Bangkok

Bangkok průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bangkok

Bangkok je nejlidnatějším a zároveň hlavním městem Thajska. Bangkok je město plné neuvěřitelných kontrastů - od moderních mrakodrapových čtvrtí, přes úžasné památky až po chudé čtvrtě a slumy. Na rozloze asi 1 568 kilometrů čtverečních žije více jak 8 milionů lidí. Jde o vstupní bránu do celé Jihovýchodní Asie. Z Bangkoku se můžete vydat na sever Thajska nebo na některý z ostrovů. Obecně lze toto město zařadit mezi jedno z nejnavštěvovanějších měst světa společně s Paříží nebo Londýnem.

ThajskoThajsko

Co vidět

The Grand Royal Palace is located in PhraboromMahaRatchawangsubdistrict, PhraNakorn district. This palace is an extravaganza of royal edifices,…
 

Velký palác v Bangkoku

Velký palác v Bangkoku je nádherný komplex královských budov a chrámů, který sloužil jako sídlo thajských králů. Tento ikonický palác, postavený v roce 1782, je domovem slavného chrámu Wat Phra Kaew s posvátnou sochou Smaragdového Buddhy. Prohlédněte si nádherné architektonické detaily a okouzlující zahrady, které tvoří tento impozantní komplex. Vstupné je 500 THB a zahrnuje také vstup do dalších zajímavostí v areálu.

Temple of the Emerald Buddha
 

Wat Phra Kaeo

Wat Phra Kaeo, známý také jako Wat Phra Kaew, je nejvýznamnější buddhistický chrám v Bangkoku. Nachází se v Královském paláci a je domovem proslulého Smaragdového Buddhy. Tento pozoruhodný chrám je oblíbenou turistickou atrakcí díky svým bohatě zdobeným chramům, zlatým střechám a impozantním sochám. Navštivte tento duchovní poklad a okouzlete se jeho krásou a historií.

Wat Arun, the most iconic temple of Bangkok is located on Thonburi side of Bangkok, almost opposite to the Grand Palace and Wat Pho. Built during…
 

Wat Arun Ratchawararam Ratchaworamahawihan

Wat Arun, známý také jako Chrámový úsvit, je jeden z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Bangkoku. Nachází se na západním břehu řeky Chao Phraya a je známý svou impozantní stúpou zdobenou barevnými keramickými kousky. Chrámový komplex nabízí nádherné výhledy na okolí a je ideálním místem pro klidné procházky a meditaci. Vstupné je 50 THB.

Erawan Shrine, also called “Phra Prom Erawan”, is located at the front of Grand Hyatt Erawan Hotel, at the Ratchaprasong intersection in Lumpinee subdistrict, Pathumwan district. The reason behind construction of this shrine was that Pol.Gen. Phao Sriyanond, then Director General of Thailand's national police, had a plan to build Erawan hotel, but there were several difficulties and accidents during the construction. Thus, this project was frequently interrupted during the first 2-3 years.RADM Luang…
 

Erawan Shrine

Erawan Shrine, známý také jako ศาลท้าวมหาพรหม, je malebný svatyně v srdci Bangkoku. Tento duchovní poklad je oblíbeným místem pro místní i turisty, kteří přicházejí uctít sochu čtyřhlavého Brahmy. Svatyně je známá svým pozoruhodným uměním a řemesly, stejně jako tradičními tanečními představeními. Navštivte Erawan Shrine a zažijte kousek thajské kultury v rušné metropoli.

Bells at Phu Khao Thong of Wat Saket in Bangkok, Thailand.
 

The Golden Mount Garden

Zahrada Golden Mount se nachází v Bangkoku a je známá svou nádhernou zahradou a chrámem Wat Saket. Tento klidný a malebný kout poskytuje úžasný výhled na město z vrcholu zlatého kopce. Prohlédněte si také nedaleký chrám Wat Benchamabophit, který je jedním z nejkrásnějších chrámů v Bangkoku. Nezapomeňte navštívit tuto fascinující atrakci během svého pobytu.

Wat Pho
 

Wat Pho

Wat Pho, známý také jako Chrámový komplex ležícího Buddhy, je jednou z největších a nejstarších chrámových oblastí v Bangkoku. Nachází se nedaleko královského paláce a je domovem největšího ležícího Buddhy v Thajsku. Chrámový komplex je také známý svou školou tradiční thajské masáže. Prohlédněte si nádherné zlaté sochy a pozoruhodné architektonické detaily tohoto duchovního místa.

Bangkok - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 8562 km
Nejbližší letiště BKK
27 km od centra
Přímý let
~ 10h 4min
Thajsko Thajsko
Časový posun proti ČR
+6h
Obsluhující letiště
DMK, BKK
Bangkok
BangkokThe Grand Royal Palace is located in PhraboromMahaRatchawangsubdistrict, PhraNakorn district. This palace is an extravaganza of royal edifices,…Temple of the Emerald BuddhaWat Arun, the most iconic temple of Bangkok is located on Thonburi side of Bangkok, almost opposite to the Grand Palace and Wat Pho. Built during…Erawan Shrine, also called “Phra Prom Erawan”, is located at the front of Grand Hyatt Erawan Hotel, at the Ratchaprasong intersection in Lumpinee subdistrict, Pathumwan district. The reason behind construction of this shrine was that Pol.Gen. Phao Sriyanond, then Director General of Thailand's national police, had a plan to build Erawan hotel, but there were several difficulties and accidents during the construction. Thus, this project was frequently interrupted during the first 2-3 years.RADM Luang…Bells at Phu Khao Thong of Wat Saket in Bangkok, Thailand.Wat PhoMain House of Jim Thompsonมิวเซียมสยาม หรือ พิพิธภัณฑ์การเรียนรู้ (อังกฤษ: Museum Siam, Discovery Museum) เป็นพิพิธภัณฑ์ตั้งอยู่บนถนนสนามไชย กรุงเทพมหานคร เปิดให้บริการเมื่อ 2…Aerial view of Lumphini Park, Bangkok. Taken from The Dusit Thani Hotel, Bangkok, Thailand.Œuvre d'art exposée devant le Bangkok Art and Culture Centre.Siriraj Hospital ,Bangkok, ThailandDolphin show at Safari World, Khlong Sam Wa, Bangkok, Thailand.

Počasí jaro

Březen
Max: 35 °C
Min: 24 °C
Duben
Max: 35 °C
Min: 25 °C
Květen
Max: 33 °C
Min: 26 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 25 °C
Červenec
Max: 32 °C
Min: 25 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 25 °C

Počasí podzim

Září
Max: 30 °C
Min: 24 °C
Říjen
Max: 30 °C
Min: 23 °C
Listopad
Max: 31 °C
Min: 20 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 32 °C
Min: 18 °C
Leden
Max: 33 °C
Min: 20 °C
Únor
Max: 34 °C
Min: 22 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
ras-al-khaimah
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 43 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz