Tokio - Sensoji in Taito-ku, Tokyo, Japan
Průvodce městem

Tokio

Tokio, největší a nejrušnější město světa, je jako žádné jiné. Od tradic Chrámu Meiji a zahrady Shinjuku Gyoen až po futuristický neón překypující vesmírem jako je Akihabara, je Tokio odvážný mix mezi starým a novým. Udělejte si čas na procházku po slavné křižovatce Shibuya a nepřehlédněte historický Asakusa, kde se nachází slavný chrám Senso-ji. Ať už jste fanouškem jídla, historie, architektury nebo kultury, Tokio má vše.

Nagoja - Midland Square in Nagoya, Japan.
Průvodce městem

Nagoja

Nagoja je jedním z největších měst Japonska. Nachází se zde mnoho očarujujících památek jako je zámek Nagoja se svými zlatými delfíny na střeše či park Atsuta Jingu. Zavítat můžete do muzea Toyota Technological Institute, kde se můžete seznámit s posledními technologiemi. Spoustu zeleně najdete v parku Shirotori, který je ideálním místem pro odpočinek. Nenechte si ujít ani úchvatnou věž Sky Promenade s panoramatickým výhledem na celé město.

Fukuoka - 友泉亭公園の池と蓬莱島
Průvodce městem

Fukuoka

Fukuoka, nacházející se na japonském ostrově Kyūshū, je kosmopolitní město známé pro svůj starobylý chrám Kushida-jinja a průkopnickou architekturu. Pochutnejte na slavné japonské kuchyni v útulných jídelnách a navštivte tradiční čajové domy. Hlavní atrakce tvoří historický okres Hakata a moderní čtvrť Tenjin s výhledem na Fukuoku z nejvyššího mrakodrapu ve městě.

Kobe - Kobe harbor: Kobe Port Tower  and  Kobe Maritime Museum.
Průvodce městem

Kobe

Japonské město Kobe je kontrastem moderní architektury a starých svatyní. Nachází se v prefektuře Hyogo a je známo svou gastronomií, zejména proslulým stejkem Kobé. Přístavní čtvrť Harborland nabízí nezapomenutelnou atmosféru, zatímco hory Rokko nad městem poskytují úchvatné výhledy. Starobylá čtvrť Kitano je domovem mnoha historických domů a svatyní, které jsou důkazem tradic a kultury této oblasti.

Okinawa - 東南植物楽園
Průvodce městem

Okinawa

Okinawa, které je známé také jako Okinawa ostrov, je japonský klenot ležící v východní Asii. Toto tropické rájíčko vás uchvátí svými bílými plážemi, modrým mořem a bohatou historií. Navštívit můžete zdejší starobylé hradby, okouzlující buddhistické chrámy nebo si vychutnat místní kuchyni. Pro milovníky přírody tu je také nádherný národní park s exotickou flórou a faunou. Okinawa je skutečně místem, které stojí za návštěvu.

Nagasaki - At Urakami Cathedral in Nagasaki, Nagasaki prefecture, Japan.
Průvodce městem

Nagasaki

Nagasaki, japonské město plné historie, je známo hlavně pro tragickou událost druhé světové války. Toto krásné město však nabízí mnoho dalšího. Naleznete zde nádherné parky jako Nagasaki Peace Park a atrakce plné kultury a umění, jako je Dejima a Nagasaki Atomic Bomb Museum. Chrámový komplex Suwa Shrine a unikátní kostel Urakami, který je symbolem odolnosti města, stojí za návštěvu. Z města se nabízí úchvatné panoramatické výhledy, hlavně z hory Inasa.

Hiroshima - An overview of the Hiroshima, Castle in Hiroshima, Japan, as seen from a hotel rooftop on April 11, 2016, as U.S. Secretary of State John Kerry…
Průvodce městem

Hiroshima

Hiroshima je energické japonské město s důležitou historií. Zde naleznete památku Světového mírového dědictví - Památník míru v Hirošimě, který připomíná oběti atomové bomby z roku 1945. Navštivte také Shukkeien, japonskou zahradu plnou malebných výhledů. Nenechte si ujít otočný most Kusbakei, kamišinky a dobroty jako okonomijaki. Vzdělávejte se, poznávejte historii a těšte se na vřelou asijskou pohostinnost v Hirošimě.

Wakkanai - Wakkanai lighthouse.
Průvodce městem

Wakkanai

Wakkanai, situovaný na nejsevernějším cípu Japonska, je místo kde východ potkává sever. Je domovem pro nádherný mys Sója a park Cape Noshappu s úchvatnými výhledy na moře a rusky ostrov Sachalin. Jistě budete obdivovat také venkovské termální prameny onsen a regionální specialitu, rybí ramen. Wakkanai je fascinujícím městem, které nabízí jedinečnou kombinaci krásy přírody a kultury.

Hanamaki - Shin-Hanamaki Station in Hanamaki, Iwate prefecture, Japan
Průvodce městem

Hanamaki

Hanamaki je malebné město v prefektuře Iwate na ostrově Honšú v Japonsku. Je známé svými kouzelnými horkými prameny, skvělou tradicí keramiky a zrozenci, proslulým autorem Kenji Miyazawou. Nezapomeňte navštívit lokální trhy s čerstvými japonskými specialitami. A pro milovníky přírody čekají malebné horské stezky a úchvatné rozhledy.

Fukušima - Fukushima Inari-jinja. Photo by Fk.
Průvodce městem
Óita - Funai Castle in Oita, Oita prefecture, Japan
Průvodce městem

Óita

Óita je charakteristickým městem v Japonsku známým pro své teplé prameny, neboli onseny. Město leží na pobřeží moře a nabízí svým návštěvníkům unikátní kombinaci místní kultury, nádherné přírody a vynikající kuchyně. Dobrodruzi se mohou vydat do nedalekých hor nebo prozkoumat okolní parky. Jen kousek od Óity se nachází také námořní park Umitamago, kde můžete obdivovat rozmanitou podmořskou faunu a flóru.

Akita - Montage of Akita, Akita, Japan. From top left:Mount Taihei, Kubota Castle, Akita-Araya Wind Farm, Hitotsumori Park, Akita Sky Dome, view from Akita…
Průvodce městem

Akita

Akita, ležící na severu Japonska, je uchvacující mixem přírody a kultury. Můžete si prohlédnout hrad Kubota, nebo se vydat na výlet do národního parku Towada-Hachimantai. V zimě tady naleznete nádherné sněhové festivaly, zatímco na jaře můžete obdivovat krásu více než milionu třešňových stromů v plné květu. Akita je také domovem nejslavnějšího plemene psů v Japonsku – Akita Inu, který je národním symbolem.

Okajama - Okayama Castle in Okayama, Okayama prefecture, Japan
Průvodce městem

Okajama

Okajama je fascinující japonské město, které skvěle kombinuje klasickou kulturu se současným životem. Toto město je známé svým nádherným Korakuen Gardenem, jednou z nejlepších japonských zahrad. Navštivte také Okayamův hrad s jedinečnou černou fasádou. Okajama nabízí také skvělou kulturu a gastronomii, od pravé japonské suši až po saki v místních sake vinárnách. Toto nadčasové město je nepostradatelné na vaší japonské cestovatelské mapě.

Kumamoto - 水前寺成趣園
Průvodce městem

Kumamoto

Kumamoto je kouzelné město v Japonsku, známé svým majestátním hradem Kumamoto. Tato historická pevnost hrála klíčovou roli v několika obdobích japonské historie. Město je také známé pro své krásné parky, jako je park Suizenji, který vyniká svou klidnou a uvolňující atmosférou. Přítomnost termálních pramenů v Kumamoto je dalším atraktivním bodem, kde návštěvníci mohou zažít autentickou japonskou kulturu onsen.

Kóči - Downtown Kochi, Japan as seen from nearby mountain
Průvodce městem

Kóči

Kóči, známé i jako Kochi, je okouzlujícím městem na jihu Indie. Proslavilo se svými síťovými rybářskými sítěmi, koloniální architekturou a aromatickými kořeninovými trhy. Navštivte historickou čtvrť Fort Kochi a vychutnejte si půvabné uličky se stinnými stromy. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni, kombinaci sladko-kyselých chutí. Ať už hledáte kulturní zážitky nebo klidné chvíle u moře, Kóči vám nabídne obojí.

Izumo - 出雲大神宮 拝殿
Průvodce městem

Izumo

Izumo je japonské město nádherně obklopené přírodou. Je domovem nejstaršího šintoistického svatyně v Japonsku - Izumo-taiša. Tato svatyně je známá jako místo, kde se schází všechny božstva jednou za rok. Nezapomeňte se projít po nábřeží Inasa Beach, které je známo svou nádherou. Izumo je významné kulturně a historicky, tvoříc tak nezapomenutelný zážitek.

Jamagata - Downtown Yamagata city, an early summer night.
Průvodce městem

Jamagata

Jamagata, známá také jako Yamagata, je jedinečná destinace v Japonsku. Toto město se hrdě pyšní svým kulturním dědictvím a přírodní krásou. Nevynechejte návštěvu slavného chrámu Yamadera a procházku po překrásných sadech ve stylu Heian. Zamířte také na lyžařské středisko Zao Onsen, kde můžete obdivovat zimní „sněhové monstra“. Navštivte trh s čerstvými místními produkty a ochutnejte tradiční jízdu - soba nudle.

Macujama - Bitchu Matsuyama castle
Průvodce městem

Macujama

Matsuyama je japonské město známé svými termálními prameny. Hlavní turistickou atrakcí je hrad Matsuyama, který dominuje celému městu a odkud je nádherný výhled na okolí. Navštívit můžete také historickou čtvrť Dogo Onsen s nejstaršími lázněmi v Japonsku. Město je ideální volbou pro ty, kdo hledají kombinaci kulturních památek, relaxace a nádherného okolí.

Takamacu - 山門
Průvodce městem

Takamacu

Takamatsu, japonské město plné fascinujících výhledů a kultury. K obdivu vynikající architektury nezapomeňte navštívit hrad Takamatsu nebo Ritsurin Park, který je označen jako významný místní kulturní majetek. Díky místním restauracím a trhům okuste japonskou kuchyni včetně speciality zvané Udon. Přejeďte se lodí na nedaleké ostrovy a užijte si klidnou atmosféru tohoto nádherného města.

Aomori - Aomori_Bay_Bridge
Průvodce městem

Aomori

Aomori, pohádkové město v severním Japonsku, je oblíbenou destinací pro všechny milovníky přírody a kultury. Navštivte nádherný Aomori Nebuta Matsuri festival plný barevných lampiónů. Prozkoumejte starobylý buddhistický chrám Osorezan nebo podmanivý park Hirosaki. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu - jablka, která jsou považována za jedna z nejlepších na světě. Aomori je skutečně fascinujícím městem s přátelskými lidmi a bohatou kulturou.

Okinoshima - ローソク島(島根県隠岐郡隠岐の島町)
Průvodce městem

Okinoshima

Okinoshima je izolovaný ostrov v Japonsku, který je obklopen krásnou divočinou a hlubokým mořem. Tato unikátní lokalita je známá svou duchovní svatostí a bohatou historií. Pro svou jedinečnost je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Procházka po ostrově je jako cesta časem, která vás zavede do srdce japonské kultury a tradic. Připravte se na úchvatný zážitek, který si odnesete v srdci.

Yonago - Yonago City Museum of Art in Yonago, Tottori prefecture, Japan
Průvodce městem

Yonago

Yonago je úchvatné japonské město s průzračným vzduchem a úchvatnou scenérií. Město je obklopeno pohořím Daisen, které je rájem pro turisty i místní. Určitě navštivte národní park Daisen-Oki, nejstarší buddhistický chrám Kōjaku-ji nebo nádherný vodopád Daisen. Ochutnejte regionální speciality jako je hruškový saki nebo udon nudle. Vydejte se na Yonago a zažijte pravou japonskou atmosféru.

Masuda - Iidabashi,Masuda,Shimane
Průvodce městem

Masuda

Masuda je malebné město v Japonsku, které vás očaruje svým klidem a krásou. Procházka po jeho úzkých uličkách vás zavede k nádherným chrámům a svatyním. Obdivujte tradiční japonskou architekturu a nenechte si ujít návštěvu místních restaurací, kde ochutnáte autentickou japonskou kuchyni. Masuda je také domovem pro několik krásných parků a zahrad, které jsou ideální pro relaxační procházky. Nezapomeňte navštívit také místní trhy, kde si můžete koupit tradiční japonské výrobky.

Tokušima - Tokushima Municipal Tokushima Castle Museum in Tokushima, Tokushima prefecture, Japan
Průvodce městem

Tokušima

Tokušima je známá jako hostitelské město jednoho z největších tanečních festivalů v Japonsku - Awa Odori. To se hojně pořádá v srpnu. V Tokušimě si můžete užít i teče řeka Šinmači, která vede přes město, a přírodní krásy, jako je park Bizan. Nezapomeňte navštívit muzeum umění a Aizumicho Historical Museum, kde se dozvíte více o historické a kulturní historii Tokušimy.

Misawa - Misawa Airport in Misawa, Aomori prefecture, Japan
Průvodce městem

Misawa

Misawa, jedno z překrásných měst Japonska, naplňuje čarovným východním šarmem každý svůj kout. Toto město je kolébkou základny leteckých sil Spojených států amerických, která tvoří klíčový prvek místní kultury. Bujná zeleň a nádherné panorama Tóhokské oblasti, kde se Misawa nachází, jsou zárukou nezapomenutelných zážitků. Prozkoumejte místní muzea, užijte si chutě výborné japonské kuchyně a nenechte si ujít návštěvu Misawského jezera.

Sendai - In front of Sendai station
Průvodce městem

Sendai

Sendai je kouzelné japonské město, plné historických památek a bohaté kultury. Zde naleznete překrásné zahrady, starobylé chrámy a kouzlo tradiční japonské architektury. Nevynechejte návštěvu zámku Sendai, který vám nabídne nádherný panoramatický výhled. Město je také domovem pro Sendai Mediatheque, což je jedinečná knihovna s moderním designem. Sendai je skvělým únikem z rušného Tokyo a jeho okolí nabízí i mnoho přírodních krás.

Ódate - 2021年5月より業務を開始する大館市役所の新庁舎。現庁舎の北隣に建設され、隣接する桂城公園との一体性を強めたランドスケープとなっている。建物躯体は2020年12月に竣工した。
Průvodce městem

Ódate

Ódate je kouzelné město v severní části Japonska, známé svou bohatou historií a tradicemi. Město je obklopeno zalesněnými kopcema a je domovem pro slavné Akita psy. Návštěvníci si mohou prohlédnout historické budovy jako je Nishimeya. Město je také vynikajícím místem pro milovníky venkovních aktivit, s možností turistiky, rybaření a pozorování ptáků. Nezapomeňte navštívit místní restaurace a ochutnat autentickou japonskou kuchyni.

Shonai - Shonai ryokuchi (Shonai green).
Průvodce městem

Shonai

Shonai, japonské město s uvolněným tempem, je skvělé pro cestovatele hledající klid. Toto malebné město je obklopeno překrásnými japanonky a rybníky. Přijďte a vychutnejte si hustou zelenou krajinku, tradiční japonskou architekturu a samozřejmě místní kuchyni. Určitě nevynechejte navštívit mistrovská díla tradičního umění a řemesel. Prozkoumejte klidné uličky, návštěvu chrámů a především se uvolněte a absorbuje atmosféru místa.

Niigata - 新潟総合テレビ社屋。
Průvodce městem

Niigata

Niigata je malebné japonské město, které je ideální pro milovníky kultury a přírody. Nechte se okouzlit Panoramatickou vyhlídkou na město z věže Niigata City Tower, prozkoumejte místní tradiční umění v muzeu umění Niigata City Art Museum nebo se vydejte na okouzlující procházku podél řeky Shinano. V případě, že máte rádi sake, rozhodně nevynechejte návštěvu některé z mnoha místních pivovarů.

Yoron - 与論町役場前の街並み(右側の建物は観光案内所)
Průvodce městem

Yoron

Yoron je okouzlující japonský ostrov, ležící mezi Kyushu a Okinawou. Jako skutečná tropická oáza je domovem bílých písečných pláží a modrého moře. Na ostrově Yurigahama můžete sbírat jedinečné pískové hvězdy. Tajemný podvodní svět ostrova nabízí ideální podmínky pro potápění. Během procházky krásnými městskými uličkami můžete objevovat bohatou historii a kulturu.

Kumejima - Kumejima Island, Okinawa, Japan
Průvodce městem

Kumejima

Kumejima, klenot v Okinawa Prefektuře v Japonsku, je tajemná a úchvatná ostrovní destinace. Obklopena modrým oceánem, Kumejima je také domovem nádherné přírody, včetně Hatenohama, nádherného písečného mělčiny, který je hodnotný jako národní park. Okouzlující světelný maják Mifuga, kulturní památky a tradiční tkaniny jsou zde dalším lákadlem. Ať už hledáte pohodu nebo dobrodružství, Kumejima je ideální destinací.

Ishigaki - Native forest of Satake palm trees, Yonehara, Ishigaki, Okinawa prefecture, Japan.
Průvodce městem

Ishigaki

Ishigaki je exotický ostrov v japonském souostroví Yaeyama. Prozkoumejte jeho nádherné korálové útesy, bílé písečné pláže a tyrkysové moře. Díky místním potápěčským místům můžete obdivovat živý podmořský svět. Určitě se vypravte také za kulturou – nás čeká město s poutavou historií a tradičními japonskými zvyky. Nezapomeňte ochutnat unikátní místní gastronomii, zejména zdejší speciální nudle soba. Cestování po ostrově usnadní dobře fungující veřejná doprava.

Tottori - 久松公園の桜(鳥取県鳥取市)
Průvodce městem

Tottori

Tottori je malebné město v Japonsku známé svými písečnými dunami, které jsou jedinečnou přírodní raritou. Můžete se těšit na nádherný pohled na Japonské moře nebo si užít kulturu v místních muzeích a historických budovách. Nezapomeňte navštívit zahradu Kannon-in a tradiční čajový dům. Obdivujte také tradiční architekturu v starobylém části města Jinpukaku. Tottori vás určitě okouzlí svou unikátní směsí přírody a kultury.

Tojama - Toyama Castle
Průvodce městem

Tojama

Tojama je působivé město v centru Japonska. Je proslulé svou nádhernou přírodou a četnými historickými památkami. Zdejší kuchyně je vyhlášená svými mořskými plody a sushi. Milovníky historie nadchne hrad Tojama, zatímco milovníci architektury ocení umělecké muzeum Tojama. A určitě nenechte ujít výlet do pohoří Tatejama Kurobe, kde na vás čeká úchvatná alpská krajina.

Saga - The Chikugo River Lift Bridge, in Japan
Průvodce městem

Saga

Saga je okouzlujícím městem ležící v japonské prefektuře Saga. Jeho historie je bohatě spojena s tradičními Japonskými řemesly, jako je keramický výroba. Navštivte překrásné zahrady Saga Castle nebo se projděte po Nishinohama Beach a užijte si krásný výhled na moře. Při svojí návštěvě nemůžete vynechat ani prohlídku lokalit s historickými domečky jako je Yoshinogari Historical Park.

Wadžima - This is the Juzo Shrine in Wajima, Ishikawa, Japan.
Průvodce městem

Wadžima

Wadžima, nacházející se na severu ostrova Honšú v Japonsku, je známá svojí tradiční lakovou řemeslnou technikou. Procházka městem vás očaruje místními obchůdky a předváděcími dílnami. Navštivte ranní trh Wadžima Asaichi pro autentický zážitek. Určitě nevynechejte Soji-ji, jeden z hlavních zen buddhistických chrámů v Japonsku. Přírodní poklady jako jsou nádherné pláže a útesy vás čekají ve městě a jeho okolí.

Macumoto - Matsumoto Castle is a National Treasure of Japan in Matsumoto, Nagano prefecture, Japan.
Průvodce městem

Macumoto

Matsumoto je klenotem mezi japonskými městy s kouzelnou atmosférou. Procházejte se po úžasných historických uličkách a obdivujte impozantní hrad Matsumoto. Zkuste místní saki v tradinčních sake barech a užijte si unikátní zážitek v jednom z mnoha muzeí regionu. Matsumoto je rozhodně město, které potěší vaše smysly a obohatí vaše cesty.

Kuširo - Kottaro Observatory, Kushiro Marsh, Hokkaido.
Průvodce městem

Kuširo

Kuširo je malebné japonské město na ostrově Hokkaido, známé svými nádhernými krajinami a bohatou kulturní historií. Je to ideální místo pro milovníky přírody s mnoho místními parky a rybářskými místy. Určitě si nenechte ujít návštěvu Národního parku Kuširošicó, kde můžete vidět vzácné druhy ptáků a krásné mokřady. Nezapomeňte ochutnat místní japonskou kuchyni, zejména sushi a ramen.

Omitama - Lake Kasumigaura, Omitama City, Ibaraki Prefecture, Japan
Průvodce městem

Omitama

Omitama je malebné japonské město situované ve prefektuře Ibaraki. Ocitnete se zde v srdci krásné venkovské krajiny, kde dominuje klid a harmonie. Vydejte se po stopách tradiční japonské kultury na návštěvu místních svatyní či buddhistických chrámů. Okouzleni budete i přírodními parky, v nichž můžete obdivovat rozmanitou flóru a faunu Japonska. Omitama je ideálním cílem pro milovníky klidu, přírody a východní kultury

Shirahama - Shirarahama Beach in Shirahama, Wakayama prefecture, Japan.
Průvodce městem

Shirahama

Shirahama v Japonsku je kouzelné letovisko, proslulé svými bílými písečnými plážemi a teplými prameny onsen. Tyto prameny jsou tradicí v Japonsku a je to skvělý způsob, jak se úplně uvolnit. Za návštěvu stojí také park Adventure World, kde naleznete pandy, delfíny a další vzácné druhy zvířat. Ochutnejte místní speciality jako je čerstvé mořské plody a saké.

Obihiro - Ban'ei horses in Obihiro horseracing course. ばんえい競馬帯広競馬場
Průvodce městem

Obihiro

Obihiro je půvabné město v regionu Hokkaidó, v Japonsku. Leží na rovině Tokachi, obklopené přírodou a známé svou populární kuchyní, včetně vepřového masa a sladkých brambor. Nezapomeňte navštívit Tokachi Hills pro jedinečné zážitky z přírody nebo si vychutnejte horkou kávu v jedné z místních kaváren. Pro milovníky zvířat je tu Obihiro Zoo. Obihiro je skvělý výchozí bod pro objevování krás oblasti Tokachi.

Hakodate - View of w:en:Hakodate, Hokkaido from w:en:Mount Hakodate during a January 2018 evening
Průvodce městem

Hakodate

Hakodate, jedno z nejkrásnějších měst na ostrově Hokkaido v Japonsku, vás okouzlí svým půvabem. Vaši pozornost zaujme malebný přístav, historickou čtvrť Motomachi a průmyslový park BAY Hakodate na pobřeží. Nezapomeňte navštívit noční tržiště Hakodate Asaichi, kde ochutnáte místní mořské plody. A rozhodně si nenechte ujít výhled na město a okolní krajinu z hory Hakodate-yama.

Chitose - 大通公園
Průvodce městem

Chitose

Chitose, známé i jako Sapporo, je klenotem severojaponské prefektury Hokkaido. Toto město plné kontrastů nabízí jak nádhernou přírodu a hory, tak rušný městský život s mnoha památkami. Nechte se okouzlit nezapomenutelnou atmosférou slavného ledového festivalu Sapporo Yuki Matsuri, poznejte historii města v historické vesnici Sapporo a neváhejte ochutnat místní speciality, jako je ramen nebo vynikající pivo Sapporo. Chitose je japonské město jako stvořené pro dobrodružné cestovatele.

Okadama - 大通公園
Průvodce městem

Okadama

Sapporo, známá také jako Okadama, je čistá a moderní metropole na severu Japonska. Město je proslulé svým výročním Sněhovým festivalem, nádherným parkem Odori a vyhlášenými pivovary Sapporo. Nezapomeňte navštívit historickou televizní věž a úchvatnou horu Moiwa, která poskytuje panorama celého města. Navíc, Sapporo je skvělým výchozím bodem pro výlety do nedaleké hory Daisetsuzan a do národního parku Shikotsu-Toya, známého svými termálními prameny.

Ube - ANA Hotel Ube, at Ube Yamaguchi Japan, design by Togo Murano in 1983.
Průvodce městem

Ube

Ube se nachází v japonské prefektuře Jamaguči. Je známá svojí úžasnou botanickou zahradou, kde najdete pestrou škálu fauny i flóry. Město Ube je také domovem pro mnoho muzejí, jako je Naprstkové muzeum, kde můžete zhlédnout fascinující sbírku starožitností. Nezapomeňte navštívit písčité pláže při březích Tokuyamu nebo se projít po promenádě plné obchodů a restaurací ve věčně živé čtvrti Kogushi.

Asahikawa - Asahibashi Bridge
Průvodce městem

Asahikawa

Asahikawa je druhé největší město na japonském ostrově Hokkaido. Je známé pro svůj krásný zimní festival, který představuje nádherné ledové sochy. Navštívit můžete Asahikawa Zoo, jeden z nejlepších v Japonsku, kde můžete uvidět místní arktickou zvířenu. Město je také branou do národního parku Daisetsuzan, kde najdete majestátní hory a terapeutské horké prameny. Asahikawa je skvělou destinací pro všechny milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Kitadaito - Kitadaito Village Kitadaito Elementary-Junior High School
Průvodce městem

Kitadaito

Kitadaito je tichý ostrov ležící v japonském souostroví Rjúkjú. Vyznačuje se čistou, nedotčenou přírodou a nádhernými pobřežními scenériemi. Ostrov je oblíbený pro svůj klid a harmonii. Můžete si zde užít koupání v průzračných vodách oceánu, potápění a pozorování pestrobarevného podmořského světa. Navštívit můžete místní rybářskou vesnici a ochutnat exotickou japonskou kuchyni. Nezapomeňte se projít po nádherných písčitých plážích a užít si podmanivou atmosféru tohoto japonského ráje.

Okuširi - The terminal of Okushiri Airport
Průvodce městem

Okuširi

Okuširi je malebný ostrov kousek od hlavního ostrova Japonska. Ponořte se do jeho nádherné přírody, kde najdete bílé písčité pláže a hory s úchvatným výhledem. Navštivte místní rybářskou vesnici a ochutnejte nejčerstvější mořské plody. Nezapomeňte na procházku po pobřeží, kde se můžete pokochat ohromujícím výhledem na vycházející slunce.

Yakushima - Ooko Falls in Yakushima, Kagoshima Pref., Japan.
Průvodce městem

Yakushima

Malebný Yakushima je jedním z nejkouzelnějších ostrovů Japonska. Tento ostrov je pokryt deštným pralesem, který je domovem pro mnoho druhů vzácných živočichů a rostlin. Mezi hlavní atrakce patří trekking ke stromům Sugi, nejstarším na ostrově, či koupání v teplých pramenech Onoaida. Během výpravy nepřehlédněte překrásné vodopády a fascinující mořský život v okolních korálových útesech.

Ozora - Memambetsu Station
Průvodce městem

Ozora

Ozora je malebné město v Japonsku. Proslulo svým impozantním zámkem z období samurajů, který je jedním z největších ve své kategorii. Kromě prohlídky zámku si návštěvníci mohou užít klidu místních parků a zahrad. Ozora je také obklopeno hustými lesy a horskými pásemy, které nabízí mnoho přírodních krás a outdoorových aktivit.

Cušima - 佐須坂トンネル(対馬市最長のトンネル 2015年完成)
Průvodce městem

Cušima

Cušima je malebný ostrov ležící mezi Japonskem a Korejským poloostrovem. Ostrov je známý svou bohatou historií a nádhernými přírodními scenériemi. Zamilujte se do jeho krásných pláží, hustých lesů a malebných hor. Navštivte historické památky jako jsou svatyně a hradby. Cušima je také domovem mnoha druhů divoké zvěře, včetně vzácných druhů ptáků. Nezapomeňte ochutnat místní japonskou kuchyni.

Komacu - 小松市役所
Průvodce městem

Komacu

Komacu je krásné město ležící v Japonsku. Je známé svým bohatým kulturním dědictvím a nádhernou přírodou. Můžete navštívit úchvatný hrad Komatsu nebo si vychutnat klid v městských parcích a zahradách. Pro milovníky historie je zde mnoho muzeí a svatyní. A nezapomeňte ochutnat tradiční japonskou kuchyni v místních restauracích. Celkově je Komacu ideální destinací pro ty, kteří hledají odlišnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Tokunoshima - 畦プリンスビーチ(鹿児島県大島郡徳之島町)
Průvodce městem

Tokunoshima

Tokunoshima, perla Japonska, je ostrov skrývající sofistikovanou krásu a klid. Prozkoumejte netknutou přírodu plnou panenských lesů a úchvatných krajin, které budou zaujímat každého dobrodruha. Fascinující tradice a kultura ostrova vás uvítají s otevřenou náručí. Nepropásněte návštěvu jeho historických památek a prozkoumání lokálních lahůdek. Koupání ve svěžím moři nebo relaxace na idylických plážích je třešničkou na dortu této nezapomenutelné návštěvy.

Kitakjúšú - The Kanmon straits from space, with Honshū (the City of Shimonoseki) on the top and Kyushū (the City of Kita-Kyushū) on the bottom.
Průvodce městem

Kitakjúšú

Kitakjúšú je fascinující japonské město s bohatou historií a kulturou, ležící v prefektuře Fukuoka. S řadou malebných parků a impozantních opevnění nabízí mnoho prozkoumat. Zahrnuje také velkolepé muzeum Manga, kde můžete prohlédnout sbírky kreslených obrázků. S vynikajícími kulinářskými specialitami a srdečnou pohostinností místních obyvatel je Kitakjúšú ideální destinací pro každého cestovatele.

Kikai - A view from Hyakunodai, Kikai Island, Japan.
Průvodce městem

Kikai

Kikai je fascinující město, nacházející se v srdci Japonska, plné nedotčené přírody a kouzelných starobylých tradic. Můžete se těšit na úžasné zážitky, od prohlídky tradičních japonských zahrad až po ochutnávku místních kulinářských specialit. Nezapomeňte navštívit místní prastaré chrámy a posvátné svatyně, které budou jistě vrcholem vaší návštěvy. Kikai je město, kde se skvěle spojuje stará japonská kultura s moderním způsobem života.

Amami - 奄美市中心部
Průvodce městem

Amami

Amami je nepolapitelný ostrovní chrám krásy v Japonsku. Nachází se mezi projasňujícím mořem Východočínského moře a Filipínského moře. Tento ostrov nabízí kouzelnou kombinaci horských hájů a svěžích pláží. Starověké rituály a bohatá kultura vás omámí, zatímco místní gastronomie obohatí vaše chuťové pohárky. Amami je skvělým únikem pro ty, kteří hledají klid a pohodu na tom nejlepším, co nabízí Matka Příroda.

Rishiri - Nippon maru in Kutsugata port Rishiri town Hokkaido Japan
Průvodce městem

Rishiri

Rishiri je malebné japonské ostrovní město ve tvaru sopky, které je obklopeno průzračným mořem. Zde naleznete fascinující interakci mezi horami a mořem, stejně jako zázračnou přírodu, která se mění pokaždé, když se roční období změní. Objevte tajemství místní krajiny, vychutnejte si nezapomenutelné zážitky, jako je pozorování hvězd a užijte si lahodnou japonskou kuchyni v jedinečné atmosféře Rishiri.

Kagošima - 鹿児島市役所 本庁舎(本館)
Průvodce městem

Kagošima

Kagošima, známá jako 'Nápočasí Kyúshú', je jedním z nejkrásnějších měst v Japonsku, ležící u pobřeží ostrova Kyushu. Dominantou města je aktivní sopka Sakurajima, z níž se nabízí úchvatný výhled. Navštívit můžete místní historické památy, termální prameny nebo se vydat na procházku po exotickém botanickém parku Sengan-en. Kagošima je také proslulá svou jedinečnou kuchyní a příjemnou atmosférou.

Mijazaki - Miyazaki City Office (September, 2009)
Průvodce městem

Mijazaki

Mijazaki je kouzelné japonské město na ostrově Kjúšú. Je obklopeno perfektními plážemi a posvátnými svatyněmi. Procházka subtropickými parky, jako je úchvatný Phoenix Seagaia Resort, je opravdu nezapomenutelný zážitek. Místa jako Aoshima Shrine a jeho „Ďáblova kuchyně“ jsou jedinečným požitkem. Ať už hledáte odpočinek na pláži nebo objevování bohaté kultúry a historie, Mijazaki má co nabídnout každému.

Fukue Island - 長崎県五島市-常灯鼻
Průvodce městem

Fukue Island

Fukue, největší ostrov Souostroví Goto v Japonsku, je skutečnou oázou klidu a přírodní krásy. Přijďte a prozkoumejte jeho nádherné pláže, suggestivní horské krajině a úchvatné výhledy na oceán. Nevynechávejte návštěvu jeho historických památek jako Fukue Castle a nezapomeňte vyzkoušet tradiční japonskou kuchyni v místních restauracích. Ostrov nabízí také řadu outdoorových aktivit od turistiky po plavání.

Nakashibetsu - 中標津町にある、町立中標津病院。(バス停とバスは阿寒バスのもの)
Průvodce městem

Nakashibetsu

Nakashibetsu je malebná destinace, která leží v regionu Hokkaido v Japonsku. Navštivte nádherný národní park Rishiri-Rebun-Sarobetsu, který představuje dokonalou kombinaci neporušené přírody a úžasných hor. Nenechte si ujít možnost ochutnat tradiční japonské speciality a prozkoumat kulturní památky tohoto okouzlujícího města.

Monbetsu - Mombetsu city hall, Mombetsu, Hokkaido, Japan
Průvodce městem

Monbetsu

Monbetsu je malebné město ležící na severu Japonska, obklopené divokou přírodou a panoramatickými výhledy na Okhotské moře. Pokud jste milovníkem přírody, nenechte si ujít návštěvu divokého Drift Ice Museum a zažijte pravé kouzlo arktické krajiny. Bez ohledu na roční období, Monbetsu nabízí nezapomenutelné zážitky a překrásné scenérie.

Iki - Kilauea Iki Crater
Průvodce městem

Iki

Iki je malebné město, kde si můžete vychutnat nezapomenutelné chvíle obdivování jeho nádherných scenérií a jedinečných památek. Toto město je proslulé svojí bohatou historií, která je viditelná na každém rohu. Nedaleko města najdete také úchvatné pláže, kde si můžete vychutnat slunce a moře. Iki je ideální destinace pro ty, kdo hledají uvolněný a klidný odpočinek, ale také pro ty, kteří chtějí poznat autentické kouzlo Japonska.

Šizuoka - ホテルセンチュリー静岡(静岡市駿河区南町)
Průvodce městem

Šizuoka

Šizuoka je kouzelné město ležící na východě Japonska. Je obklopeno nádhernou přírodou a nabízí úchvatný výhled na Mount Fuji. Město je známé svou vysokou kvalitou zeleného čaje a bogatou historií. Navštivte krajinou zahradu 'Rakujuen' nebo si vychutnejte pohled na Fuji z místa Miho no Matsubara. Šizuoka je také domovem pro mnoho malebných chrámů a svatyní. Určitě stojí za to se vydat do tohoto úchvatného města.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz