Riyadh - National Museum Riyadh

Riyadh průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Riyadh

Rijád, hlavní a největší město Saúdské Arábie, představuje okouzlující kombinaci starého a nového světa. Navštivte historický palác Masmak, centrum kulturního a politického dění, či fascinující Národní muzeum. Stále toužíte po více výletech? Projděte se po starobylém tržišti Al-Batha nebo si udělejte výlet do moderního futuristického mrakodrapu Království, který vévodí neklidnému městskému obzoru Rijádu. Rijád je jedinečným zážitkem plným historie, kultury a dobrodružství.

Asie
Saúdská ArábieSaúdská Arábie

Co vidět

tripadvisor.com
 

Riyadh Zoo

Riyadhská zoo je ideálním místem pro rodinný výlet. Nachází se v srdci města a nabízí širokou škálu zvířat, od slonů až po lvy. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je zde i možnost projížďky na velbloudech. Vstupné je velmi přijatelné a vstupné peníze jsou investovány do chovu zvířat a zlepšování podmínek v zoo.

googleusercontent.com
 

King Abdullah Park

Vstupte do krásného parku krále Abdulláha a užijte si klid a relaxaci v srdci Rijádu. Park nabízí nádherné zelené prostranství, fontány a jezírka, kde si můžete odpočinout od městského ruchu. Pro aktivnější návštěvníky jsou k dispozici sportovní hřiště a cyklostezky. Krása parku vás okouzlí a nabídne vám nezapomenutelný zážitek z návštěvy Rijádu.

National Museum Riyadh, Saudi Arabia 2010
 

National Museum of Saudi Arabia

Národní muzeum Saúdské Arábie v Rijádu nabízí fascinující pohled na historii a kulturu země. Prozkoumejte expozice věnované archeologii, islámu a přírodě. Muzeum je umístěno v krásné moderní budově, která sama o sobě stojí za návštěvu. Vstupné je velmi příznivé a výstavy jsou prezentovány v angličtině i arabském jazyce.

tripadvisor.com
 

Al Bujairi Heritage Park

Al Bujairi Heritage Park je historické místo v Rijádu, které nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat kulturní dědictví Saúdské Arábie. Park je plný tradičních budov a architektury, a nabízí nádherné výhledy na město. Vstup je zdarma a návštěvníci mohou strávit celý den procházkou po parku a objevováním historie a kultury této úžasné země.

Southwest corner of the Masmak Castle from Thumairi road.
 

Masmak fort

Masmak fort je historickou památkou v Rijádu, která připomíná boj, který zahájil sjednocování Saúdské Arábie. Tento impozantní kamenný hrad byl postaven v roce 1865 a byl svědkem mnoha důležitých událostí. Dnes zde najdete muzeum a můžete si prohlédnout výstavy o historii Saúdské Arábie. Navštivte Masmak fort a prožijte jedinečnou cestu do minulosti země.

googleusercontent.com
 

Al Hokair Land

Přijďte se pobavit a užít si rodinný den v Al Hokair Landu v Rijádu. Tento zábavní park nabízí širokou škálu atrakcí, včetně horských drah, kolotočů a vodních atrakcí. Pro ty menší jsou zde dětské zóny s množstvím her a aktivit. Al Hokair Land je ideální pro všechny, kteří hledají adrenalin a zábavu v Rijádu.

Riyadh - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 3952 km
Nejbližší letiště RUH
27 km od centra
Přímý let
~ 5h 14min
Saúdská Arábie Saúdská Arábie
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
RUH
Riyadh - National Museum Riyadh
Riyadh - National Museum Riyadhtripadvisor.comgoogleusercontent.comNational Museum Riyadh, Saudi Arabia 2010tripadvisor.comSouthwest corner of the Masmak Castle from Thumairi road.googleusercontent.comtripadvisor.comgpsmycity.comBoulevard Riyadh Cityatlasobscura.comImam Turki Bin Abdullah Grand MosqueRiyadh Season

Počasí jaro

Březen
Max: 29 °C
Min: 12 °C
Duben
Max: 35 °C
Min: 18 °C
Květen
Max: 40 °C
Min: 22 °C

Počasí léto

Červen
Max: 43 °C
Min: 23 °C
Červenec
Max: 44 °C
Min: 25 °C
Srpen
Max: 44 °C
Min: 25 °C

Počasí podzim

Září
Max: 41 °C
Min: 22 °C
Říjen
Max: 36 °C
Min: 18 °C
Listopad
Max: 29 °C
Min: 13 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 24 °C
Min: 9 °C
Leden
Max: 22 °C
Min: 7 °C
Únor
Max: 25 °C
Min: 8 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz