Göteborg

Göteborg - 23 míst co vidět

Tipy na nejlepších 23 míst, které musíš určitě navštívit v Göteborg.

Göteborg - co musíš vidět

Skansen Kronan
 

Skansen Kronan

Skansen Kronan je historické opevnění ve městě Göteborg. Je to jedna z nejznámějších památek města a oblíbená turistická destinace.Skansen Kronan byl postaven na konci 17. století jako opevnění na ochranu města před útokem. Je to jedno z nejlépe zachovaných opevnění z tohoto období ve Švédsku a poskytuje fascinující pohled do historie země. Opevnění je nyní zpřístupněno veřejnosti jako muzeum a návštěvníci mohou opevnění prozkoumat a dozvědět se o jeho historii a významu. Muzeum nabízí řadu interaktivních exponátů a expozic, stejně jako prohlídky s průvodcem, které návštěvníkům poskytují důkladné pochopení opevnění a jeho role v historii města.

Maritiman
 

Maritiman

Maritiman je námořní muzeum v Göteborgu ve Švédsku.Museum disponuje jednou z největších sbírek plovoucích plavidel na světě. Najdeme zde řadu lodí, včetně historických lodí, ponorek, parních člunů a dalších. Návštěvníci mohou plavidla prozkoumat, dozvědět se o jejich historii a významu a vyzkoušet si, jaké to bylo žít a pracovat na těchto plavidlech v době jejich největší slávy.

Feskekörka
 

Feskekörka

Feskekörka je známý krytý rybí trh ve centru Göteborgu. Feskekörka znamená v překladu „Rybí kostel“ a byla navržena tak, aby připomínala gotickou katedrálu s výraznými oblouky a vitrážemi. Uvnitř najdou návštěvníci řadu čerstvých mořských plodů, včetně ryb, korýšů a dalších pochoutek z mořských plodů, a také řadu restaurací a kaváren, které podávají pokrmy zaměřené na mořské plody. Budova byla postavena v 19. století a je považována za jeden z nejlepších příkladů železné architektury ve Švédsku.

Stora Saluhallen
 

Stora Saluhallen

Stora Saluhallen je velký krytý trh v centru Göteborgu. Rušný trh nabízí širokou škálu produktů, včetně čerstvých produktů, místního pečiva, masa, sýrů a dalších potravin. Návštěvníci si zde mohou pochutnat na místní ch specialitách a dozvědět se o bohatém kulturním dědictví Göteborgu. Stora Saluhallen známá také svou jedinečnou architekturou. Trh se nachází ve velké, působivé hale s vysokými stropy a přirozeným světlem. Stavba je z konce 19. století.

Liseberg
 

Liseberg

Liseberg je zábavní park ve švédském Göteborgu. Je to jeden z největších a nejoblíbenějších zábavních parků ve Skandinávii, který každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Liseberg nabízí širokou škálu atrakcí a zážitků pro návštěvníky všech věkových kategorií. Od vzrušujících horských drah až po klidnější atrakce, jako jsou kolotoče a ruská kola. Najdeme tu také krásné a udržované zahrady k relaxaci.

VOLVO Museum
 

VOLVO Museum

Volvo Museum je muzeum věnované historii a dědictví Volvo, jednoho z předních světových výrobců nákladních automobilů a autobusů. Muzeum vypráví historii skupiny Volvo, od jejích počátků na počátku 20. století až po její současnost. Návštěvníci si mohou prohlédnout exponáty a expozice muzea, které představují produkty společnosti, inovace ve světě dopravy. Volvo Museum také nabízí řadu interaktivních výstav a aktivit, pořádá také řadu workshopů a dalších vzdělávacích seminářů.

Göteborgsoperan
 

Göteborgsoperan

Göteborgsoperan, neboli Göteborgská opera, je světově proslulý operní dům ve švédském Göteborgu. Je považován za jeden z předních operních domů v Evropě a přitahuje některé z nejlepších světových umělců a produkcí. Göteborgsoperan byla postavena na počátku 20. století a od svého otevření hostila širokou škálu inscenací, včetně opery, baletu, muzikálů a dalších. Budova opery je známá svou krásnou architekturou a ohromující akustikou, které poskytují dokonalé prostředí pro skutečně pohlcující zážitek z představení.

Slottsskogen
 

Slottsskogen

Slottsskogen je nějvětší parkem v srdci Göteborgu. Slottsskogen nabídne upravené zahrady s širokou škálou rostlin, květin a také divoké zvěře. Park je perfektním místem, kde můžete zrelaxovat po dlouhém dni ve městě. Slottsskogen také domovem řady kulturních atrakcí a akcí. Park je místem každoročního festivalu Way Out West, hudebního a uměleckého festivalu. Slottsskogen je také domovem Přírodovědného muzea, které nabízí fascinující pohled na přírodní svět a zvířata, která jej obývají.

Haga
 

Haga

Haga je historická čtvrť v srdci Göteborg Haga je známá svými okouzlujícími a malebnými uličkami, které jsou lemovány starými dřevěnými budovami, malebnými kavárnami a obchody. Tato čtvrť je perfektním místem pro klidnou procházku, ochutnávku místní kuchyně s jedinečnou atmosférou. Kromě kouzelných uliček je Haga také domovem řady kulturních atrakcí a akcí. V sousedství se koná Haga Bazaar, týdenní trh, který nabízí širokou škálu místních a mezinárodních potravin, umění a řemeslných výrobků. Haga je také domovem kostela Haga, který pochází z 19. století a je považován za jednu z nejvýznamnějších památek města.

Universeum
 

Universeum

Universeum je vědecké muzeum ve švédském Göteborgu. Universeum nabízí interaktivní a pohlcující zážitek, který návštěvníkům umožní prozkoumat svět vědy a techniky zábavným a poutavým způsobem. Muzeum nabízí širokou škálu exponátů, včetně interaktivních a praktických ukázek, které pokrývají témata jako fyzika, biologie, chemie a inženýrství. Muzeum také nabízí řadu vzdělávacích programů, včetně workshopů a kurzů.

Göteborgs konstmuseum
 

Göteborgs konstmuseum

Konstmuseum je umělecké muzeum v Göteborgu. Muzeum nabízí širokou škálu uměleckých děl, včetně obrazů, soch z různých období a stylů. Sbírka muzea obsahuje mistrovská díla od některých z nejznámějších světových umělců, jako jsou Pablo Picasso, Vincent van Gogh a Edvard Munch, stejně jako díla švédských umělců a současných umělců z celého světa.

Göteborgs Stadsmuseum
 

Göteborgs Stadsmuseum

Göteborgs Stadsmuseum je městské muzeum v Göteborguu, které se věnuje bohaté historii a kulturního dědictví města. Muzeum nabízí řadu exponátů a výstav, které zdůrazňují různé aspekty historie Göteborgu, včetně jeho námořní historie, průmyslového a kulturního dědictví. Návštěvníci mohou prozkoumat interaktivní exponáty, artefakty a historické dokumenty a seznámit se s historií a vývojem města v průběhu staletí.

Jubileumsparken
 

Jubileumsparken

Jubileumsparken je park v Göteborgu, jde o oblíbenou destinací pro místní i turisty a nabízí klidné a relaxační prostředí v srdci města. Park se nachází podél řeky Göta a v létě nabízí přírodní koupaliště, spolu se saunou. Součástí parku je také řada památek a soch. Najdeme tu spoustu míst na piknik a také sportovní hřiště. Jubileumsparken hostí řadu kulturních akcí po celý rok, včetně festivalů, koncertů a dalších veřejných setkání. Tyto akce poskytují návštěvníkům příležitost zažít pulzující kulturní život města a zúčastnit se celé řady aktivit a akcí.

 Göteborgs domkyrka
 

Göteborgs domkyrka

Göteborgs Domkyrka, Göteborská katedrála, je historický kostel nacházející se v srdci Göteborgu. Jde o jednu z nejvýznamnějších kulturních a náboženských památek města. Katedrála byla postavena na počátku 19. století a je považována za jeden z nejlepších příkladů gotické architektury ve Švédsku. Vyznačuje se pozoruhodným designem se složitými kamennými řezbami, krásnými freskami a barevnými vitrážemi. Věže katedrály lze vidět z mnoha částí města. Katedrála je pro návštěvníky otevřena denně a pro zájemce o její historii a architekturu jsou k dispozici prohlídky s průvodcem.

Side-aisle in Masthuggskyrkan (Masthugget Church) built in 1914. Gothenburg, Sweden. The church represents the national romantic style in Nordic…
 

Masthugg Church

Masthuggskyrkan je krásný kostel v Göteborgu, který stojí na vrcholu kopce. Nabízí úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Kostel byl postaven v roce 1914 a je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Göteborgu. Navštivte tento krásný kostel a užijte si pohled na město a jeho okolí z ptačí perspektivy.

Röhsska museet
 

Röhsska museet

Röhsska muzeum v centru Göteborgu přináší návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat švédský design a umění. Muzeum nabízí širokou škálu exponátů včetně módy, nábytku, keramiky a skla. Navštivte toto fascinující muzeum a objevte nejnovější trendy v oblasti designu a umění.

Aeroseum
 

Aeroseum

Aeroseum je fascinující muzeum v Göteborgu, které nabízí neuvěřitelné zážitky pro milovníky letectví. V této bývalé podzemní vojenské základně můžete objevovat unikátní letadla, vrtulníky a další letadlovou techniku.

Gothenburg Botanical Garden
 

Gothenburg Botanical Garden

Botanická zahrada v Göteborgu je ideálním místem pro milovníky přírody a květin. Rozkládá se na ploše více než 40 hektarů a nabízí návštěvníkům překrásné výhledy na množství rostlinných druhů. Zahrada je ideálním místem pro procházky, odpočinek a obdivování krásy přírody.

Palmhuset (the palm green house) in Trädgårdsföreningen (The Garden Society of Gothenburg), Gothenburg, Sweden.
 

Trädgårdsföreningen

Trädgårdsföreningen je krásný park v centru Göteborgu. Zahrnuje rozsáhlé zelené plochy, květinové záhony a jezírka. Park je ideální pro pikniky, procházky a relaxaci v přírodě. Navštivte i palmový dům, ve kterém se pěstuje mnoho exotických rostlin. Vstup do parku je zdarma, ale palmový dům vyžaduje vstupné.

Hagakyrkan
 

Haga Church

Haga Church je krásným příkladem švédské architektury. Tento kostelík se nachází v srdci Göteborgu a je obklopen malebnými uličkami a kavárnami. Interiér kostela je velmi působivý.

Göteborgs Konsthall
 

Göteborgs Konsthall

Göteborgs Konsthall je předním uměleckým centrem v Göteborgu. Nachází se v historické budově a nabízí široké spektrum výstav moderního umění, které jsou vždy zajímavé a inspirativní. Vstup do muzea je zdarma, takže se určitě vyplatí sem zavítat a prozkoumat umělecké díla z celého světa.

Museum of World Culture
 

Museum of World Culture

Muzeum světové kultury v Göteborgu nabízí nezapomenutelnou cestu do různých koutů světa. Vystavené exponáty vás provedou historií a kulturou různých zemí, od Afriky a Asie až po Ameriku a Evropu. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat a pochopit rozmanitost světa, ve kterém žijeme.

Nya Älvsborg Fortress
 

Nya Älvsborg Fortress

Nya Älvsborg Fortress je historická pevnost postavená na ostrově nedaleko Göteborgu. Pevnost byla postavena v roce 1650 a sloužila jako obrana proti nájezdům dánských a norských vojsk. Dnes můžete navštívit pevnost a prohlédnout si muzeum věnované historii pevnosti. Pevnost je také výchozím bodem pro krásné výlety lodí do okolních ostrovů a fjordů.

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Göteborg s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz