levné cestování - stopover na letišti

Blogy a novinky z letectví a o levném cestování

Aktuality a novinky ze světa letectví. Magazín o letištích, leteckých společnostech a další zajímavosti ze zákulisí.

Digitální Covid pasy po Evropě od 1. července

09.06.2021

Evropský parlament definitivně schválil digitální Covid pasy, které usnadní cestování po Evropě. 

Digitální pasy začnou platit od 1. července. Všechny země EU tak budou uznávat k dosavadnímu negativnímu PCR testu i očkování či prodělání nemoci Covid-19.

letadlo přistává na letišti

V květnu z Prahy do 39 destinací, v červnu až do 66

04.05.2021

Během května bude z pražského letiště možné letět až do 39 různých destinací. K pravidelným linkám do evropských metropolí (Amsterdam, Paříž, Curych, Moskva a Frankfurt), do dovolenkových destinací (Hurghada, Madeira či Kanárské ostrovy) a na Blízký východ (Dubaj a Dauhá) přibudou další lákavé destinace. Od června už bude nabídka rozmanitější, z Prahy se bude létat do více než 60 destinací. Obnoví se linky do Itálie - do Bologni, Florencie, Bari a Pescary. V Chorvatsku bude možný Zadar, v Bulharsku pak Varna a Burgas. Ve Španělsku Valencie a Menorca. Dále se bude létat do Tirany, do Nice, na Maltu, na Kypr či do Ammánu.

letadlo při západu slunce

Očkovaní se mohou vracet zpět do ČR bez testů či karantény

03.05.2021

Všichni očkovaní občané ČR se mohou od zítra vracet z "červených" a "oranžových" zemí bez testů a následné karantény. Podmínkou je druhá dávka vakcíny, která proběhla minimálně 14 dní před příletem. Při návratu z tmavě červených zemí bude nadále vyžadován test a následná karanténa.

Pescara

Itálie přešla do žlutých zón a plánuje dále rozvolňovat

26.04.2021

Většina italských regionů přešla od dnešního dne do tzv. žlutých zón, riziko nákazy je v těchto regionech považováno za nízké. Italská vláda plánuje postupně rozvolňovat opatření až do července. Otevřou se muzea, venkovní restaurace, bazény či divadla a kina. Lze se také volně se pohybovat mezi žlutými regiony.

Řecko plánuje zahájit sezónu od 14. května 2021

Před pár sekundami

Řecko stanovilo podmínky pro letní sezónu 2021. Zahájení sezóny plánují na 14. května pro všechny turisty, kteří byli naočkovaní, mají protilátky na covid-19 a ostatním, kteří se prokážou negativním PCR testem. Opatřením chce země podpořit letní cestovní ruch, který patří k hlavním zdrojům příjmu místní ekonomiky.

malé příruční zavazadlo do kabiny letadla

easyJet: Nový rozměr příručního zavazadla

02.12.2020

Letecká společnost easyJet mění od 10. února 2021 podmínky pro kabinová zavazadla. V ceně letenky bude pouze malé příruční zavazadlo, rozměry: 45 × 36 × 20 cm, které se musí vejít pod sedadlo před Vámi. Kopíruje tak zavazadlovou politiku dalších nízkonákladových společností.

levné cestování - stopover na letišti

Aktuální přehled: Kam můžeme cestovat v dobách koronaviru?

Před pár sekundami

Ptáte se, kam můžeme cestovat bez omezení? Podívejte se na aktuální přehled zemí v Evropě, kam se můžeme vydat i při pandemii koronaviru. Pravidla se mění ze dne na den a proto sledujeme každodenní dění a seznam pravidelně aktualizujeme.

letadlo KLM na letišti

Berlínské letiště Brandenburg se otevřelo o 9 let později

26.11.2020

"Lepší pozdě než nikdy“ - to je celkem výstižný termín pro nové berlínské letiště, které se k 31. říjnu 2020 konečně otevřelo. Otevřeno bylo přesně o 9 let později než bylo původně v plánu, dříve nebylo zkolaudováno.

levné cestování - cestovatelka

WizzAir - zavazadla: podmínky přepravy zavazadel 2020

Před pár sekundami

Dnes dopoledne ohlásil změnu podmínek přepravy zavazadel další low-costový dopravce, letecká společnost WizzAir. Nové zásady přepravy zavazadel jsou platné od 1.11.2018 a platí pro všechny cestující s vyjímkou těch, kteří si zakoupili letenku do dnešního dne. Jejich nová zavazadlová politika tak kopíruje leteckou společnost Ryanair.

cestování svoboda levné letenky cestovatel

5 tipů na prodloužený víkend

16.09.2020

Kam vyrazit na levný a nezapomenutelný eurovíkend? Máme pro vás pár tipů, kam se vyplatí zaletět.

Jsme v tom společně: Letecké společnosti si navzájem vyjadřují podporu

17.04.2020

I přesto, že jsou letecké společnosti za normálních okolností konkurenty a bojují o zákazníky, dnes si ukazují respekt a navzájem se v této nelehké době podporují.

India

TOP 10 destinací pro rok 2020

02.01.2020

Přinášíme přehled destinací, kam se v roce 2020 vydat. Máte už nějaké plány, kam pojedete? Na týden, měsíc nebo dokonce na půl roku či rok?

1. stránka z celkem 2
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz