidence. Nachází se v centru města a je obklopen rozlehlými zahradami. Palác je přístupný pouze z venku, ale stojí za to se projít kolem jeho imponujících zdí a užít si nádherný pohled. Je to důležitá a historická budova, která by neměla chybět na seznamu míst k návštěvě v Rabatu.

 

Villa des Arts

Villa des Arts je umělecká galerie v Rabatu, která nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z umění. Nachází se ve staré čtvrti města a hostí stálé i dočasné výstavy moderního umění. Pro milovníky umění je toto místo nevynechatelná zastávka během návštěvy Rabatu. Navštivte Villa des Arts a objevte krásu marockého umění.

Placeholder image.
 

Lighthouse Rabat

Maják Rabat je nejstarší maják v Maroku a jedna z nejvýznamnějších památek v Rabatu. Postaven byl v roce 1920 a dodnes slouží námořním lodím při navigaci po pobřeží. Z vrcholu majáku se nabízí úchvatný výhled na město a oceán. Navštivte toto místo a užijte si krásu marockého pobřeží.

Placeholder image.
 

Rabat Old Market

Rabatský trh je skvělým místem pro milovníky exotických potravin a místního řemesla. Trh nabízí širokou škálu čerstvého ovoce a zeleniny, koření, ryb a mas. Navštivte trh v ranních hodinách, kdy je nejvíce rušno a atmosféra je nejživější. Prozkoumejte úzké uličky, kde můžete najít tradiční marocké výrobky jako jsou koberce, keramika a kožené zboží.

 

Oudaia Museum

Oudaia Museum a Bab Oudaia jsou nejvýznamnější památky Rabatu. Oudaia Museum představuje historii a kulturu Maroka, zatímco Bab Oudaia nabízí nádherné výhledy na město a oceán. Pro milovníky architektury a historie jsou tyto dvě památky nevyhnutelné. Navštivte je a prožijte kouzlo Rabatu.

 

Medina, Rabat

Prozkoumejte kouzelnou medinu v Rabatu, která je jedním z největších tržišť v Maroku. Procházejte se po úzkých uličkách plných obchodů s místními kořením, koberci a keramikou. Navštivte historické památky, jako je kasbah Oudayas a Hassanova věž. Užijte si autentickou marockou atmosféru a ochutnejte tradiční jídlo v místních restauracích. Rabatská medina je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

Placeholder image.
 

Les Jardins Exotiques de Bouknadel

Les Jardins Exotiques de Bouknadel jsou nádherným zeleným útočištěm v srdci Rabatu. Tento botanický park nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět vzácné rostliny, květiny a stromy z celého světa. Pro milovníky přírody a klidu je to ideální místo k relaxaci a odpočinku. Určitě nevynechejte tuto krásnou oázu v Rabatu!

 

Galerie Bab Rouah

Galerie Bab Rouah je umělecký skvost v Rabatu. Tato galerie se specializuje na moderní a současné umění a nabízí návštěvníkům širokou škálu výstav od místních i zahraničních umělců. Prozkoumejte fascinující sbírky, které zahrnují malby, sochy, fotografie a instalace. Navštivte tuto galerii a objevte umělecké poklady Maroka.

 

Assounna Mosque

Mešita Assounna je jednou z nejvýznamnějších mešit v Rabatu. Její architektura je inspirována tradičními marockými prvky a její vnitřek je zdobený krásnými mozaikami a koberci. Mešita je otevřená pro veřejnost a návštěvníci jsou vítáni, aby se seznámili s islámskou kulturou a zvyky. Pokud hledáte klidné místo k meditaci a odpočinku, Mešita Assounna je ideální volbou.

 

Ryad Mosque

Mešita Ryad je jednou z nejvýznamnějších památek v Rabatu. Tato krásná mešita se nachází v historické čtvrti města a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z orientální kultury. Mešita Ryad je otevřena pro veřejnost a návštěvníci jsou vítáni k prohlídce této úchvatné stavby. Vstup je zdarma a je nutné dodržovat islámské zvyklosti a tradice.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz