Tokio - Sensoji in Taito-ku, Tokyo, Japan

Tokio průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Tokio

Tokio, největší a nejrušnější město světa, je jako žádné jiné. Od tradic Chrámu Meiji a zahrady Shinjuku Gyoen až po futuristický neón překypující vesmírem jako je Akihabara, je Tokio odvážný mix mezi starým a novým. Udělejte si čas na procházku po slavné křižovatce Shibuya a nepřehlédněte historický Asakusa, kde se nachází slavný chrám Senso-ji. Ať už jste fanouškem jídla, historie, architektury nebo kultury, Tokio má vše.

JaponskoJaponsko

Co vidět

Tokyo Tower illuminated in Olympic colors.
 

Tokyo Tower

Tokyo Tower je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Tokia. Tento 333 metrů vysoký televizní vysílač nabízí nádherný výhled na celé město a okolní hory. Věž byla postavena v roce 1958 a je inspirována Eiffelovou věží v Paříži. Návštěvníci mohou vystoupat na vyhlídkovou plošinu, navštívit muzeum a obchody s suvenýry. Tokyo Tower je výjimečným místem, které nesmíte při návštěvě Tokia vynechat.

IMG_1136, Shinjuku Garden Location:
 

Shinjuku Gyoen National Garden

Národní zahrada Shinjuku Gyoen je jednou z nejkrásnějších zelených oází v Tokiu. Tento park nabízí klidné místo pro relaxaci a únik od rušného městského života. S rozlohou více než 58 hektarů zahrnuje park japonské, francouzské a anglické zahrady, kde můžete procházet kolem rybníků a vodopádů, užívat si květinové aranžmá a obdivovat výhledy na město.

View of Roppongi Hills downtown from Mori Tower
 

Mori Tower

Mori Tower je nejvyšší budova v Tokiu a nabízí nezapomenutelný výhled na město. V rámci budovy se nachází Tokyo City View, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled z vyhlídkového pódia. Mori Art Museum nabízí výstavy japonského a mezinárodního umění. Vstupné do budovy se pohybuje kolem 1 800 jenů.

根津美術館
 

Nezuovo muzeum

Nezuovo muzeum v Tokiu je skvělým místem pro milovníky japonského umění. Tento krásně navržený moderní muzeum se specializuje na starověké a tradiční japonské umění, včetně keramiky, malby a sochařství. Návštěvníci se mohou těšit na krásně udržované zahrady a klidné prostředí, které nabízí únik od rušného města. Nezuovo muzeum je ideálním místem pro odpočinek a inspiraci v Tokiu.

Komagata-dō Hall of Sensō-ji Temple
 

Senso-ji

Navštivte nejstarší buddhistický chrám v Tokiu, Senso-ji, a prozkoumejte jeho krásu. Tento chrám je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Japonsku. Užijte si atmosféru, když projdete bránou Kaminarimon a projdete se po ulici Nakamise, kde můžete ochutnat tradiční japonské jídlo a nakoupit suvenýry. Nezapomeňte navštívit hlavní halu chrámu a uctít sochu bohyně Kannon, patronky Tokia.

Ghibli Museum, Mitaka
 

Muzeum Ghibli

Muzeum Ghibli v Tokiu je nezapomenutelným zážitkem pro fanoušky japonského animovaného filmu. Vstupte do světa Studio Ghibli a prozkoumejte expozice, které představují tvorbu slavných filmů jako jsou Můj soused Totoro, Princézna Mononoke nebo Cesta do fantazie. Muzeum je navrženo tak, aby návštěvníci pocítili kouzlo animace a mohli se nechat unést do fantastického světa.

Tokio - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 9072 km
Nejbližší letiště HND
17 km od centra
Přímý let
~ 10h 38min
Japonsko Japonsko
Časový posun proti ČR
+8h
Obsluhující letiště
NRT, HND
Tokio - Sensoji in Taito-ku, Tokyo, Japan
Tokio - Sensoji in Taito-ku, Tokyo, JapanTokyo Tower illuminated in Olympic colors.IMG_1136, Shinjuku Garden Location:View of Roppongi Hills downtown from Mori Tower根津美術館Komagata-dō Hall of Sensō-ji TempleGhibli Museum, MitakaHeiseikan of Tokyo National Museum, at Taito-ku Tokyo Japan.Rainbow colored Rainbow Bridge at night. Tokyo sight from Odaiba island.The Tokyo Sky tree is still under construction when picture was taken, stands 634m. It is the worlds tallest broadcast tower in the world.江戸東京博物館(東京都墨田区)、設計:菊竹清訓。Exhibit in the National Museum of Nature and Science, Tokyo, Japan. Photography was permitted in the museum without restriction.Parc Yoyogi-koen à Tokyo

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 4 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 14 °C

Počasí léto

Červen
Max: 25 °C
Min: 18 °C
Červenec
Max: 28 °C
Min: 22 °C
Srpen
Max: 30 °C
Min: 23 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 20 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 14 °C
Listopad
Max: 15 °C
Min: 9 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 8 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Hurghada
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
😍 1 371 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🚀 1 302 Kč

Vánoce v Algarve

Portugalsko
Před 12 hodinami
Katánie
✈️ Zpátečka
👌 1 437 Kč
Malta - zátoka
✨ Víkendovka
🔥 1 140 Kč

Zimní víkendy na Maltě

Malta
Před 35 hodinami
Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz