Blogy a novinky z letectví a o levném cestování

Tipy a rady, které ti zpříjemní cestovaní a ušetří peníze

Berlínské letiště Brandenburg se otevřelo o 9 let později

"Lepší pozdě než nikdy“ - to je celkem výstižný termín pro nové berlínské letiště, které se k 31. říjnu 2020 konečně otevřelo. Otevřeno bylo přesně o 9 let později než bylo původně v plánu, dříve nebylo zkolaudováno.

5 tipů na prodloužený víkend

Kam vyrazit na levný a nezapomenutelný eurovíkend? Máme pro vás pár tipů, kam se vyplatí zaletět.

Jsme v tom společně: Letecké společnosti si navzájem vyjadřují podporu

I přesto, že jsou letecké společnosti za normálních okolností konkurenty a bojují o zákazníky, dnes si ukazují respekt a navzájem se v této nelehké době podporují.

TOP 10 destinací pro rok 2020

Přinášíme přehled destinací, kam se v roce 2020 vydat. Máte už nějaké plány, kam pojedete? Na týden, měsíc nebo dokonce na půl roku či rok?

Top místa na Filipínách

Dechberoucí příroda, neuvěřitelně milí lidé, skvostné pláže a mnoho dalšího najdete na Filipínách. Přidáváme přehled těch nejlepších míst, které byste neměli při návštěvě opomenout.

Top místa na Havaji + tipy jak ušetřit

Pokud již máte zakoupenou letenku, máme pro Vás tipy, jak ušetřit na cestách po Havaji. A nejen to, dokonce i tipy na místa, která byste si neměli nechat ujít.

Top 10 ubytování na Airbnb

Podívejte na ubytování, která stojí za návštěvu přes portál AIRBNB.

Nejdelší let na světě bez mezipřistání: 16 700 km a 18 hodin a 45 min

Nejdelší komerční let na světě je let singapurských aerolinek číslo SQ21 z New Yorku (letiště Newark Liberty) do Singapuru (letiště Changi). Letadlo na cestě urazí 16 700 km a samotný let potrvá až 18 hodin a 45 minut. 

Cestování na vlastní pěst

Dovolená bez cestovky? Stále Vás lákají levné letenky, ale ještě jste se nikdy neodhodlali letět na vlastní pěst? Přinášíme pár tipů, jak si složit vlastní dovolenou a být tak svým pánem času na cestách.

75$ na ubytování zdarma!

Na portálu Stayful.com si dneska můžete vybrat vánoční odměnu ve formě 75 dolarů na ubytovaní. Přihlaste se a získáte 25$. Poté přejděte na My Credits a zadejte níže promo kód SECRETSANTA a získáte dalších 50$. Celkem tedy 75 dolarů na ubytovaní.

Flightics: Unikátní vyhledávač letenek a tripů po Evropě

Flightics je unikátní vyhledávač letenek, který mění způsob cestování po Evropě. Díky Flightics můžete procestovat více destinací, tzv. multi-city za skvělou cenu. Vyhledávač umožní zadat flexibilní termíny odletu (celý měsíc nebo sezónu) a požadovanou dobu v každé destinaci. 

Procestuj svět: Studuj a cestuj zároveň

Pokud jste stále studenti a máte rádi cestování, tento článek je rozhodně pro Vás. Říkáte si, že byste zase někam vyrazili? Zkusili jste Erasmus a rádi byste vyzkoušeli další programy? Přinášíme souhrn organizací a programů, které můžete využít a procestovat tak svět levně.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz