Počasí Brémy - všechny informace

Zjistěte vše o počasí v Brémách, před cestou do této kouzelné německé metropole. Základní informace o klimatu, nejlepších sezonách a typických podmínkách vám pomohou dobře naplánovat vaše cestování.

Počasí Brémy

Pokud se chystáte na cestu do německého města Brémy, je důležité znát aktuální počasí a předpověď na celý váš pobyt. Právě proto jsme pro vás připravili přehledný průvodce počasím v Brémách, který vám pomůže lépe naplánovat vaše aktivity a být připraveni na případné změny počasí. Zjistěte, jaké jsou teploty, srážky a síla větru v jednotlivých měsících a jak se nejlépe připravit na různé klimatické podmínky.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte navštívit město Brémy, měli byste být připraveni na různorodé počasí v průběhu roku. V lednu a únoru se průměrné denní teploty pohybují kolem 5-6°C, zatímco v březnu a dubnu můžete očekávat teploty až kolem 10-14°C. Květen až září pak přináší nejteplejší období, kdy se maximální teploty mohou vyšplhat až na 30°C v červnu a červenci. Při vaší cestě si pamatujte na střídání chladnějšího a teplejšího počasí a buďte připraveni na srážky, které jsou na jaře a na podzim poměrně četné. V lednu je průměrná rychlost větru 28 km/h, která se postupně snižuje během roku a v prosinci se opět zvyšuje na 26 km/h. Pokuste se být dobře připraveni na změnu počasí a užijte si svou cestu do tohoto zajímavého města.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Brémy? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte navštívit Brémy v lednu, mějte na paměti, že průměrná běžná teplota přes den je 5 °C a běžná teplota přes noc klesá na 0 °C. Průměrná rychlost větru v lednu je 28 km/h, takže byste měli být připraveni na chladné a větrné počasí. Srážky jsou v lednu asi 54 mm, což může způsobit sněhové podmínky. Pokud chcete být pohodlní, nezapomeňte se obléct v teplých vrstvách a mít s sebou deštník nebo nepromokavou bundu.

Počasí únor

Pokud plánuješ cestu do Brém, měj na paměti, že v únoru bývá v průměru běžná teplota přes den 6 °C a běžná teplota přes noc 0 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 27 km/h. Co se týče srážek, únor patří k méně deštivým měsícům, průměrně naprší 42 mm. Budeš-li mít štěstí, můžeš se těšit i na teploty v nejteplejších dnech, které dosahují průměrně 12 °C.

Počasí březen

Pokud se chystáte do Brém v březnu, můžete se těšit na příjemné jarní počasí. Průměrná teplota přes den dosahuje 10 °C a v nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 18 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 1 °C, takže se určitě vyplatí vzít si s sebou i teplejší oblečení na večery. Průměrná rychlost větru v březnu je 24 km/h, což by mohlo být pro některé lidi dostatečně větrno. Srážky v březnu dosahují 47 mm, takže je dobré být připraven na mírné deštivé dny. Celkově ale březen nabízí příjemné počasí pro procházky a poznávání krás Brém.

Počasí duben

Pokud plánujete cestu do Brém, měli byste mít na paměti, že duben je obvykle příjemným měsícem s běžnou průměrnou denní teplotou 14 °C, zatímco nejteplejší dny průměrně dosahují 22 °C. Běžná teplota přes noc činí 3 °C, takže byste mohli potřebovat lehčí bundu pro chladnější noční hodiny. Srážky jsou obvykle v dubnu nižší než v předchozím měsíci, zhruba 35 mm, a průměrná rychlost větru činí 18 km/h.

Počasí květen

Pokud se v květnu chystáte navštívit Brému, můžete očekávat příjemné teploty přes den až okolo 18 °C. Nejteplejší dny průměrně dosahují maximálních 27 °C, což Vám umožní vychutnat si město plně. Teploty přes noc stoupají na přibližně 7 °C. Průměrná rychlost větru v květnu dosahuje 17 km/h, což není příliš silný vítr. Je však nutné počítat s vodou, květen v Brémách bývá poměrně deštivý. Průměrné srážky dosahují zhruba 53 mm. Připravte si tedy vhodné oblečení a nezapomeňte na deštník.

Počasí červen

Pokud se chystáte v červnu do Brém, můžete se těšit na teploty přes den kolem 21 °C a přes noc kolem 12 °C. Nejteplejší dny mohou dosáhnout až 30 ° C. Nicméně, můžete se také setkat s průměrnou rychlostí větru 16 km/h a srážkami až 60 mm. Proto byste měli mít vždy s sebou deštník, pokud se rozhodnete pro červnovou návštěvu Brém. Nezapomeňte si také vzít lehké oblečení, abyste si mohli vychutnat letní slunce.

Počasí červenec

Pokud se chystáš navštívit Brémy v červenci, budeš mít možnost vychutnat si příjemné teploty. Běžná teplota přes den dosahuje 23 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech může být až 32 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 12 °C. Nicméně, měj na paměti, že srážky bývají v červenci vysoké, a to až 61 mm, takže nezapomeň si vzít deštník nebo pláštěnku na procházky po městě. Průměrná rychlost větru je kolem 16 km/h, takže se nemusíš bát silného větru. Celkově vzato, Brémy v červenci nabízejí příjemné a slunečné počasí s možnou přítomností deště. Jednoduše se oblékni vhodně a buď připraven na každé počasí.

Počasí srpen

Srpna v Brémách se můžeš těšit na příjemné běžné teploty přes den 24 °C, ale běžná teplota přes noc bude také 12 °C. V nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 32 °C, takže si nezapomeň vzít dostatek vody a ochranných prostředků proti slunci. Průměrná rychlost větru bude kolem 15 km/h, což není příliš vysoká hodnota. Srpna průměrně spadne 46 mm srážek, tak snad se nezapotíš příliš od běhu před deštěm. Pamatuj si, že bude opravdu horko, tak se na to připrav.

Počasí září

Pokud plánujete návštěvu Brém, září je vhodným měsícem k cestování. Průměrná teplota během dne dosahuje příjemných 20 °C, takže si můžete užít procházky po městě. Průměrná rychlost větru činí 17 km/h, což není příliš rušivé. Při balení nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku, protože město v září obvykle dostává 49 mm srážek.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestovat do Brém v měsíci říjnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den činí 15 °C a běžná teplota přes noc klesá na 6 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 19 km/h, což by mohlo vést k pocitu chladu. Celkově vzato, říjen je poměrně chladný měsíc v Brémách, ale s průměrnými srážkami kolem 43 mm na měsíc. Pokud se chystáte do města v této době, nezapomeňte si pro svou pohodu přibalit dostatečné vrstvy oblečení. Buďte připraveni na chladné a větrné počasí.

Počasí listopad

V listopadu je v Brémách běžná teplota přes den 9 °C, přičemž průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 16 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 3 °C. Průměrná rychlost větru je 22 km/h a srážky činí 46 mm. Pokud se chystáš do Brém, buď připraven na zimu a nezapomeň si vzít dostatečné oblečení.Budeš potřebovat tepláky a bundu, aby ses udržel v teple.

Počasí prosinec

Pokud se chystáš do Brém v prosinci, měj na paměti, že průměrná denní teplota bývá 5 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 11 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 1 °C. Ovšem buď připraven na silný vítr s průměrnou rychlostí 26 km/h a na srážky o celkové výšce 57 mm. Zapomeň nechat doma pláštěnku!

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Brémách, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud máte zájem o více informací, jako je například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete navštívit město krásných lázní a historických památek v Brémách v Německu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
5 °C 0 °C
Únor
6 °C 0 °C
Březen
10 °C 1 °C
Duben
14 °C 3 °C
Květen
18 °C 7 °C
Červen
21 °C 10 °C
Červenec
23 °C 12 °C
Srpen
24 °C 12 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
15 °C 6 °C
Listopad
9 °C 3 °C
Prosinec
5 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Brémy

Pokud plánujete cestu do Brém, nejlepší období pro návštěvu je od května do září. V těchto měsících jsou teploty velmi příjemné a příroda kolem vás kvete. V květnu se očekávají srážky, ale v červenci a srpnu je déšť mnohem méně pravděpodobný. Průměrná teplota v květnu je 18 °C a v srpnu 24 °C. Rychlost větru se v létě pohybuje kolem 16-17 km/h, což je ideální pro procházky po městě. Dbejte však na to, že mohou nastat i teplé dny přes 30 °C, zejména v červnu a červenci.

Jaké je počasí v destinaci Brémy během léta?

Pokud plánujete cestu do Brém, je důležité vzít v úvahu počasí. Letní měsíce v Brémách jsou obvykle teplé a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 23-24 °C ve dne a 12 °C v noci. V červnu a červenci můžete očekávat srážky kolem 60 mm a průměrnou rychlost větru okolo 16 km/h. V srpnu se srážky sníží na 46 mm a průměrná rychlost větru klesne na 15 km/h. Pokud plánujete cestu do Brém během letních měsíců, nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení a deštník, protože srážky jsou stále dostatečně vysoké.

Jaké je počasí v destinaci Brémy během zimy?

Pokud se chystáš cestovat do Brém, během zimy bys měl být připraven na chladnější počasí. V lednu a v prosinci je běžná teplota přes den pouze 5 °C a přes noc kolem 0 °C. Průměrná rychlost větru bývá v lednu 28 km/h a v prosinci 26 km/h. Naopak, v únoru a březnu se počasí mírně zlepšuje s vyššími teplotami a nižšími rychlostmi větru. Během února se běžná teplota pohybuje kolem 6 °C a v březnu kolem 10 °C. Nicméně, srážkové úhrny zůstávají konstantní s 42 a 47 mm. Měj teplé oblečení a nepřehlédni možnost sněhových srážek.

Jaké jsou průměrné teploty v Brémách v červnu?

V červnu je v Brémách průměrná teplota přes den 21 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech 30 °C.

Jaké jsou běžné srážky v Brémách v únoru?

V únoru jsou v Brémách běžné srážky kolem 42 mm.

Jaká je průměrná rychlost větru v Brémách v listopadu?

V listopadu je v Brémách průměrná rychlost větru 22 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz