Blogy a novinky z letectví a o levném cestování

Tipy a rady, které ti zpříjemní cestovaní a ušetří peníze
malé příruční zavazadlo do kabiny letadla

easyJet: Nový rozměr příručního zavazadla

Letecká společnost easyJet mění od 10. února 2021 podmínky pro kabinová zavazadla. V ceně letenky bude pouze malé příruční zavazadlo, rozměry: 45 × 36 × 20 cm, které se musí vejít pod sedadlo před Vámi. Kopíruje tak zavazadlovou politiku dalších nízkonákladových společností.

letadlo KLM na letišti

Berlínské letiště Brandenburg se otevřelo o 9 let později

"Lepší pozdě než nikdy“ - to je celkem výstižný termín pro nové berlínské letiště, které se k 31. říjnu 2020 konečně otevřelo. Otevřeno bylo přesně o 9 let později než bylo původně v plánu, dříve nebylo zkolaudováno.

cestování svoboda levné letenky cestovatel

5 tipů na prodloužený víkend

Kam vyrazit na levný a nezapomenutelný eurovíkend? Máme pro vás pár tipů, kam se vyplatí zaletět.

Jsme v tom společně: Letecké společnosti si navzájem vyjadřují podporu

I přesto, že jsou letecké společnosti za normálních okolností konkurenty a bojují o zákazníky, dnes si ukazují respekt a navzájem se v této nelehké době podporují.

India

TOP 10 destinací pro rok 2020

Přinášíme přehled destinací, kam se v roce 2020 vydat. Máte už nějaké plány, kam pojedete? Na týden, měsíc nebo dokonce na půl roku či rok?

pláž na Filipínách

Top místa na Filipínách

Dechberoucí příroda, neuvěřitelně milí lidé, skvostné pláže a mnoho dalšího najdete na Filipínách. Přidáváme přehled těch nejlepších míst, které byste neměli při návštěvě opomenout.

Hawaii - levné cestování

Top místa na Havaji + tipy jak ušetřit

Pokud již máte zakoupenou letenku, máme pro Vás tipy, jak ušetřit na cestách po Havaji. A nejen to, dokonce i tipy na místa, která byste si neměli nechat ujít.

ubytování na pláži na Seychellách

Top 10 ubytování na Airbnb

Podívejte na ubytování, která stojí za návštěvu přes portál AIRBNB.

letadlo při západu slunce

Nejdelší let na světě bez mezipřistání: 16 700 km a 18 hodin a 45 min

Nejdelší komerční let na světě je let singapurských aerolinek číslo SQ21 z New Yorku (letiště Newark Liberty) do Singapuru (letiště Changi). Letadlo na cestě urazí 16 700 km a samotný let potrvá až 18 hodin a 45 minut. 

cestování bez cestovky

Cestování na vlastní pěst

Dovolená bez cestovky? Stále Vás lákají levné letenky, ale ještě jste se nikdy neodhodlali letět na vlastní pěst? Přinášíme pár tipů, jak si složit vlastní dovolenou a být tak svým pánem času na cestách.

luxusní ubytování na Santorini v Řecku

75$ na ubytování zdarma!

Na portálu Stayful.com si dneska můžete vybrat vánoční odměnu ve formě 75 dolarů na ubytovaní. Přihlaste se a získáte 25$. Poté přejděte na My Credits a zadejte níže promo kód SECRETSANTA a získáte dalších 50$. Celkem tedy 75 dolarů na ubytovaní.

destinations

Flightics: Unikátní vyhledávač letenek a tripů po Evropě

Flightics je unikátní vyhledávač letenek, který mění způsob cestování po Evropě. Díky Flightics můžete procestovat více destinací, tzv. multi-city za skvělou cenu. Vyhledávač umožní zadat flexibilní termíny odletu (celý měsíc nebo sezónu) a požadovanou dobu v každé destinaci. 

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz