Taupo - Yachts sailing on Lake Taupo, with the snow caped Mount Ruapehu in the Back Ground.

Taupo průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Taupo

Taupo je malebné městečko ležící v centru novozélandského Severního ostrova. Město je proslulé svým nádherným jezerem Taupo, které je největším jezerem v zemi s bohatstvím vodních aktivit, jako je plachtění, rybaření či koupání. V okolí Taupa se nachází fascinující termální oblast s návštěvnicky oblíbenými termálními prameny a zajímavými geotermálními úkazy. Taupo je také ideálním výchozím bodem pro výlety do Národního parku Tongariro s nádhernými horskými túrami, jako je proslulá Tongariro Alpine Crossing.

Oceánie
Nový ZélandNový Zéland

Co vidět

Huka Falls
 

Huka Falls

Huka Falls jsou jedním z nejvíce fascinujících přírodních divů v Novém Zélandu. Voda řeky Waikato zde padá přes 11 metrů do úzkého kaňonu, vytvářející ohromující vodopád. Přijďte a užijte si krásné výhledy na okolní krajinu a poslouchejte hukot vody. Huka Falls jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Taupu.

Aratiatia Rapids
 

Aratiatia Rapids

Aratiatia Rapids je neuvěřitelně krásné místo v Taupu. Když se otevřou hráze, proud řeky se zrychlí a vytvoří nádherný pohled na vodu, která se valí dolů. Tento úžasný přírodní zážitek je nutností pro každého, kdo navštíví Taupo. Navštivte i okolní vyhlídky a užijte si nádherný výhled na krajinu.

Craters of the Moon
 

Craters of the Moon

Krtery Měsíce jsou fascinující geotermální oblastí, která se nachází v Taupu. Tento jedinečný park nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat krátery, sopky a gejzíry. Procházejte se po stezkách a sledujte výbuchy páry a horké vody. Tento přírodní záznam vám umožní vidět, jak se Země vyvíjela před miliony let. Určitě to stojí za návštěvu!

Huka Prawn Park
 

Huka Prawn Park

Huka Prawn Park je skvělým místem pro rodinný výlet v Taupu. Park nabízí nejen prohlídku farmy krevet, ale také možnost rybaření a grilování čerstvých krevet. Navíc si můžete vyzkoušet i jízdu na lodičkách nebo projížďku na kole po okolí. Vstupné je velmi přijatelné a určitě stojí za návštěvu!

jogurucdn.com
 

Taupō Museum

Muzeum Taupō nabízí fascinující pohled do historie města a jeho okolí. Expozice zahrnují místní kulturu, geologii a historické události. Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní zážitky a virtuální realitu, která je nezapomenutelným zážitkem. Muzeum je ideálním místem pro rodinný výlet a osvěžení po náročném dni plném dobrodružství v krásné přírodě Taupō.

Taupo Tandem Skydiving
 

Taupo Tandem Skydiving

Zažijte adrenalinovou jízdu s Taupo Tandem Skydiving! Skočte z letadla a užijte si nádherný pohled na jezero Taupo a okolní krajinu. Zážitek, který vám zůstane v paměti navždy. Profesionální instruktoři vám poskytnou bezpečnostní instrukce a zajištění, takže se můžete plně soustředit na zážitek. Přijďte a zažijte nejlepší skydiving v Taupo!

Taupo - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 18093 km
Nejbližší letiště TUO
6 km od centra
Přímý let
~ 20h 54min
Nový Zéland Nový Zéland
Časový posun proti ČR
+10h
Obsluhující letiště
TUO
Taupo - Yachts sailing on Lake Taupo, with the snow caped Mount Ruapehu in the Back Ground.
Taupo - Yachts sailing on Lake Taupo, with the snow caped Mount Ruapehu in the Back Ground.Huka FallsAratiatia RapidsCraters of the MoonHuka Prawn Parkjogurucdn.comTaupo Tandem SkydivingLake Taupo Hole in One ChallengeOpepe Scenic & Historic ReserveLake Taupotripadvisor.comgoogleusercontent.comtripadvisor.com

Počasí jaro

Březen
Max: 19 °C
Min: 11 °C
Duben
Max: 16 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 11 °C
Min: 6 °C
Červenec
Max: 11 °C
Min: 5 °C
Srpen
Max: 11 °C
Min: 5 °C

Počasí podzim

Září
Max: 13 °C
Min: 6 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 17 °C
Min: 9 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Leden
Max: 21 °C
Min: 12 °C
Únor
Max: 21 °C
Min: 13 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz