viden

Letenky do Vídně

Hledáte levné letenky do Vídně? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Vídeň

Vídeň leží ve státě Rakousko. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Vídeň navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do Vídně přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
RakouskoRakousko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
☕ Kavárny

Stručně a jasně

Stát
Rakousko
Letiště
1 letiště (VIE)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Vídeň.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 0h 37min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Vienna International Airport se nachází 18 km od centra města Vídeň.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Vídeň od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Vídeň je letiště Vienna International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Vienna International Airport (VIE)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Vídeň je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Vídeň

K cestě do destinace Vídeň lze využít 1 letiště.

Co vidět v Vídni

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 27 míst, co vidět v Vídni .

 • Schönbrunn Palace
   

  Schönbrunn Palace

  Schönbrunn Palace, nejkrásnější barokní areál Evropy, se nachází ve Vídni. Tento impozantní zámek s více než 1 400 místnostmi byl původně letní rezidencí Habsburků. Vnitřní prostory jsou v rokokovém stylu a návštěvníci si mohou prohlédnout 45 z nich. Schönbrunn Palace je také obklopen rozlehlými zahradami, které jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Navštivte tento krásný zámek a prožijte atmosféru minulých dob.

 • The Hofburg
   

  The Hofburg

  Hofburg je impozantní palácový komplex v centru Vídně, který sloužil jako sídlo habsburských panovníků až do roku 1918. Dnes je zde oficiální rezidence rakouského prezidenta a také několik muzeí. Komplex je složen ze 16 křídel a 17 dvorů a nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do života monarchie díky třem samostatným expozicím: Sbírce císařského stříbra, Muzeu Sisi a Císařským apartmánům. Hofburg je největší palácový komplex v Rakousku a jeho historie sahá až do 13. století.

 • Prater
   

  Prater

  Prátr je největší vídeňský zábavní park se slavným Obřím kolem, které je jeho dominantou. Park se rozkládá ve vídeňském 2. okrese poblíž náměstí Praterstern a nabízí více než 250 atrakcí, včetně horských drah, střelnice, vodní dráhy a mnoho dalších. Kromě zábavy tu najdete i tradiční vídeňské restaurace a obchody se suvenýry. Park je otevřen od 10:00 do 1:00 a je snadno dostupný městskou dopravou. Nezapomeňte si užít výhled z Obřího kola na krásnou Vídeň.

 • Albertina in Wien
   

  Albertina

  Albertina je jedním z nejvýznamnějších muzeí v centru Vídně. Nachází se zde jedna z největších a nejcennějších sbírek grafiky na světě, obsahující více než 1 milion tištěných grafik a 60 000 kreseb od středověku až po současnost. V muzeu můžete vidět mistrovská díla od světově uznávaných umělců, jako jsou Picasso, Dürer, Monet, Cézanne a mnoho dalších. Kromě toho se v muzeu pořádají časté dočasné výstavy grafického umění, fotografie a architektury. Nezapomeňte navštívit také 20 autentických palácových pokojů a podívat se, jak žili Habsburkové v minulosti.

 • Naschmarkt
   

  Naschmarkt

  Naschmarkt je největším a nejznámějším vídeňským trhem. Nachází se v centru města a nabízí více než 120 stánků s jídlem a věcmi denní potřeby. Zde si můžete vychutnat různé druhy kuchyní, od vídeňské až po italskou, od vietnamské až po africkou. Kromě toho zde najdete také mnoho stánků s ovoce, zeleninou, sýry a pečivem. Naschmarkt je také domovem sobotního blešího trhu, který se koná v blízkosti. Přijďte a ochutnejte kulinářské lahůdky z celého světa!

Počasí v Vídni

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Vídeň

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz