Göteborg

Göteborg - 14 míst co vidět

Tipy na nejlepších 14 míst, které musíš určitě navštívit v Göteborg.

Göteborg - co musíš vidět

 

Skansen Kronan

Skansen Kronan je historické opevnění ve městě Göteborg. Je to jedna z nejznámějších památek města a oblíbená turistická destinace.Skansen Kronan byl postaven na konci 17. století jako opevnění na ochranu města před útokem. Je to jedno z nejlépe zachovaných opevnění z tohoto období ve Švédsku a poskytuje fascinující pohled do historie země. Opevnění je nyní zpřístupněno veřejnosti jako muzeum a návštěvníci mohou opevnění prozkoumat a dozvědět se o jeho historii a významu. Muzeum nabízí řadu interaktivních exponátů a expozic, stejně jako prohlídky s průvodcem, které návštěvníkům poskytují důkladné pochopení opevnění a jeho role v historii města.

 

Maritiman

Maritiman je námořní muzeum v Göteborgu ve Švédsku.Museum disponuje jednou z největších sbírek plovoucích plavidel na světě. Najdeme zde řadu lodí, včetně historických lodí, ponorek, parních člunů a dalších. Návštěvníci mohou plavidla prozkoumat, dozvědět se o jejich historii a významu a vyzkoušet si, jaké to bylo žít a pracovat na těchto plavidlech v době jejich největší slávy.

 

Feskekörka

Feskekörka je známý krytý rybí trh ve centru Göteborgu. Feskekörka znamená v překladu „Rybí kostel“ a byla navržena tak, aby připomínala gotickou katedrálu s výraznými oblouky a vitrážemi. Uvnitř najdou návštěvníci řadu čerstvých mořských plodů, včetně ryb, korýšů a dalších pochoutek z mořských plodů, a také řadu restaurací a kaváren, které podávají pokrmy zaměřené na mořské plody. Budova byla postavena v 19. století a je považována za jeden z nejlepších příkladů železné architektury ve Švédsku.

 

Stora Saluhallen

Stora Saluhallen je velký krytý trh v centru Göteborgu. Rušný trh nabízí širokou škálu produktů, včetně čerstvých produktů, místního pečiva, masa, sýrů a dalších potravin. Návštěvníci si zde mohou pochutnat na místní ch specialitách a dozvědět se o bohatém kulturním dědictví Göteborgu. Stora Saluhallen známá také svou jedinečnou architekturou. Trh se nachází ve velké, působivé hale s vysokými stropy a přirozeným světlem. Stavba je z konce 19. století.

 

Liseberg

Liseberg je zábavní park ve švédském Göteborgu. Je to jeden z největších a nejoblíbenějších zábavních parků ve Skandinávii, který každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Liseberg nabízí širokou škálu atrakcí a zážitků pro návštěvníky všech věkových kategorií. Od vzrušujících horských drah až po klidnější atrakce, jako jsou kolotoče a ruská kola. Najdeme tu také krásné a udržované zahrady k relaxaci.

 

VOLVO Museum

Volvo Museum je muzeum věnované historii a dědictví Volvo, jednoho z předních světových výrobců nákladních automobilů a autobusů. Muzeum vypráví historii skupiny Volvo, od jejích počátků na počátku 20. století až po její současnost. Návštěvníci si mohou prohlédnout exponáty a expozice muzea, které představují produkty společnosti, inovace ve světě dopravy. Volvo Museum také nabízí řadu interaktivních výstav a aktivit, pořádá také řadu workshopů a dalších vzdělávacích seminářů.

 

Göteborgsoperan

Göteborgsoperan, neboli Göteborgská opera, je světově proslulý operní dům ve švédském Göteborgu. Je považován za jeden z předních operních domů v Evropě a přitahuje některé z nejlepších světových umělců a produkcí. Göteborgsoperan byla postavena na počátku 20. století a od svého otevření hostila širokou škálu inscenací, včetně opery, baletu, muzikálů a dalších. Budova opery je známá svou krásnou architekturou a ohromující akustikou, které poskytují dokonalé prostředí pro skutečně pohlcující zážitek z představení.

 

Slottsskogen

Slottsskogen je nějvětší parkem v srdci Göteborgu. Slottsskogen nabídne upravené zahrady s širokou škálou rostlin, květin a také divoké zvěře. Park je perfektním místem, kde můžete zrelaxovat po dlouhém dni ve městě. Slottsskogen také domovem řady kulturních atrakcí a akcí. Park je místem každoročního festivalu Way Out West, hudebního a uměleckého festivalu. Slottsskogen je také domovem Přírodovědného muzea, které nabízí fascinující pohled na přírodní svět a zvířata, která jej obývají.

 

Haga

Haga je historická čtvrť v srdci Göteborg Haga je známá svými okouzlujícími a malebnými uličkami, které jsou lemovány starými dřevěnými budovami, malebnými kavárnami a obchody. Tato čtvrť je perfektním místem pro klidnou procházku, ochutnávku místní kuchyně s jedinečnou atmosférou. Kromě kouzelných uliček je Haga také domovem řady kulturních atrakcí a akcí. V sousedství se koná Haga Bazaar, týdenní trh, který nabízí širokou škálu místních a mezinárodních potravin, umění a řemeslných výrobků. Haga je také domovem kostela Haga, který pochází z 19. století a je považován za jednu z nejvýznamnějších památek města.

 

Universeum

Universeum je vědecké muzeum ve švédském Göteborgu. Universeum nabízí interaktivní a pohlcující zážitek, který návštěvníkům umožní prozkoumat svět vědy a techniky zábavným a poutavým způsobem. Muzeum nabízí širokou škálu exponátů, včetně interaktivních a praktických ukázek, které pokrývají témata jako fyzika, biologie, chemie a inženýrství. Muzeum také nabízí řadu vzdělávacích programů, včetně workshopů a kurzů.

 

Göteborgs konstmuseum

Konstmuseum je umělecké muzeum v Göteborgu. Muzeum nabízí širokou škálu uměleckých děl, včetně obrazů, soch z různých období a stylů. Sbírka muzea obsahuje mistrovská díla od některých z nejznámějších světových umělců, jako jsou Pablo Picasso, Vincent van Gogh a Edvard Munch, stejně jako díla švédských umělců a současných umělců z celého světa.

 

Göteborgs Stadsmuseum

Göteborgs Stadsmuseum je městské muzeum v Göteborguu, které se věnuje bohaté historii a kulturního dědictví města. Muzeum nabízí řadu exponátů a výstav, které zdůrazňují různé aspekty historie Göteborgu, včetně jeho námořní historie, průmyslového a kulturního dědictví. Návštěvníci mohou prozkoumat interaktivní exponáty, artefakty a historické dokumenty a seznámit se s historií a vývojem města v průběhu staletí.

 

Jubileumsparken

Jubileumsparken je park v Göteborgu, jde o oblíbenou destinací pro místní i turisty a nabízí klidné a relaxační prostředí v srdci města. Park se nachází podél řeky Göta a v létě nabízí přírodní koupaliště, spolu se saunou. Součástí parku je také řada památek a soch. Najdeme tu spoustu míst na piknik a také sportovní hřiště. Jubileumsparken hostí řadu kulturních akcí po celý rok, včetně festivalů, koncertů a dalších veřejných setkání. Tyto akce poskytují návštěvníkům příležitost zažít pulzující kulturní život města a zúčastnit se celé řady aktivit a akcí.

 

Göteborgs domkyrka

Göteborgs Domkyrka, Göteborská katedrála, je historický kostel nacházející se v srdci Göteborgu. Jde o jednu z nejvýznamnějších kulturních a náboženských památek města. Katedrála byla postavena na počátku 19. století a je považována za jeden z nejlepších příkladů gotické architektury ve Švédsku. Vyznačuje se pozoruhodným designem se složitými kamennými řezbami, krásnými freskami a barevnými vitrážemi. Věže katedrály lze vidět z mnoha částí města. Katedrála je pro návštěvníky otevřena denně a pro zájemce o její historii a architekturu jsou k dispozici prohlídky s průvodcem.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz