Počasí Birmingham - všechny informace

Plánujete cestu do Birminghamu? Zjistěte vše o typickém počasí v tomto městě díky našemu článku o Birminghamu počasí. Nezmeškejte žádné důležité informace před vaší cestou, naše rady vám pomohou.

Počasí Birmingham

Pokud se chystáte navštívit město Birmingham, je důležité mít kvalitní informace o počasí. Podívejme se na průměrné teploty, rychlost větru a srážky po jednotlivých měsících, abyste mohli přizpůsobit své plány počasí. Naše informace jsou založeny na dostupných datech, které vám pomohou připravit se na jakoukoli překvapivou změnu počasí, která by mohla ovlivnit vaše plány.

Kdy vyrazit do

Pokud plánuješ cestovat do Birminghamu, měj na paměti, že počasí se bude lišit v závislosti na ročním období. V lednu a únoru se očekávají průměrné denní teploty okolo 7 °C a průměrný počet srážek kolem 50 mm. Běžná teplota přes noc klesá na 1 °C. V březnu a dubnu se teploty postupně zvyšují a dosahují průměru okolo 10 °C a 13 °C při denních teplotách. V květnu a červnu se teploty ještě více zvyšují a průměrné denní teploty se pohybují kolem 16 °C až 21 °C. Nejvíce srážek se očekává v říjnu s průměrem 58 mm. Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 20-26 km/h po celý rok. Během letních měsíců se teploty dostávají na stoupající trend, což může způsobovat vysokou vlhkost vzduchu a potenciálně i bouřky. Nezapomeň tedy být připravený na různorodé počasí a zkontroluj si před cestou aktuální předpověď počasí.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Birmingham? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se do města Birmingham chystáš v lednu, připrav se na chladnější počasí. Běžná teplota přes den je 7 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 11 °C. Teplota v noci klesá na 1 °C. Řidiči budou mít větší výzvu řídit, protože průměrná rychlost větru je 26 km/h. Pokud budete venku, připravte se na srážky, které dosahují průměrně 52 mm. Nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení a deštník! Chladnější počasí, vysoká rychlost větru a srážky jsou hlavní charakteristiky lednového počasí v Birminghamu.

Počasí únor

Pokud plánujete návštěvu Birminghamu v únoru, je dobré si být vědom běžné teploty. Ta se pohybuje okolo 7 °C, což může být pro někoho příliš nízké. Na druhou stranu se ale průměrná teplota v nejteplejších dnech dostává až na 12 °C, což potěší hlavně ty, kteří nemají rádi extrémní chlad. Běžná teplota přes noc je kolem 1 °C. Pokud máte rádi podrobné informace, určitě také potěší fakt, že průměrná rychlost větru v únoru dosahuje 25 km/h. Pokud jde o srážky, ty se zastaví na 41 mm. Celkově tedy platí, že únor může být poměrně chladný, ale i s příležitostnými teplejšími dny.

Počasí březen

Pokud se chystáte cestovat do Birminghamu v březnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 10 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 2 °C. Nicméně, v nejteplejších dnech se teplota může vyšplhat až na průměrných 16 °C. Průměrná rychlost větru v březnu je 23 km/h a srážky dosahují průměrně 44 mm. Nezapomeňte tedy přibalit dostatek teplých a suchých vrstev oblečení a plánujte své aktivity podle aktuálních podmínek.

Počasí duben

Pokud se chystáte do Birminghamu v dubnu, můžete očekávat příjemné teploty kolem 13 °C, s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech okolo 19 °C. Noční teploty se pohybují okolo 3 °C. Nejvíce srážek připadá v tomto měsíci s 48 mm, ale průměrná rychlost větru je nižší než v předchozích měsících a činí kolem 20 km/h. Všechna z těchto faktorů by měla být brána v úvahu při plánování vaší cesty.

Počasí květen

Pokud se chystáte do Birminghamu v květnu, můžete očekávat běžnou denní teplotu kolem 16 °C a noční teplotu kolem 6 °C. Nejteplejší dny budou průměrně dosahovat teploty okolo 23 °C. Rychlost větru v průměru dosahuje rychlosti 18 km/h a srážky by se měly pohybovat okolo 51 mm. Mějte však na paměti, že počasí může být velmi proměnlivé, takže je vždy užitečné připravit si i nějaké teplejší oblečení a deštník.

Počasí červen

Pokud cestujete do Birminghamu v červnu, připravte se na teploty kolem 8°C přes den a 18°C v noci. Nejteplejší dny mohou být až 25°C, ale průměrná rychlost větru je 16 km/h. Průměrné srážky v červnu jsou 54 mm. Zajisté si přibalte oblečení vhodné na proměnlivé počasí a nezapomeňte na deštník. Ještě jednou zdůrazňujeme, že i během letních měsíců může být chladno!

Počasí červenec

Pokud plánujete cestu do Birminghamu v červenci, můžete se těšit na běžnou teplotu přes den 21 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 27 °C. Noční teploty se pohybují kolem 10 °C. Průměrná rychlost větru je přibližně 16 km/h a srážky dosahují 50 mm. Nezapomeňte si tedy vzít s sebou lehčí oblečení a ochranný prostředek proti slunci.

Počasí srpen

Pokud se chystáte navštívit Birmingham v srpnu, berte na vědomí, že běžná teplota přes den je 21 °C, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 28 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 11 °C. Průměrná rychlost větru je 16 km/h a srážky dosahují 47 mm. Doporučujeme tedy přibalit do zavazadla i nějaké lehčí oblečení pro případné horké dny, ale nezapomínejte ani na něco teplejšího na noc.

Počasí září

Pokud se chystáte navštívit Birmingham v září, očekávejte běžné teploty přes den kolem 18 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech okolo 25 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 9 °C a průměrná rychlost větru je asi 17 km/h. Srážky jsou mírné, činí průměrně 41 mm, což znamená, že se můžete těšit na příjemné počasí a být schopni užít si krásy města, aniž byste mokli do nitra.

Počasí říjen

Pokud cestujete do Birminghamu v říjnu, očekávejte běžnou teplotu přes den kolem 14 °C a kolem 7 °C v noci. Průměrná rychlost větru činí 20 km/h a srážky dosahují 58 mm. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu kolem 21 °C. Doporučujeme si s sebou přinést teplejší oblečení, ale stále se můžete těšit na hezké podzimní výhledy.

Počasí listopad

Pokud se chystáte do Birminghamu v listopadu, buďte připraveni na chladnější počasí. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 10 °C, zatímco v nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 15 °C. Noční teploty jsou pak běžně kolem 4 °C. Berte v úvahu také rychlost větru, která se v průměru pohybuje okolo 21 km/h. Srážky jsou v listopadu v Birminghamu poměrně vysoké a často dosahují až 55 mm. Mějte se tedy na pozoru před deštěm a nezapomeňte si s sebou vzít teplejší oblečení.

Počasí prosinec

Pokud plánujete navštívit Birmingham v prosinci, připravte se na chladné počasí. Běžná teplota přes den v tomto měsíci je pouze 7 °C a průměrná teplota v nejteplejší dny je 12 °C. Běžná teplota přes noc je kolem 2 °C, takže určitě nezapomeňte na teplé oblečení a bundu. Průměrná rychlost větru je 24 km/h a srážky dosahují 57 mm. Přestože je to měsíc svátků a vánočních nákupů, nezapomeňte, že počasí může být nepředvídatelné, tak se důkladně připravte.

Aktuální počasí

"Pokud vás zajímá aktuální počasí v Birminghamu, jste na správném místě. Níže můžete vidět graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a několik následujících dní. Rozklikněte si obrázek pro podrobnější informace o východu a západu slunce, vlhkosti, rychlosti větru, tlaku, oblačnosti či pravděpodobnosti srážek. Budete tak vždy vědět, jak se na počasí připravit."
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
"Plánujete se vydat do živého Manchesteru?" Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
7 °C 1 °C
Únor
7 °C 1 °C
Březen
10 °C 2 °C
Duben
13 °C 3 °C
Květen
16 °C 6 °C
Červen
18 °C 8 °C
Červenec
21 °C 10 °C
Srpen
21 °C 11 °C
Září
18 °C 9 °C
Říjen
14 °C 7 °C
Listopad
10 °C 4 °C
Prosinec
7 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Birmingham

Pokud se chystáte navštívit Birmingham, nejlepší období k návštěvě je od května do září, kdy jsou nejvyšší teploty a nejnižší srážky v roce. Průměrné teploty se pohybují mezi 16 až 21 °C, což je příjemné počasí pro procházky městem a prozkoumání jeho atrakcí. Během zimních měsíců, zejména od prosince do února, jsou teploty nejchladnější a srážky nejvyšší. Pokud plánujete návštěvu v této době, nezapomeňte se na svou cestu dobře připravit a vzít si teplé oblečení a deštník.

Jaké je počasí v destinaci Birmingham během léta?

Birmingham v létě nabízí příjemné počasí s teplotou běžně přes den kolem 21 °C a v nejteplejších dnech až 28 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 10-11 °C. Průměrná rychlost větru je kolem 16 km/h a srážky se pohybují kolem 47-51 mm. Pokud se chystáte navštívit Birmingham v létě, nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení a pláštěnku na případné deště. Užijte si krásy tohoto velkoměsta za slunečného počasí!

Jaké je počasí v destinaci Birmingham během zimy?

Birmingham je během zimy dost chladné místo. Průměrná teplota přes den v lednu a únoru je 7 °C, s průměrnou teplotou přes noc 1 °C. Průměrná rychlost větru v lednu činí 26 km/h, zatímco v únoru klesá na 25 km/h. Srážkové úhrny jsou na oba měsíce přibližně stejné - lednové srážky činí 52 mm a v únoru klesají na 41 mm. I když se občas objeví teplejší dny, kdy průměrná teplota dosahuje 11°C, je dobré být na chladné a vlhké počasí připraven.

Jaká je průměrná teplota v Birminghamu během letních měsíců?

V letních měsících (červen až srpen) se průměrná teplota pohybuje okolo 21 °C přes den a 11 °C přes noc.

Jaké jsou srážky v Birminghamu oproti jiným městům ve Spojeném království?

Birmingham zaznamenává průměrné srážky kolem 50 mm po celý rok, což je podobné jako v oblastech kolem Londýna a Edinburghu.

Má Birmingham vysokou rychlost větru?

Ano, Birmingham je známý svými silnými větry. Průměrná rychlost větru během zimních měsíců (leden až březen) dosahuje kolem 25-26 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz