Letenky do Alexandria

Hledáte levné letenky do destinace Alexandria? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Alexandria

Alexandria leží v Egyptu. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Alexandria navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
EgyptEgypt

Stručně a jasně

Stát

Egypt

Letiště

1 letiště (HBE)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Alexandria.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 3h 21min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Borg El Arab International Airport se nachází 38 km od centra města Alexandria.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Alexandria od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Alexandria je letiště Borg El Arab International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Borg El Arab International Airport (HBE)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Alexandria je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Alexandria

K cestě do destinace Alexandria lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Alexandria - 23 míst co vidět .

 •  

  Citadel of Qaitbay

  Citadel of Qaitbay je historickou památkou v Alexandrii. Tato pevnost byla postavena v 15. století a sloužila jako obrana před nájezdy Turků. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, která nabízí pohled na moře a město. Navštivte tuto impozantní pevnost a prozkoumejte historii Egypta, která se v ní ukrývá.

 •  

  Alexandria National Museum

  Alexandria National Museum je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat více o historii a kultuře Egypta. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí rozsáhlou sbírku archeologických artefaktů, včetně starověkých soch a hieroglyfů. Návštěvníci se mohou dozvědět více o starověkém Egyptě, řecké a římské éře a také o moderní historii Alexandrie. Určitě stojí za návštěvu!

 •  

  Catacombs of Kom el Shoqafa

  Katakomb Kom el Šókafa jsou jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Alexandrii. Tyto podzemní hrobky byly objeveny v roce 1900 a jsou jedinečné svým stylem, který spojuje řecké, římské a egyptské prvky. Návštěvníci zde mohou vidět mnoho krásných soch a reliéfů, které zobrazují různé náboženské motivy. Katakomb Kom el Šókafa jsou skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat historii starověkého Egypta.

 •  

  Royal Jewelry Museum

  Královské muzeum šperků v Alexandrii je skvělým místem pro milovníky historie a krásného umění. Muzeum se nachází v bývalém paláci a nabízí návštěvníkům pohled na nádherné klenoty a šperky, které patřily egyptským králům a královnám. Vstupte do světa minulosti a obdivujte úžasné umělecké dílo, které bylo vytvořeno před tisíci lety.

 •  

  Bibliotheca Alexandrina

  Bibliotheca Alexandrina je moderní knihovna, která se nachází v městě Alexandria v Egyptě. Tato knihovna byla postavena jako nástupce starověké Alexandrijské knihovny. Je to nejen místo pro studium a výzkum, ale také kulturní centrum, které hostí mnoho uměleckých a kulturních akcí. Navštivte tento impozantní komplex a objevte bohatství vzdělání a kultury, které nabízí.

Počasí Alexandria

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

Barcelona

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Výhled na Edinburgh

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

Lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

Londýn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

řím, rome, italie, výhled, památky, historické město

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Alexandria

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Amsterdam
✈️ Zpátečka
🚀 2 393 Kč
Las Palmas de Gran Canaria
Barcelona
🤘 Multi-city
🔥 2 889 Kč
Zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Marsa Alam
🌴 Dovolená
🤩 8 590 Kč
Chania
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
💣 5 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz