Puerto Plata průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Puerto Plata

Puerto Plata, ležící na severním pobřeží Dominikánské republiky, je ideální destinací pro milovníky slunce, pláží a karibské atmosféry. Procházka po malebném náměstí Parque Central či návštěva pevnosti Fort San Felipe nabízí kombinaci historie a architektury, zatímco tržiště Amber Market a třída Malecón představují centrum místního života. Nezapomeňte se vydat na výlet do nedalekých vodopádů Damajagua a vychutnat si nezapomenutelné pohledy na krajinu.

Severní Amerika
Dominikánská republikaDominikánská republika

Co vidět

rackcdn.com
 

Mount Isabel de Torres

Hora Isabel de Torres je nejvyšší horou v okolí města Puerto Plata na Dominikánské republice. Na vrcholu se nachází velký kříž a socha Krista, která připomíná Krista Spasitele v Rio de Janeiru. Z vrcholu se nabízí nádherný panoramatický výhled na celé okolí a na oceán. Pro turisty je k dispozici lanovka, která vede až na vrchol.

atlasobscura.com
 

Amber Museum

Navštivte Muzeum jantarů v Puerto Plata a podívejte se na fascinující kolekci jantarů z celého světa. Muzeum vám nabídne nejen možnost obdivovat krásné kusy, ale také se dozvíte o historii tohoto unikátního materiálu. Užijte si jedinečnou návštěvu a získejte nové znalosti o jantare.

Placeholder image.
 

Catedral San Felipe

Catedral San Felipe je jednou z nejvýznamnějších památek města Puerto Plata. Tato katedrála byla postavena v roce 1502 a sloužila jako útočiště pro místní obyvatele před piráty. Dnes můžete navštívit tuto historickou památku a obdivovat její krásnou architekturu. Uvnitř katedrály najdete nádherné fresky a sochy. Určitě nevynechejte tuto úžasnou památku při návštěvě Puerto Platy!

tripadvisor.com
 

Malecon Puerto Plata

Malecon Puerto Plata je nejpopulárnější promenáda v Puerto Platě. Nachází se podél pobřeží Atlantského oceánu a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Na promenádě najdete mnoho restaurací, barů a obchodů, které nabízejí tradiční dominikánskou kuchyni a místní speciality. Pro milovníky vodních sportů jsou k dispozici různé aktivity, jako je windsurfing a kajakářství. Užijte si nezapomenutelný západ slunce na Malecon Puerto Plata.

tripadvisor.com
 

Cofresi Beach

Cofresi Beach je jednou z nejkrásnějších pláží na Dominikánské republice. Bílý písek, tyrkysová voda a palmové stromy vytvářejí dokonalou kulisu pro relaxaci. Pláž je ideální pro plavání, šnorchlování a surfování. V okolí najdete mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní speciality a koktejly. Užijte si slunce, moře a nezapomenutelné zážitky na Cofresi Beach.

tripadvisor.com
 

Victorian Times

Puerto Plata vás přenese zpět do dob Viktoriánské éry. Tento malebný přístav nabízí nejen krásné výhledy na oceán, ale také mnoho historických památek a muzeí. Prozkoumejte okouzlující architekturu a získejte představu o životě v této době. Nezapomeňte si užít místní kuchyni a ochutnat rum, který je v této oblasti velmi populární.

Puerto Plata - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 7992 km
Nejbližší letiště POP
12 km od centra
Přímý let
~ 9h 24min
Dominikánská republika Dominikánská republika
Časový posun proti ČR
-6h
Obsluhující letiště
POP

Počasí jaro

Březen
Max: 29 °C
Min: 19 °C
Duben
Max: 30 °C
Min: 20 °C
Květen
Max: 31 °C
Min: 21 °C

Počasí léto

Červen
Max: 33 °C
Min: 22 °C
Červenec
Max: 33 °C
Min: 22 °C
Srpen
Max: 33 °C
Min: 22 °C

Počasí podzim

Září
Max: 33 °C
Min: 22 °C
Říjen
Max: 31 °C
Min: 22 °C
Listopad
Max: 30 °C
Min: 21 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 28 °C
Min: 19 °C
Leden
Max: 28 °C
Min: 19 °C
Únor
Max: 29 °C
Min: 18 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 4 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz