Boston

Průvodce Boston

Co vidět v Bostonu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Boston

Boston je město ve státě Massachusetts na východním pobřeží USA. Je to jedno z nejstarších měst v zemi s bohatou historií. Boston je známý svou silnou akademickou půdou, s více než 100 vysokými školami a univerzitami umístěnými v metropolitní oblasti. Některé z nejznámějších institucí jako je Harvard University, Massachusetts Institute of Technology (MIT) a Boston College. Město je také centrem umění, s mnoha muzei, galeriemi a divadly, která vystavují díla místních i mezinárodních umělců. Museum of Fine Arts a Isabella Stewart Gardner Museum jsou dvě z nejznámějších muzeí na městě. Boston je také proslulý sportovními tými jako je Red Sox, Celtics a Boston Bruins.

Severní Amerika
Spojené státySpojené státy
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🍸 Noční život

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 600 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 890 Kč / lůžko

Co vidět v Bostonu

Isabella Stewart Gardner Museum
 

Isabella Stewart Gardner Museum

Isabella Stewart Gardner Museum v Bostonu je jedním z nejvýznamnějších muzeí umění v USA. Toto muzeum je domovem pro více než 7500 uměleckých děl, včetně děl od Rembrandta, Vermeera a Tiziana. Návštěvníci se mohou procházet nádhernými zahradami a krásně zdobenými místnostmi, které nabízejí jedinečný pohled na umění a architekturu.

Fenway Park
 

Fenway Park

Fenway Park je nejstarší baseballový stadion v USA, který se nachází v srdci Bostonu. Stadion byl otevřen v roce 1912 a je domovským stadionem týmu Boston Red Sox. Fenway Park je známý svým charakteristickým zeleným plátnem a výhledem na město. Navštivte stadion a užijte si jedinečnou atmosféru baseballu, která zde vládne již více než sto let.

General view, Museum of Science, Boston, Massachusetts, USA. Note that there was no prohibition against photography in the museum.
 

Museum of Science

Muzeum vědy v Bostonu je ideálním místem pro zábavné a interaktivní vzdělávání pro celou rodinu. Objevte fascinující svět vědy a technologie v expozicích jako jsou kosmická cesta, biologie, fyzika a mnoho dalšího. Navštivte planetárium a sledujte hvězdnou oblohu. Muzeum nabízí také mnoho programů pro děti a dospělé.

Paul Revere House
 

The Paul Revere House

Navštivte dům Paula Revera, kde slavný americký patriot žil a kde se plánovala jeho slavná jízda. Tento historický dům, postavený v roce 1680, je nejstarším domem v centru Bostonu a nyní slouží jako muzeum. Projděte se po historických místnostech a zjistěte více o životě Paula Revera a jeho významu pro americkou revoluci.

Boston Common
 

Boston Common

Boston Common je nejstarší městský park v USA. Původně sloužil jako pastvina pro dobytek, ale dnes je to místo pro pikniky, sportovní aktivity a kulturní akce. V parku se nachází sochy a památníky, jako například socha Paula Reverea nebo památník obětem holokaustu. Boston Common je také výchozím bodem pro historické prohlídky města. Užijte si klidnou atmosféru v srdci rušného města Bostonu.

Bunker Hill Monument
 

Bunker Hill Monument

Památník Bunker Hill v Bostonu připomíná jednu z nejvýznamnějších bitev Americké války za nezávislost. Po výstupu na vrchol památníku se můžete těšit na panoramatický výhled na město a okolí. Vstup na památník je zdarma a je otevřený celoročně. Pro milovníky historie a výhledů je toto místo nevynechatelná zastávka při návštěvě Bostonu.

Boston - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 6266 km
Nejbližší letiště BOS
4 km od centra
Přímý let
~ 7h 26min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-6h
Obsluhující letiště
BOS
Boston
BostonIsabella Stewart Gardner MuseumFenway ParkGeneral view, Museum of Science, Boston, Massachusetts, USA. Note that there was no prohibition against photography in the museum.Paul Revere HouseBoston CommonBunker Hill MonumentMuzeum výtvarného uměníOld State HouseOld North Church, BostonMassachusetts State HouseOld South Meeting HouseBoston Tea Party Ships & Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: -2 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 25 °C
Min: 14 °C
Červenec
Max: 28 °C
Min: 18 °C
Srpen
Max: 27 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Říjen
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 2 °C
Min: -6 °C
Únor
Max: 3 °C
Min: -5 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🍸 Noční život

Letiště obsluhující Boston

Letiště poblíž Bostonu

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz