Tozeur - Musée Dar Cheraït à Tozeur (Tunisie).

Tozeur průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Tozeur

Tozeur je fascinující oáza v jihozápadním Tunisku, která je známá svými palmovými háji a jedinečnými cihlovými stavbami. Toto půvabné město nabízí nezapomenutelné zážitky, jako procházky po starověké medině s úchvatnými vzory cihel, návštěvu tradičních trhů a okouzlujícího muzea Dar Chariet. Nenechte si ujít ani romantickou jízdu na velbloudu při západu slunce nebo objevování okolní pouštní krajiny. Tozeur je i výchozím bodem pro výlety do slavného filmového města Mos Espa ze Star Wars.

TuniskoTunisko

Co vidět

Chak Wak Park
 

Chak Wak Park

Chak Wak Park v Tozeuru je neuvěřitelným zážitkem pro všechny návštěvníky. Park nabízí nejen krásné okolí, ale také 3D vzdělání o evoluci, historii a náboženství. Mezi největší atrakce patří životní velikosti repliky dinosaurů, galerie ikon světových náboženství a fascinující historie Hannibala a kartaginských válek. Navíc se zde nachází skvělé restaurace, pizzerie a kavárny. Chak Wak Park je skvělým místem pro zábavu a učení pro celou rodinu.

Dar Cherait Museum
 

Dar Cherait Museum

Dar Charaït Museum v Tozeuru je skvělým místem, kde se můžete seznámit s tradičními tuniskými kostýmy, uměním a artefakty. Muzeum se nachází v restaurovaném paláci a nabízí výstavy keramiky, šperků, kostýmů a dalších starožitností. V hlavním nádvoří se nachází repliky scén z tuniského života, včetně ložnice posledního beye, palácových scén, typické kuchyně, hammamu, svatebních scén a beduínského stanu. Dar Charaït Museum je skvělou zastávkou pro všechny, kteří chtějí poznat tuniskou kulturu a historii.

Chak Wak
 

Chak Wak

Tozeur je město v Tunisku, které je známé svým rozmanitým folklórem a tradičními řemesly, jako je výroba košíků a tkaní koberců. Mezi nejvýznamnější atrakce patří Staré město, kde se nachází řada historických budov a tržiště, kde můžete nakupovat místní suvenýry. Další oblíbenou atrakcí je oáza Chak Wak, která nabízí krásné výhledy a možnost procházek po zelených zahradách a palmových hájích.

Tozeur Market
 

Tozeur Market

Tozeurský trh je jedním z největších trhů v Tunisku a nabízí autentický zážitek z místní kultury. Nachází se v centru města a nabízí širokou škálu tradičních produktů, jako jsou koření, koberce, keramika a mnoho dalšího. Pro milovníky místních specialit je tu také velký výběr čerstvého ovoce a zeleniny. Trh je nejlepší navštívit brzy ráno, kdy je zde méně lidí a nabídka je nejširší.

Eden Palm Tresors de l'Oasis
 

Eden Palm Tresors de l'Oasis

Eden Palm Tresors de l'Oasis je oázou klidu a pohody v Tozeuru. Tento luxusní resort nabízí moderní pokoje s výhledem na palmový háj a bazén. Hosté si mohou vychutnat kulinářské speciality v restauraci s terasou nebo si odpočinout v lázních s tureckou lázní a saunou. Pro aktivní odpočinek je k dispozici fitness centrum a tenisové kurty. Tento resort je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek v tuniské poušti.

Zoo of Sahara
 

Zoo of Sahara

Tozeur je město v jihozápadním Tunisku, které leží na okraji Sahary. Je známé svými palmovými háji a tradičními berberskými domy. Navštivte místní Zoo of Sahara, kde se můžete seznámit s unikátními druhy zvířat, jako jsou gazely, pštrosi a velbloudi. Užijte si procházku v této oáze klidu a krásy, která nabízí nádherné výhledy na poušť.

Tozeur - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1869 km
Nejbližší letiště TOE
2 km od centra
Přímý let
~ 2h 37min
Tunisko Tunisko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
TOE
Tozeur - Musée Dar Cheraït à Tozeur (Tunisie).
Tozeur - Musée Dar Cheraït à Tozeur (Tunisie).Chak Wak ParkDar Cherait MuseumChak WakTozeur MarketEden Palm Tresors de l'OasisZoo of SaharaMedina of TozeurTozeur City CentreSahara LoungeGalerie Médinarts Tozeur

Počasí jaro

Březen
Max: 24 °C
Min: 9 °C
Duben
Max: 28 °C
Min: 12 °C
Květen
Max: 33 °C
Min: 17 °C

Počasí léto

Červen
Max: 38 °C
Min: 21 °C
Červenec
Max: 41 °C
Min: 24 °C
Srpen
Max: 40 °C
Min: 24 °C

Počasí podzim

Září
Max: 36 °C
Min: 22 °C
Říjen
Max: 30 °C
Min: 17 °C
Listopad
Max: 23 °C
Min: 11 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 18 °C
Min: 6 °C
Leden
Max: 17 °C
Min: 5 °C
Únor
Max: 20 °C
Min: 6 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Faro
✈️ Zpátečka
🚀 1 302 Kč

Vánoce v Algarve

Portugalsko
Před 4 hodinami
Katánie
✈️ Zpátečka
👌 1 437 Kč
Malta - zátoka
✨ Víkendovka
🔥 1 140 Kč

Zimní víkendy na Maltě

Malta
Před 26 hodinami
Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Pisa
✨ Víkendovka
🚀 958 Kč
Hurghada
🌴 Dovolená
😎 9 965 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz