Lexington - Front of the Elley Villa, located at 320 Linden Walk in Lexington, Kentucky, United States.  Built in 1850, it is listed on the National Register of Historic Places.

Lexington průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lexington

Lexington je malebné a historické město v americkém státě Kentucky, proslavené svou bohatou historií, krásnými jezdeckými farmami, půvabnými památkami a tradiční jižanskou kuchyní. Procházejte se po hlavní třídě, obdivujte architekturu z doby občanské války a nezapomeňte navštívit Muzeum koní a tradiční destilérii bourbonu. Lexington je taktéž ideálním východiskem pro objevování okolní malebné krajiny s vápencovými jeskyněmi a zářivě zelenými pastvinami.

Spojené státySpojené státy

Co vidět

Kentucky Horse Park
 

Kentucky Horse Park

Kentucky Horse Park je ideální místo pro milovníky koní. Nachází se v srdci Lexingtonu, který je známý jako 'Hlavní město světa koní'. Park nabízí návštěvníkům ukázky a představení koní, stejně jako výstavy a muzeum o historii koní v Kentucky. Pro ty, kteří touží po ježdění na koni, jsou k dispozici prohlídky a jízdy na koni. Navštivte Kentucky Horse Park a prožijte jedinečnou zkušenost s těmito majestátními zvířaty.

Jacobson Park
 

Jacobson Park

Jacobson Park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě. Nabízí mnoho aktivit, jako jsou pěší túry, jízda na kole, rybaření a pikniky. Park je obklopen překrásnými jezery a zelenými loukami. V létě se zde konají různé kulturní akce a koncerty. Navštivte Jacobson Park a užijte si klid a krásu přírody v srdci Lexingtonu.

Mary Todd Lincoln House
 

Mary Todd Lincoln House

Navštivte dům Mary Todd Lincolnové v Lexingtonu a podívejte se do života manželky 16. prezidenta USA. Tento historický dům nabízí návštěvníkům možnost vidět, jak Mary Toddová žila a pracovala před a po svém manželovi Abrahamovi Lincolnovi. Prohlédněte si interiér a dozvězte se více o této významné postavě americké historie.

Raven Run Nature Sanctuary
 

Raven Run Nature Sanctuary

Raven Run Nature Sanctuary je útočištěm pro přírodu v srdci Lexingtonu. Tento krásný park nabízí návštěvníkům možnost užít si přírodu a klid v blízkosti města. Zdejší lesy, pole a mokřady jsou domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Je to ideální místo pro procházky, pikniky a pozorování ptáků. Navštivte Raven Run Nature Sanctuary a objevte krásy přírody v Kentucky.

McConnell Springs Park
 

McConnell Springs Park

McConnell Springs Park je přírodní oáza v srdci Lexingtonu. Tento park nabízí návštěvníkům krásné výhledy na okolní krajinu a řeku Town Branch Creek. Procházky po parku jsou ideální pro milovníky přírody a historie. Zdejší prameny byly místem prvního osídlení Lexingtonu a dnes zde můžete navštívit muzeum, které vám přiblíží historii této oblasti. Navštivte McConnell Springs Park a objevte krásy Kentuckyho přírody!

Malibu Jack's Lexington
 

Malibu Jack's Lexington

Malibu Jack's Lexington je skvělá volba pro zábavu v Lexingtonu. Tento indoor zábavní park nabízí mnoho atrakcí, jako jsou laserové hry, mini golf, závody na kartech a mnoho dalšího. Pro všechny věkové kategorie a příležitosti je zde spousta zábavy. Navštivte Malibu Jack's a užijte si nezapomenutelný zážitek se svými přáteli a rodinou.

Lexington - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 7426 km
Nejbližší letiště LEX
8 km od centra
Přímý let
~ 8h 45min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-6h
Obsluhující letiště
LEX
Lexington - Front of the Elley Villa, located at 320 Linden Walk in Lexington, Kentucky, United States.  Built in 1850, it is listed on the National Register of Historic Places.
Lexington - Front of the Elley Villa, located at 320 Linden Walk in Lexington, Kentucky, United States.  Built in 1850, it is listed on the National Register of Historic Places.Kentucky Horse ParkJacobson ParkMary Todd Lincoln HouseRaven Run Nature SanctuaryMcConnell Springs ParkMalibu Jack's LexingtonAviation Museum of KentuckyWaveland State Historic SiteKeeneland Association IncMount Horeb Earthworks ComplexMasterson Station ParkThe Arboretum State Botanical Garden of Kentucky

Počasí jaro

Březen
Max: 13 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 7 °C
Květen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 17 °C
Červenec
Max: 29 °C
Min: 19 °C
Srpen
Max: 29 °C
Min: 18 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 13 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: -2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
ras-al-khaimah
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 43 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz