bora bora, pohled shora

Průvodce Bora Bora

Co vidět v Bora Bora. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bora-Bora

Bora Bora je ostrov patřící pod Francouzskou Polynésii. Ostrov je obklopen lagunou a bariérovým útesem. Uprostřed laguny leží malý neobydlený ostrov Motu Tapu o rozloze 12 kilometrů je značně vyvýšený a jeho centrální vrchol měří 233 metrů. Hora Otemanu je se svými 727 metry nejvyšším bodem Bora Bora. Na ostrově žije přes 15 tisíc lidí a většina z nich pracuje pro turistický průmysl. Hlavním městečkem je Vaitape, které je také hlavním přístavem. Jednou z turistických atrakcí Bora Bora je plavba po laguně. Laguna je obklopena bariérovým útesem a je domovem mnoha ryb a mořských živočichů, kteří žijí v útesu. Na ostrově je mnoho hotelů a resortů, které nabízejí ubytování v bungalovech postavených na vodě.

Oceánie
Francouzská PolynésieFrancouzská Polynésie
🌲 Příroda
🌊 Moře
⛱️ Písečné pláže

Co vidět v Bora Bora

Matira Beach
 

Matira Beach

Nejlepší veřejná (jedna z mála) pláž na Tahiti, s nádhernou lagunou a pobřežní oblastí, s jemným bílým pískem. Jedna z nejhezčích pláží na světě.

tripadvisor.com
 

Mt. Pahia Summit

Vystupte na vrchol hory Pahia a užijte si nádherný výhled na ostrov Bora-Bora a okolní lagunu. Tato hora je jednou z nejvyšších na ostrově a její zdolání je skvělým dobrodružstvím pro všechny, kteří hledají adrenalin. Cesta na vrchol je náročná, ale rozhodně stojí za to!

wikimedia.org
 

Mount Otemanu

Hora Otemanu na ostrově Bora-Bora je jedním z nejvýraznějších symbolů francouzské Polynésie. Tento 727 metrů vysoký vrchol je pozůstatkem starého sopouchu, který se vznáší nad krásnou tyrkysovou lagunou. Výlet na vrchol nabízí nádherný výhled na celý ostrov a okolní korálové ostrůvky. Pro milovníky turistiky je toto místo nevynechatelnou zastávkou při cestě na Bora-Boru.

WWII Guns Faanui
 

WWII Guns Faanui

Navštivte Faanui a prozkoumejte pozůstatky dělostřelectva z druhé světové války. Toto místo nabízí nejen historický význam, ale také úchvatné výhledy na okolní krajinu. Užijte si nezapomenutelné zážitky a poznávejte krásy Bora-Bory.

wikimedia.org
 

Bora Bora Lagoonarium

Bora Bora Lagoonarium je jedním z nejkrásnějších míst na světě pro pozorování tropických ryb a korálů. Toto přírodní akvárium nabízí nezapomenutelný zážitek při potápění a šnorchlování. Kromě ryb zde můžete vidět i žraloky, rejnoky a další mořské živočichy. Navštivte Bora Bora Lagoonarium a zažijte nevšední dobrodružství v jednom z nejkrásnějších míst na světě.

Bora Bora Moana Adventure Tours
 

Bora Bora Moana Adventure Tours

Bora Bora Moana Adventure Tours nabízí nezapomenutelné zážitky na ostrově Bora-Bora. Vydejte se na výlet lodí a objevte krásy korálových útesů a neuvěřitelně modrého oceánu. Potápějte se s místními žraloky a rejnoky a pozorujte různé druhy ryb a korálů. Zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Bora-Bora - stručný přehled

Letiště obsluhující Bora Bora

Letiště poblíž Bora Bora

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz