Salt Lake City - KIRCHE, Utah, USA. Taken by myself with a Canon 10D and 17-40mm f/4 L lens. This is a 3 segment panorama.

Salt Lake City průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Salt Lake City

Salt Lake City, hlavní město státu Utah, je známé svým krásným okolím, horami a Temple Square, duchovním centrem mormonské církve. Ve městě si můžete prohlédnout Státní kapitol, naučit se více o historii mormonů v Múzeu Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů nebo navštívit slavnou Salt Palace Convention Center. Přírodní překrásy nabízejí Nacionalní park Bonneville Salt Flats a nedaleké Hory Wasatch, které lákají milovníky outdoorových aktivit.

Spojené státySpojené státy

Co vidět

Temple Square
 

Temple Square

Temple Square je nejnavštěvovanějším turistickým místem v Salt Lake City. Toto posvátné místo je domovem mormonské církve a nabízí návštěvníkům mnoho fascinujících atrakcí, jako například chrám Salt Lake Temple, muzeum historie církve a tabernákul. Prozkoumejte krásné zahrady a fontány, které obklopují toto místo a objevte jedinečnou atmosféru, kterou Temple Square nabízí. Navštivte toto místo a prožijte nezapomenutelné zážitky!

Liberty Park
 

Liberty Park

Liberty Park je největší park v Salt Lake City a nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky. Můžete si zde zahrát volejbal, basketbal nebo tenis, projít se po krásných zahradách nebo si užít piknik s rodinou a přáteli. Park je ideální pro relaxaci a odpočinek v příjemném prostředí. Navštivte Liberty Park a užijte si krásný den v přírodě!

Natural History Museum of Utah
 

Natural History Museum of Utah

Navštivte Přírodovědné muzeum Utahu a objevte fascinující svět přírody. Muzeum nabízí stálé expozice, které ukazují historii Utahu a jeho přírodní krásy. Zajímavé jsou také výstavy, které se mění každý rok. Muzeum je ideálním místem pro rodiny s dětmi i pro milovníky přírody. Vstupné je přijatelné a peníze jsou využívány na podporu muzea.

Utah State Capitol
 

Utah State Capitol

Utahská státní kapitol v Salt Lake City je jedním z nejvýznamnějších míst v Utahu. Budova, postavená v roce 1916, je ukázkou neoklasicistní architektury s výraznými římsami a sloupy. Uvnitř kapitolu se nachází mnoho významných uměleckých děl a historických artefaktů. Navštivte tento důležitý symbol státu a užijte si nádherný výhled na město a okolní hory.

Gilgal Sculpture Garden
 

Gilgal Sculpture Garden

Gilgal Sculpture Garden je jedinečné místo v Salt Lake City, které nabízí umělecké zážitky v překrásném zahradním prostředí. Zahrada je plná soch, které jsou inspirovány mormonskou vírou a historií. Procházka zahradou nabízí klidnou útěchu v srdci města. Gilgal Sculpture Garden je skvělou volbou pro milovníky umění a historie, kteří hledají oázu klidu v rušném městském životě.

Family History Library
 

Family History Library

Knihovna rodinných dějin v Salt Lake City je neuvěřitelným zdrojem informací pro ty, kteří se zajímají o své kořeny. S více než 2,4 miliony svazků rodinných dějin a dalšími zdroji je to největší knihovna svého druhu na světě. Pomocný personál vám rád pomůže najít informace o vaší rodině a také vám poradí s výzkumem. Navštivte tuto knihovnu a objevte své kořeny!

Salt Lake City - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 8641 km
Nejbližší letiště SLC
7 km od centra
Přímý let
~ 10h 8min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-8h
Obsluhující letiště
SLC
Salt Lake City - KIRCHE, Utah, USA. Taken by myself with a Canon 10D and 17-40mm f/4 L lens. This is a 3 segment panorama.
Salt Lake City - KIRCHE, Utah, USA. Taken by myself with a Canon 10D and 17-40mm f/4 L lens. This is a 3 segment panorama.Temple SquareLiberty ParkNatural History Museum of UtahUtah State CapitolGilgal Sculpture GardenFamily History LibraryHogle ZooJoseph Smith Memorial BuildingThis Is The Place Heritage ParkTracy Aviary & Botanical GardensDiscovery Gateway Children's MuseumWheeler Historic Farm

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 23 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 28 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 33 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 32 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 27 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 19 °C
Min: 4 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 0 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 6 °C
Min: -1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 3 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 25 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz