Banja Luka

Letenky do Banja Luka

Hledáte levné letenky do destinace Banja Luka? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Banja Luka

Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Banja Luka navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Bosna a HercegovinaBosna a Hercegovina

Stručně a jasně

Stát
Bosna a Hercegovina
Letiště
1 letiště (BNX)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Banja Luka.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 3min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Banja Luka International Airport se nachází 21 km od centra města Banja Luka.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Banja Luka od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Banja Luka je letiště Banja Luka International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Banja Luka International Airport (BNX)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Banja Luka je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Banja Luka

K cestě do destinace Banja Luka lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Banja Luka - 12 míst co vidět .

 • Katedrála Krista Spasitele
   

  Katedrála Krista Spasitele

  Katedrála Krista Spasitele v Banja Luce je impozantní stavbou srbsko-byzantského stylu. Její zlaté kupole jsou doplněny neskutečně vysokou samostatně stojící zvonicí. Interiér je zdobený nádherným vyřezávaným ikonostasem a obrovským centrálním lustrem, v jehož záři se třpytí obraz Krista z hlavní kupole. Katedrála byla původně vysvěcena v roce 1939, ale byla poškozena nacistickými bombami a zničena ustašovským režimem. Současná stavba je věrnou rekonstrukcí, dokončenou v roce 2004.

 • Kastel Fortress
   

  Kastel Fortress

  Kastel Fortress v Banja Luce je středověký hrad, který byl renovován a dnes slouží jako kulturní centrum. Nachází se na břehu řeky a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Hrad byl postaven v 16. století, ale na tomto místě stojí opevnění již od neolitu a římských dob. V jedné z kamenných kasáren je dnes umístěna umělecká galerie a v hradbách se nachází atmosférická restaurace.

 • Aquana
   

  Aquana

  Aquana v Banja Luce je moderní komplex s vodními atrakcemi, který nabízí skvělou zábavu pro celou rodinu. Kromě bazénů a tobogánů zde najdete také sauny a wellness centrum pro relaxaci. Aquana je ideálním místem pro strávení celého dne plného zábavy a odpočinku. Navíc se nachází v blízkosti centra města, takže je snadno dostupná pro všechny návštěvníky.

 • Ferhadija mosque
   

  Ferhadija mosque

  Ferhadija mešita je jednou z nejvýznamnějších památek v Banja Luce. Tato malá, ale nádherná mešita byla postavena v roce 1579 na příkaz osmanského velitele Ferhat-paši Sokoloviće. V roce 1993 byla zničena. V roce 2001 byla zahájena pečlivá rekonstrukce, která byla dokončena v roce 2016. Nyní můžete zhlédnout živé geometrické fresky v kupoli a nechat se provést po celém areálu.

 • Museum of the Republika Srpska
   

  Museum of the Republika Srpska

  Muzeum Republiky Srbska v Banja Luce nabízí prohlídku místní historie, od archeologických artefaktů až po grafickou expozici hrůz koncentračních táborů Ustaše z druhé světové války, která je jedním z hlavních závěrečných bodů. Expozice končí utrpením bosenských Srbů během druhé světové války.

Počasí Banja Luka

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Banja Luka

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz