Arrecife

Průvodce Lanzarote

Co vidět v Lanzarote. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Arrecife

Arrecife je hlavní město ostrova Lanzarote, jednoho z Kanárských ostrovů ležících u pobřeží Španělska. Arrecife je známé svou sopečnou krajinou, krásnými plážemi a historickými památkami, což z něj dělá oblíbenou turistickou destinaci. Jednou z hlavních atrakcí v Arrecife je Castillo de San José, hrad ze 17. století nacházející se v přístavu, který byl přeměněn na muzeum o historii ostrova. Dalším oblíbeným cílem je Jardín de Cactus, unikátní zahrada plná tisíců kaktusů z celého světa. Město má také rušný noční život s řadou barů, klubů a restaurací, které uspokojí turisty i místní obyvatele. Pláž Playa Honda, která se nachází kousek za městem, je dalším oblíbeným místem pro koupání a opalování.

Evropa
ŠpanělskoŠpanělsko
🏞️ Národní parky
⛱️ Písečné pláže
🌊 Moře
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 200 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 500 Kč / lůžko

Co vidět v Lanzarote

Lagomar Museum
 

Lagomar Museum

Lagomar Museum v Arrecife je fascinující muzeum, které nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na umění a architekturu. Toto nezapomenutelné místo bylo navrženo umělcem Césarem Manriquem a je jedním z nejvýznamnějších kulturních center na Kanárských ostrovech. Prozkoumejte krásu zahrady, soch a fontán, které zdobí tento nádherný komplex. Navštivte Lagomar Museum a objevte kouzlo umění a architektury v Arrecife.

Castillo de San Gabriel
 

Castillo de San Gabriel

Castillo de San Gabriel je historická pevnost v Arrecife na kanárském ostrově Lanzarote. Byla postavena v 16. století, aby chránila město před pirátskými útoky. Dnes slouží jako muzeum, které vystavuje archeologické nálezy a historické artefakty. Navštivte tuto památku a prozkoumejte její fascinující historii, která sahá až do dob dobytí Španělskem.

Caldera de Los Cuervos
 

Caldera de Los Cuervos

Caldera de Los Cuervos je sopka na ostrově Lanzarote. Tento kráterový komplex je jedním z největších na Kanárských ostrovech. Výstup na vrchol sopky je náročný, ale stojí za to. Z vrcholu se nabízí úchvatný výhled na ostrov a okolní krajinu. Pro milovníky přírody a dobrodružství je návštěva Caldera de Los Cuervos nezapomenutelným zážitkem.

Rancho Texas Lanzarote park
 

Rancho Texas Lanzarote park

Navštivte Rancho Texas Lanzarote park a zažijte pravou divočinu. Tento park nabízí ukázky různých druhů zvířat, včetně exotických druhů z celého světa. Můžete se těšit na show s delfíny a orly, nebo si vyzkoušet jízdu na koni. Pro děti je zde také dětský koutek s různými atrakcemi. Rancho Texas Lanzarote park je skvělým místem pro celou rodinu.

Cesar Manrique House Museum
 

Cesar Manrique House Museum

Cesar Manrique House Museum je fascinující muzeum, které ukazuje, jakým způsobem slavný architekt a umělec Cesar Manrique dokázal propojit umění s přírodou. Muzeum se nachází v Arrecife na ostrově Lanzarote a nabízí návštěvníkům možnost vidět Manriqueho neuvěřitelnou kreativitu a jeho inspiraci z krásného okolí. Navštivte toto místo a objevte krásy Lanzarote a Manriqueho umění.

Islet Hilario
 

Islet Hilario

Islet Hilario je malý ostrůvek v blízkosti města Arrecife na ostrově Lanzarote. Tento klidný ráj je ideálním místem pro relaxaci a užívání si krásného výhledu na oceán. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky, nebo se vydat na procházku po bílých plážích a ochutnat místní speciality v restauracích. Islet Hilario je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a krásu přírody.

Arrecife - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 3319 km
Nejbližší letiště ACE
11 km od centra
Přímý let
~ 4h 25min
Španělsko Španělsko
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
ACE
Arrecife
ArrecifeLagomar MuseumCastillo de San GabrielCaldera de Los CuervosRancho Texas Lanzarote parkCesar Manrique House MuseumIslet HilarioCasa Museo del Campesino | CACTLanzarote AquariumSalinas de JanubioLas GrietasTeguise MarketJardín de Cactus

Počasí jaro

Březen
Max: 24 °C
Min: 13 °C
Duben
Max: 25 °C
Min: 14 °C
Květen
Max: 26 °C
Min: 15 °C

Počasí léto

Červen
Max: 28 °C
Min: 17 °C
Červenec
Max: 29 °C
Min: 18 °C
Srpen
Max: 30 °C
Min: 19 °C

Počasí podzim

Září
Max: 30 °C
Min: 19 °C
Říjen
Max: 28 °C
Min: 18 °C
Listopad
Max: 25 °C
Min: 16 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 23 °C
Min: 14 °C
Leden
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Únor
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Proč navštívit?
🏞️ Národní parky
⛱️ Písečné pláže
🌊 Moře
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Letiště obsluhující Lanzarote

Letiště poblíž Lanzarote

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👍 735 Kč
Bologna
Sardinie
Bergamo
🤘 Multi-city
🚀 1 631 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
😎 788 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
👌 764 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz