Ostersund - Arctura på natten.

Ostersund průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Ostersund

Östersund je malebné švédské město s přátelskou atmosférou, situované na východním pobřeží jezera Storsjön. Toto město je ideálním místem pro milovníky přírody, sportu a kultury. V centru najdete mnoho historických budov, muzeí a galerií. Navštivte například Jamtli, kde se můžete seznámit s historií a kulturou regionu Jämtland. V zimě si můžete užít lyžování a v létě plavbu po jezeře nebo pěší turistiku po okolních stezkách. Östersund vás jistě okouzlí svou nádhernou přírodou a pohostinností.

Evropa
ŠvédskoŠvédsko

Co vidět

Jamtli
 

Jamtli

Jamtli Open-Air Museum v Ostersundu je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturu Švédska. V muzeu se nachází řada historických domů a budov, které ukazují, jak lidé v této oblasti žili a pracovali v minulosti. Nenechte si ujít tradiční Švédské slavnosti a ochutnejte místní speciality. Jamtli je skvělou volbou pro celou rodinu.

Frösötornet
 

Frösötornet

Frösötornet je nejvyšší rozhledna v Östersundu a nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Postavena byla v roce 2019 a od té doby se stala oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Vstup na rozhlednu je zdarma a otevřeno je celoročně. Navštivte Frösötornet a užijte si nezapomenutelný zážitek z výhledu na krásy Östersundu!

Moose Garden
 

Moose Garden

Pokud se chcete setkat s neuvěřitelnou švédskou faunou, navštivte Moose Garden v Ostersundu. Tento park je domovem pro mnoho losů, kteří se volně pohybují po rozlehlém území. Kromě losů zde najdete také další zvířata, jako jsou sobi, lišky a medvědi. Vstupné je velmi příznivé a vaše návštěva pomůže parku v jeho snaze o ochranu a záchranu zvířat.

Frösön
 

Frösön

Frösön je ostrov v jezeře Storsjön, který nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Na ostrově se nachází mnoho historických památek, jako například kostel z 12. století a zřícenina hradu. Pro milovníky zvířat je k dispozici Frösö Zoo, kde můžete vidět mnoho druhů místních zvířat. Frösön je ideální pro procházky a cyklistiku a nabízí klidnou alternativu k rušnějšímu centru Ostersundu.

Badhusparken
 

Badhusparken

Badhusparken je krásný park v centru města Ostersund. Procházejte se kolem jezírka nebo si odpočiňte na lavičkách. Park nabízí také moderní koupaliště, kde si můžete užít relaxaci v sauně nebo v bazénu. Badhusparken je ideálním místem pro rodinnou zábavu nebo klidný pobyt v přírodě.

Frösö Kyrka
 

Frösö Kyrka

Frösö Kyrka je historický kostel, který se nachází v malebném městečku Ostersund. Postavený v roce 1250, kostel je důležitou částí švédských dějin a architektury. Uvnitř kostela se nacházejí nádherné fresky a vitráže, které navštěvující okouzlí. V okolí kostela se nachází krásné výhledy na jezero a hory. Navštivte Frösö Kyrka a prožijte nezapomenutelnou zážitek.

Ostersund - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1457 km
Nejbližší letiště OSD
7 km od centra
Přímý let
~ 2h 6min
Švédsko Švédsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
OSD
Ostersund - Arctura på natten.
Ostersund - Arctura på natten.JamtliFrösötornetMoose GardenFrösönBadhusparkenFrösö KyrkaStorsjönLocknekratern - MeteoritcenterOptand Teknikland

Počasí jaro

Březen
Max: 0 °C
Min: -7 °C
Duben
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Květen
Max: 12 °C
Min: 3 °C

Počasí léto

Červen
Max: 17 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 18 °C
Min: 9 °C

Počasí podzim

Září
Max: 13 °C
Min: 5 °C
Říjen
Max: 7 °C
Min: 1 °C
Listopad
Max: 0 °C
Min: -4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -2 °C
Min: -8 °C
Leden
Max: -3 °C
Min: -10 °C
Únor
Max: -2 °C
Min: -10 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Ibiza
✈️ Zpátečka
👌 2 441 Kč
Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 1 233 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🎉 2 185 Kč
Riga
Oslo
Krakow - náměstí
🤘 Multi-city
👍 2 410 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz