Nicosia - Old Nicosia Roman Aqueduct in Cyprus.

Letenky do Nicosia

Hledáte levné letenky do destinace Nicosia? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Nicosia

Nicosia leží v Kypru. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Nicosia navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
KyprKypr

Stručně a jasně

Stát
Kypr
Letiště
1 letiště (ECN)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Nicosia.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 3h 6min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Ercan International Airport se nachází 1 km od centra města Nicosia.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Nicosia od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Nicosia je letiště Ercan International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Ercan International Airport (ECN)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Nicosia je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Nicosia

K cestě do destinace Nicosia lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Nicosia - 22 míst co vidět .

 • Mešita Selimiye
   

  Mešita Selimiye

  Mešita Selimiye v Severní Nikósii je působivá historická stavba, která se nachází v srdci města. Původně postavena jako gotická katedrála svaté Sofie, dnes slouží jako nejvýznamnější muslimský svatostánek na severní turecké polovině ostrova. Mešita je ukázkou středověké francouzské gotiky a disponuje kapacitou 2500 věřících. Je to největší historická budova v Nikósii a pravděpodobně také největší kostel postavený v období mezi vzestupem islámu a pozdním osmanským obdobím ve východním Středomoří.

 • Famagusta Gate
   

  Famagusta Gate

  Brána Famagusta je brána v opevnění města Nikósie na Kypru. Tato konstrukce v benátském stylu byla inspirována slavnou bránou Lazaretto v Candii navrženou Michaelem Sammichelim na začátku 16. století. Brána se skládá z klenutého průchodu skrze opevnění města s pečlivě provedenou kulovou klenbou o průměru jedenáct metrů. Průchod je dostatečně velký pro průjezd dvou vozidel a je osvětlen kruhovým otvorem v centru klenby v římském stylu Pantheonu. Na obou stranách průchodu jsou vstupy do nyní zazděných komor.

 • Omeriye Mosque (former Augustinian Church), Nicosia
   

  Omeriye Mosque

  Ömeriye Mosque v opevněném městě Nicosia na ostrově Kypr je v současné době umístěna v jižní části města. Původně to byl kostel, který byl přeměněn na mešitu po osmanské invazi. Věří se, že zde je pohřben muslimský prorok. Po turecké invazi na Kypr získala mešita význam jako jedno z nejdůležitějších míst muslimského uctívání v ne-muslimské části ostrova a města.

 • Arab Ahmet Mosque
   

  Arab Ahmet Mosque

  Arab Ahmet Mosque se nachází v západní části čtvrti Arab Ahmet v severním Nikósii na Severním Kypru. Byla postavena koncem 16. století a nese jméno velitele osmanské armády z roku 1571. Tento památník je příkladem klasické osmanské architektury a je obdélníkového tvaru s typickou tureckou klenbou. Vstup do mešity je zdarma a můžete zde vidět hroby některých významných osobností v jejím okolí.

 • The Cyprus Museum
   

  The Cyprus Museum

  Cyprus Museum v Nikósii je nejstarší a největší archeologické muzeum na Kypru. Nachází se na Museum Street v centru města a ukrývá nejrozsáhlejší sbírku kyprských artefaktů na světě. Muzeum představuje mnoho artefaktů z ostrovních výkopů, od keramiky po sochy. Je důležité zmínit, že jsou zde vystavovány pouze artefakty objevené na ostrově. Pro milovníky historie a archeologie je to skvělé místo k návštěvě.

Počasí Nicosia

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Nicosia

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz