Vilnius

Letenky do Vilniusu

Hledáte levné letenky do Vilniusu? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Vilnius

Vilnius leží v Litvy. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Vilnius navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do Vilniusu přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
LitvaLitva
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura
👀 Památky

Stručně a jasně

Stát
Litva
Letiště
1 letiště (VNO)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Vilnius.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 24min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Vilnius International Airport se nachází 6 km od centra města Vilnius.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Vilnius od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Vilnius je letiště Vilnius International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Vilnius International Airport (VNO)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Vilnius je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Vilnius

K cestě do destinace Vilnius lze využít 1 letiště.

Co vidět v Vilniusu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Vilniusu .

 • Gates of Dawn
   

  Gates of Dawn

  Brána úsvitu, nebo také Ostrá brána, je jednou z nejvýznamnějších historických, kulturních a náboženských památek Vilniusu v Litvě. Je to významné místo katolické poutě v Litvě. V kapli nad branou se nachází významný obraz Panny Marie, známý jako Madona brány úsvitu, který je uctíván jak katolickou, tak pravoslavnou a uniatou (řeckokatolickou) vírou. Tento 16. století městský vstup je významným orientačním bodem a turistickou atrakcí Vilniusu.

 • Gediminasův hrad
   

  Gediminasův hrad

  Gediminův hrad v centru Vilniusu je jednou z nejvýznamnějších historických památek Litvy. Hrad byl postaven v 15. století a sloužil jako královské sídlo a obranná pevnost. Jeho nejvýraznější částí je Gediminova věž, která je symbolem města. Věž nabízí nádherný výhled na Vilnius a okolní krajinu. Dnes je věž přístupná pro turisty a v jejím interiéru je umístěno muzeum s archeologickými nálezy z okolí.

 • Museum of Occupations and Freedom Fights
   

  Museum of Occupations and Freedom Fights

  Muzeum okupace a bojů za svobodu v Vilniusu je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří se zajímají o historii. Nachází se v bývalé budově KGB a je zaměřené zejména na sběr a vystavování dokumentů souvisejících s padesátiletou okupací Litvy Sovětským svazem, antikomunistickými litevskými partyzány a oběťmi zatýkání, deportací a poprav, které se během tohoto období udály. Určitě stojí za to navštívit a lépe pochopit historické události této země.

 • Hora tří křížů
   

  Hora tří křížů

  Hill of Three Crosses, též známý jako Trijų kryžių kalnas, je významným památníkem ve Vilniusu. Na vrcholu kopce, původně známého jako Plešatý kopec, se nachází tři kříže, symbol města a důležitou část jeho panoramatu. Podle legendy zde bylo popraveno sedm františkánských mnichů. Dřevěné kříže na tomto místě stojí od začátku 17. století. V roce 1916 byl vytvořen betonový památník, který byl však v roce 1950 zničen sovětskými úřady. V roce 1989 byl postaven nový památník, který je dnes oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele.

 • Kostel svaté Anny
   

  Kostel svaté Anny

  Kostel svaté Anny ve Vilniusu je významnou památkou litovské gotiky. Jeho neobvyklá architektura kombinuje prvky flamboyantního a cihlového gotického stylu. Kostel se nachází v historické části města na pravém břehu řeky Vilnia a je součástí komplexu budov kostela a kláštera bernardinů. Díky svému významu a unikátnímu vzhledu byl zahrnut na seznam světového dědictví UNESCO. Interiér kostela zdobí klenby z cihel a celkově působí velmi působivě.

Počasí v Vilniusu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Vilnius

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Pisa
Malta - zátoka
Katánie
🤘 Multi-city
😎 1 895 Kč
Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz