Káhira - Al Azhar Mosque Interior
Průvodce městem

Káhira

Káhira, hlavní město Egypta, očaruje svou bohatou historií a fascinující atmosférou. Prozkoumejte impozantní Gízské pyramidy, tajemnou Sfingu a starodávné artefakty v Egyptském muzeu. Při procházce starobylým trhem Khan el-Khalili zažijete kouzlo orientálního bazaru. Relaxujte na Nílu, poslouchejte příběhy o dávných faraónech a užijte si fascinující výhled na město plné kontrastů. Navštivte mešitu Muhammad Ali a objevte kouzlo Káhiry, města, které nikdy nespí.

Alexandria - Alexandria, Egypt
Průvodce městem

Alexandria

Alexandria je fascinující egyptské přístavní město, které nabízí jedinečnou kombinaci starověkých památek a moderní kultury. Je známa svým majestátním majákem a slavnou knihovnou, které jsou dnes bohužel zničené. Prohlédněte si Montaza Palace, procházejte se po nábřeží Corniche nebo navštivte řecko-římské památky jako katakomby Kom el Shouqafa. Určitě nevynechejte krásné pláže, luxusní hotely a příjemné kavárny, které dodávají Alexandrii moderní atmosféru. Turisté si zde užijí autentický zážitek z egyptské kultury.

Luxor - Luxor (Egypt): the Ramesseum
Průvodce městem

Luxor

Luxor, známý také jako egyptský Theben, je malebné město ležící na východním břehu Nilu. Toto starověké město je proslulé svými nádhernými chrámy, pyramidami a pohřebištěmi faraonů. Navštivte neuvěřitelný chrám Karnak a úchvatný chrám Luxor, které oplývají bohatou historií a kulturou. Prozkoumejte údolí králů a královen, kde naleznete stovky hrobek. Nenechte si ujít jízdu na horkovzdušném balónu, která vám nabídne panoramatický pohled na tuto fascinující oblast.

Asuán - Assuan, Blick auf die Stadt
Průvodce městem

Asuán

Asuán je kouzelné egyptské město ležící na břehu Nilu a nabízí neopakovatelnou atmosféru. Toto slunné místo je známé svou přátelskou a uvolněnou atmosférou, starobylými památkami a nádherným okolím. Projděte se po malebné promenádě a navštivte Núbijskou vesnici. Nezapomeňte zajít do nedalekého chrámu Abu Simbel, jehož majestátní sochy vás ohromí. V Asuánu si také můžete užít romantickou plavbu lodí feluka po Nilu a pozorovat zdejší exotickou flóru a faunu.

Hurghada
Průvodce městem

Hurghada

Hurghada je egyptské město a přístav na pobřeží Rudého moře, v němž žije asi 262 000 obyvatel. Město je největším egyptským turistickým centrem v oblasti Rudého moře.

Šarm aš-Šajch - Sharm el-Sheikh mosque
Průvodce městem

Šarm aš-Šajch

Šarm aš-Šajch, známý též jako Sharm El-Sheikh, je okouzlující egyptské letovisko na pobřeží Rudého moře. Proslulé díky svým nádherným plážím a krásným korálovým útesům, je rájem pro potápěče a milovníky slunce. Navštivte Ras Mohammed National Park nebo prozkoumejte kouzlo tradičního starého trhu (Old Market). Nezapomeňte na výlet lodí na ostrov Tiran, kde objevíte nedotčenou podmořskou přírodu a šnorchlování v křišťálově čistých vodách.

Asijút - Skull of Khety 1950bc Asyut
Průvodce městem

Asijút

Asijút, známý také jako Asyut, je malebné město v Egyptě, které každoročně láká tisíce návštěvníků. Nachází se na západním břehu řeky Nil, která přidává k jeho malebné atmosféře. Vyznačuje se bohatou historií a návštěvníci zde mohou navštívit hrobku Meir z dob faraonů, klášter Monastery of the Virgin Mary a chrám Řecké říše ve městě Al-Muallaqah. Procházka po nábřeží Nilu či nákupy na místních trzích dodají Vaší návštěvě Asijútu nezapomenutelný zážitek.

Suhag - Foto tomada en Julio del 2004, Abidos, Egipto. Se puede ver el estado actual del Osireion.
Průvodce městem

Suhag

Suhag, známý také jako Sohag či Suhaj, je egyptské město, kde naleznete fascinující kulturu a historii. Město se nachází na západním břehu Nilu a je obklopeno nádhernými zříceninami, chrámy a mauzolei. Navštivte klášter svatého Šenouta, Abydos a město Akhmim, které skrývá tisíce let starou bohatou egyptskou historii. Nechte se unést tajemstvími starých časů a objevte duši tohoto malebného místa, které bude jistě zážitkem, na který nezapomenete.

Mersa Matruh - Mersa Matruh Bus Station.
Průvodce městem

Mersa Matruh

Mersa Matruh je malebné egyptské přímořské městečko s nádhernými plážemi a křišťálově čistým mořem. Tento skvost na břehu Středozemního moře nabízí bohatou historii, která sahá až do dob Alexandra Velikého. Procházejte se po malebném Corniche, navštivte starověkou pevnost Rommel a užijte si autentickou atmosféru na tržnici města. Nezapomeňte snadno navštívit nedaleké vrakoviště Siwa Oasis a El Alamein, které jsou historicky přitažlivé a jedinečné.

Abu Simbel - Abu Simbel Egypt
Průvodce městem

Abu Simbel

Abu Simbel je fascinující staroegyptské město známé svými monumentálními chrámy, které byly vytesány přímo ze skály. Nachází se na jižní hranici Egypta, téměř na hranicích se Súdánem. Hlavními atrakcemi jsou Velký chrám Ramesse II. a Menší chrám královny Nefertari. Obě místa byla v roce 1968 přesunuta na vyšší polohu, aby byla chráněna před zatopením při budování Asuánské přehrady. Navštivte toto impozantní místo a vneste se do dávné historie Egypta.

Marsa Alam
Průvodce městem

Marsa Alam

Marsa Alam je město na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Je to oblíbená turistická destinace známá pro své úžasné pláže, křišťálově čisté vody a bohatý mořský život. Tato oblast je domovem některých z nejpozoruhodnějších korálových útesů na světě, včetně Elphinstone Reef a Abu Dabbab, které jsou považovány za jedny z nejlepších potápěčských lokalit. Kromě prvotřídního potápění nabízí Marsa Alam návštěvníkům také řadu dalších aktivit, včetně rybaření, windsurfingu a jízdy na velbloudech. Oblast je také domovem několika zajímavých archeologických nalezišť, včetně starověkého města Berenice, které bylo kdysi hlavním přístavem a obchodním centrem Římské říše. Marsa Alam je také oblíbenou destinací pro relaxaci, s několika luxusními resorty a lázněmi, které nabízejí lázeňské procedury, masáže a další wellness služby. Ať už hledáte dobrodružství nebo odpočinek, Marsa Alam je destinací, která má co nabídnout pro každého.

Šarm aš-Šajch - Sharm el-Sheikh mosque
Průvodce městem

Šarm aš-Šajch

Dahab - Diving place "Blue Hole" at Dahab, Egypt
Průvodce městem
El Gouna - El Gouna (Egypt): Abu Tig Marina
Průvodce městem
Nuweiba - Nuweiba Egyptian port city, located on the opposite bank of the Jordanian port of Aqaba, and connected by a line of trans-Arab Bridge Maritime and…
Průvodce městem
Port Said (guvernorát) - أبراج قشلاق السواحل ببورسعيد
Průvodce městem

Port Said (guvernorát)

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz