Longyearbyen - Longyearbyen, Svalbard, Norway

Longyearbyen průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Longyearbyen

Longyearbyen je fascinující městečko v Svalbardu, nejseverněji ležící trvale obydlenou oblastí na světě. Očekávejte zde krásné polární krajinu, divokou arktickou přírodu a nádherné příležitosti k pozorování severních světel. Je také ideálním místem pro zažití arktických dobrodružství jako jsou výlety na psích spřeženích, jízda na snowmobilech nebo polární potápění.

Evropa
NorskoNorsko

Co vidět

Svalbard Museum
 

Svalbard Museum

Svalbard Museum v Longyearbyenu je ideálním místem pro návštěvu, pokud chcete poznat historii a kulturu tohoto arktického ostrova. Muzeum nabízí fascinující výstavy o geologii, těžbě uhlí, výzkumu a přírodě této oblasti. Nechte se unést do minulosti a objevte, jak tato drsná krajina ovlivňovala život místních obyvatel. Určitě nevynechejte tuto jedinečnou zastávku na své cestě po Svalbardu.

Svalbard Global Seed Vault
 

Svalbard Global Seed Vault

Gruve 3
 

Gruve 3

Navštivte Gruve 3, největší důl na Svalbardu, který byl v provozu až do roku 1996. Prohlédněte si tuto historickou památku a dozvíte se více o těžbě uhlí na ostrově. Průvodci vám rádi ukážou, jak těžká práce to byla a jaký vliv měla na celou oblast. Nezapomeňte se obléct teple a připravit se na nezapomenutelný zážitek.

Placeholder image.
 

North Pole Expedition Museum

Muzeum expedice na Severní pól v Longyearbyenu nabízí fascinující pohled na historii polárních expedic. Prozkoumejte artefakty a fotografie z expedic, které zkoumaly nejsevernější místa na Zemi. Muzeum je skvělým zdrojem informací o neuvěřitelných výpravách do této drsné a nehostinné oblasti. Navštivte toto muzeum a prohloubte své znalosti o polárních expedicích.

Longyearbyen Harbour
 

Longyearbyen Harbour

Přístav Longyearbyen je vstupní branou do nejsevernějšího města na světě, Longyearbyenu. Nachází se na břehu fjordu, obklopen horami a ledovci. Z přístavu se můžete vydat na výlet lodí nebo kajakem, abyste objevili krásy arktické přírody. V okolí najdete také muzeum, restaurace a obchody s arktickými suvenýry. Přístav Longyearbyen je skvělým výchozím bodem pro vaše dobrodružství na Svalbardu.

Špicberské globální úložiště semen
 

Špicberské globální úložiště semen

Longyearbyen - stručný přehled

Letiště obsluhující město

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 42 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz